Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Přihlašování mojeid + možnost login + heslo, více sezeních  (Přečteno 11824 krát)

beer

  • Host
1) bylo by možné si prostě vybrat, jestli se chci přihlásit přes login a heslo nebo mojeid či openid? V tuto chvíli to nelze. Přešel jsem na mojeid, ale na strojích mám i uložené jméno a heslo, někdy mne to nepřihlásí, jméno a heslo přestalo fungovat a musím čekat.

2) přihlašování jménem a heslem mělo výhodu, že bylo možné být přihlášený zároveň na mobilu, tak na pc, notebooku nebo v práci, teď se třeba přihlásím přes mojeid v práci, ale ostatní sezení se mi tím automaticky odhlásí. V případě mobilu je to o to víc nešikovné. Nemám tapatalk nebo podobné věci, prostě používám klasickou operu mini a ta mi vyhovuje, ale neustálé přihlašování na mobilu je otrava, obzvláště přes mojeid, a to i přes to, že tam mám trvalé cookies k mojeid.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Přihlašování mojeid + možnost login + heslo, více sezeních
« Odpověď #1 kdy: 27 Listopadu 2013, 13:13:21 »
Tak to mojeid na foru nevyplnuj a mas klid.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

beer

  • Host
Re:Přihlašování mojeid + možnost login + heslo, více sezeních
« Odpověď #2 kdy: 27 Listopadu 2013, 13:59:32 »
Tak to mojeid na foru nevyplnuj a mas klid.

Nemám, předtím, nežli jsem začal používat mojeid, tak to kolikrát chtělo přihlásit přes mojeid a taky to nebylo ono. Jako uživatel vidím dvě možnosti, které by problém vyřešily: a) opravit přihlašování přes mojeid, aby bylo možné být přihlášen z více míst, problém bude lasi někde v zneplatnění cookies, jako laikovi mi to tak připadá; a umožnit přihlašování i heslem - jsou weby, kde to funguje souběžně, dám příklady - například tele3.cz, centrum.active24.cz.

b) jednodušší varianta - vybodnout se na mojeid či openid a úplně je odstranit. Zůstalo by přihlašování jen jménem a heslem.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Přihlašování mojeid + možnost login + heslo, více sezeních
« Odpověď #3 kdy: 27 Listopadu 2013, 14:03:07 »
Tak to mojeid na foru nevyplnuj a mas klid.

Nemám, předtím, nežli jsem začal používat mojeid, tak to kolikrát chtělo přihlásit přes mojeid a taky to nebylo ono. Jako uživatel vidím dvě možnosti, které by problém vyřešily: a) opravit přihlašování přes mojeid, aby bylo možné být přihlášen z více míst, problém bude lasi někde v zneplatnění cookies, jako laikovi mi to tak připadá; a umožnit přihlašování i heslem - jsou weby, kde to funguje souběžně, dám příklady - například tele3.cz, centrum.active24.cz.

b) jednodušší varianta - vybodnout se na mojeid či openid a úplně je odstranit. Zůstalo by přihlašování jen jménem a heslem.

Základní otázka - uděláš to? Ne? Tak na to zapomeň, nebudu to celé předělávat. Vím, že to takto funguje, zvykl jsem si na to a vrtat se v tom opravdu nehodlám. Jsem rád, že to tak nějak funguje.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

beer

  • Host
Re:Přihlašování mojeid + možnost login + heslo, více sezeních
« Odpověď #4 kdy: 27 Listopadu 2013, 14:35:54 »
Základní otázka - uděláš to? Ne? Tak na to zapomeň, nebudu to celé předělávat. Vím, že to takto funguje, zvykl jsem si na to a vrtat se v tom opravdu nehodlám. Jsem rád, že to tak nějak funguje.

Na to odstranění bych si třeba troufnul :). Asi by stačilo smazat jen část kódu :) ale třeba to někdo používá.

Co se týká openid, tak tam je defaultní hodnota 60, nevím, jestli to platí i pro mojeid, asi tam je nějaký jiný mechanismus. Je to pro mne španělská vesnice.

Kód: [Vybrat]
<dd><input type="text" name="cookielength" size="4" maxlength="4" value="60" class="input_text" /></dd>

beer

  • Host
Re:Přihlašování mojeid + možnost login + heslo, více sezeních
« Odpověď #5 kdy: 27 Listopadu 2013, 17:44:55 »
Koukám, že z mojeid již není cesta zpět na přihlášení heslem.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Přihlašování mojeid + možnost login + heslo, více sezeních
« Odpověď #6 kdy: 27 Listopadu 2013, 17:59:49 »
Koukám, že z mojeid již není cesta zpět na přihlášení heslem.

Vím, že to blbne, můžu ti to předělat, jestli chceš, napiš mi PMko a předělám ti to na heslo.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

beer

  • Host
Re:Přihlašování mojeid + možnost login + heslo, více sezeních
« Odpověď #7 kdy: 27 Listopadu 2013, 18:31:46 »
Dík, beru to jako osud, nechám to zatím tak, třeba si zvyknu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.