Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Věci při zavírání a otvírání víka  (Přečteno 1245 krát)

Kesav

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Věci při zavírání a otvírání víka
« kdy: 27 Října 2011, 13:01:52 »
Zdravím,
1) chci se zeptat, jak odstranit neustálé ptání se na heslo po otevření víka (po zapnutí pc z uspání)
2) Jaké jsou další možnosti uspání pc - na disk / do paměti? Jaký je v nich rozdíl? A jak docílit něčeho podobného jako ve win - hibernace - neblikalo žádné světélko a nevyužívalo žádnou energii..kdyz to ted uspím- tak když to dám do paměti, tak mi světélko blíká a když na disk tak furt svítí ( a myslím, že byl i aktivní větrák)..možná je to naopak..

3) Trochu mimo - mám pocit, že se mi google chrome seká..když píšu, vždy napíšu prvních pár pismen a sekne se(při hledání)..čím to může být? To mám tak pomalý notebook?

Mám notebook hp 4530s, předím díky za odpověď.

DoNtIkE

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 43
Re:Věci při zavírání a otvírání víka
« Odpověď #1 kdy: 27 Října 2011, 23:01:25 »
Bod 2) uspáním na disk je hibernace (instrukce a programy se uloží na disk a nebere žádnou energii) ale aby to fungovalo tak musíš mít dostatečně velký swap. Jako minimum se uvádí 1.25 násobek velikosti ram, ale pokud dáš 2 násobek tak se nic nestane. Pokud máš malý swap tak se to nevypne a ale jen uspí do paměti (svítí světýlka). Uspání do paměti (instrukce a programy se přesunou do ram) notebook je stále energeticky závislí. Vhodný na krátké přesuny.
Bod 1) Pokud máš nejnovější ubuntu tak to najdeš v panelu nastavení-obrazovka a nastavení-napájení.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.