Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Openshot - záseky ve střihu  (Přečteno 3053 krát)

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Openshot - záseky ve střihu
« kdy: 19 Srpna 2012, 14:05:43 »
Zdravím všechny... Program openshot mi vygeneroval nepříjemnou chybu: vždy ve střihu se výsledné video zasekne na dobu až dvou sekund na posledním snímku končící scény. Patrně je zásek tím delší, čím delší je tato scéna - alespoň přibližně. Má někdo nějaký nápad, čím by to mohlo být? (bug programu, malý výkon počítače - vysoké rozlišení videa, ...)
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

Rover623

Re:Openshot - záseky ve střihu
« Odpověď #1 kdy: 19 Srpna 2012, 15:27:44 »
Spíš vadný B snímek

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re:Openshot - záseky ve střihu
« Odpověď #2 kdy: 19 Srpna 2012, 17:56:33 »
Ale ten by taky musel vzniknout při exportu v openshotu, ne? Vstupní soubory jsou bez záseku, navíc stříhány po klíčových snímcích, takže ani moc nerozumím tomu B snímku, nepředpokládám ale, že bych byl větší odborník :P
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

Rover623

Re:Openshot - záseky ve střihu
« Odpověď #3 kdy: 19 Srpna 2012, 18:08:20 »
Pokud jsou některé B snímky vadné, nemusí to být ve zdrojovém videu vůbec vidět, projeví se to až při pokusu s videem něco dělat. Projevy mohou být různé, rozpad synchronizace obraz-zvuk, trhání, sekání, výpadky obrazu, kostičky. Tohle ti většinou nelineární editory neopraví, použij Avidemux, který si s tím obvykle poradí, pak už s převedeným videem můžeš v OpenShotu normálně pracovat

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re:Openshot - záseky ve střihu
« Odpověď #4 kdy: 19 Srpna 2012, 18:18:39 »
Mno... Právě z Avidemuxu pocházela všechna zdrojová videa  :-\ Naskládal jsem je za sebe v openshotu a výsledek mě takhle nemile překvapil.
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

Rover623

Re:Openshot - záseky ve střihu
« Odpověď #5 kdy: 19 Srpna 2012, 19:12:05 »
Zkus to tedy spojit v Avidemux a zabalit do něčeho normálního, jako je Xvid

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re:Openshot - záseky ve střihu
« Odpověď #6 kdy: 19 Srpna 2012, 22:06:48 »
Openshot mi vyhovoval pohodlnou úpravou hlasitosti jednotlivých klipů, kterou jsem v avidemuxu nenašel... Pro prosté spojení se mi teď osvědčil avimerge z příkazové řádky, který pomocí napsaného skriptu slepí soubory velmi rychle a účinně :) Takže upravím hlasitosti postupně v jednotlivých souborech, ale štve mě nefunkčnost openshotu ???
Každopádně díky za snahu.
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

Rover623

Re:Openshot - záseky ve střihu
« Odpověď #7 kdy: 19 Srpna 2012, 23:15:27 »
V Avidemuxu je to pod Filtry-Zvýšení hlasitosti-Automatické+Povolit dynamickou kompresi

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.