Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ukončení provozu Ubuntu One  (Přečteno 109881 krát)

pocitacovazachranka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 205
    • Počítačová záchranka
Re:Ukončení provozu Ubuntu One
« Odpověď #75 kdy: 16 Dubna 2014, 15:03:23 »
pozor na dva roky  ;)

Pravda, ted jsem si to precetl poradne ...  :o

Je to bonus pro kazdeho, kdo se pripoji na dropbox z mobilu, nebo je to pouze specialni akce Samsungu?

Je to pouze pro Samsungy a to všechny řady.
Po dvou letech to klesne na +- 2-3GB, kdy můžeš své data přehrát jinam, ale dokud "nevyčistíš" tak další nenahraješ/nezesynchronizuješ

Ale co bude za 2 roky nikdo neví.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS --- OSX Theme Lion ---

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Ukončení provozu Ubuntu One
« Odpověď #76 kdy: 23 Dubna 2014, 11:27:35 »
Tak jsem nakonec zakotvil u Google Drive, zkusil jsem, funguje tak dál netestuji navíc ve spojení s Nexusem logická volba.



Návod na instalaci...
http://www.thefanclub.co.za/how-to/ubuntu-google-drive-client-grive-and-grive-tools
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

pocitacovazachranka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 205
    • Počítačová záchranka
Re:Ukončení provozu Ubuntu One
« Odpověď #77 kdy: 23 Dubna 2014, 18:25:19 »
Tak u mne gdisk zatím zajištuje InSync na 32bit Ubuntu 12.04, na 64bit už tam spadl gdrive. Tak nějak to je v "klidu" a nepoužíváno běžně.

Ale úspěšně užívám jak DropBox - 20GB, Copy 45GB, a podařilo se mi i zprovoznit i MEGA s 50GB - tak jako odkladiště bor****u to není špatné. Jen klient u MEGA musí být přes wine, ale funguje...

Nejvíce ale mám "radost" z copy, hold používám 3 emaily, tj 3 účty vzájemně propojené, takže teoreticky to mám až k 90GB k dispozici, s tím, že se mi ještě na dvou externích serverech ty copy synchronizují. Takže křížem tak zabezpečeno, že snad když mi zdechne jedna mašina, tak ty data někde najdu...
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS --- OSX Theme Lion ---

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Ukončení provozu Ubuntu One
« Odpověď #78 kdy: 29 Dubna 2014, 17:26:16 »
Hlavně si odzálohujte data, protože ve 14.04 už klienta nenainstalujete a tudíž vám to dost zkomplikuje cestu k vašim datům (v mém případě jsem musel nainstalovat starší vydání, stáhnout data z U1 - celá particie - pak si udělat klasický tar a až následně to nahodit do nové 14.04).
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

ludolph

  • Host
Re:Ukončení provozu Ubuntu One
« Odpověď #79 kdy: 05 Května 2014, 11:33:36 »
Kompletni odinstalace Ubuntu One zde: http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=71410.0

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Ukončení provozu Ubuntu One
« Odpověď #80 kdy: 04 Září 2014, 23:40:48 »
Snad nebude vadit když to sem hodím. Nedávno jsme tady totiž nakousli toho chystaného grafického klienta pro MEGA, tak tady je : http://www.webupd8.org/2014/09/download-megasync-for-linux-desktops.html

enjoy  ;)

edit : tady ještě článek, kdyby to někomu uniklo : http://www.root.cz/clanky/megasync-sifrovane-uloziste-jednoduse-i-v-linuxu/
« Poslední změna: 05 Září 2014, 00:44:50 od martyj »
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Ukončení provozu Ubuntu One
« Odpověď #81 kdy: 05 Září 2014, 14:02:30 »
Zajímavé, možná že bych Mega použil na absolutní *censored*, kdo ví kdy to zkrachuje a data jsou v *censored*  :-\
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Ukončení provozu Ubuntu One
« Odpověď #82 kdy: 05 Září 2014, 22:07:19 »
Aha, takový příspěvek bych čekal od kohokoliv, jenom ne od moderátora.....

Každý má rád něco jiného....

understand ?

edit : Co to znamená data jsou v "110011" Slyšel jsi už někdy o synchronizaci ?
« Poslední změna: 05 Září 2014, 22:34:19 od martyj »
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Ukončení provozu Ubuntu One
« Odpověď #83 kdy: 06 Září 2014, 09:23:52 »
Vzdyt ma pravdu. Polovina Trollywoodu se na Dotcoma jen trese...
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Ellendway

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
Re:Ukončení provozu Ubuntu One
« Odpověď #84 kdy: 07 Září 2014, 19:16:35 »
To samé se dá říct o Dropboxu a jiných cloudech. Jakmile to přestane vynášet, prostě to padne. A je jedno, jestli se jedná o takovou, či makovou službu.

Mimochodem... Kima jen tak nedostanou :)

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Ukončení provozu Ubuntu One
« Odpověď #85 kdy: 08 Září 2014, 00:30:49 »
To samé se dá říct o Dropboxu a jiných cloudech. Jakmile to přestane vynášet, prostě to padne. A je jedno, jestli se jedná o takovou, či makovou službu.

Mimochodem... Kima jen tak nedostanou :)

Přesně tak. ALE, tady podle mě primárně nejde o výnos, ale o jakousi revoltu. Proto bych se nebál, že služba skončí z finančních důvodů. Dokonce nevidím žádný důvod, proč by měla vůbec skončit. Vy ano ?
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Ellendway

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
Re:Ukončení provozu Ubuntu One
« Odpověď #86 kdy: 08 Září 2014, 08:00:21 »
To samé se dá říct o Dropboxu a jiných cloudech. Jakmile to přestane vynášet, prostě to padne. A je jedno, jestli se jedná o takovou, či makovou službu.

Mimochodem... Kima jen tak nedostanou :)

Přesně tak. ALE, tady podle mě primárně nejde o výnos, ale o jakousi revoltu. Proto bych se nebál, že služba skončí z finančních důvodů. Dokonce nevidím žádný důvod, proč by měla vůbec skončit. Vy ano ?

Samozřejmě že tady jde hlavně o výnos. Výnos je hlavní podstata podnikání. Nikdo Ti nebude v dnešní době dělat něco, co nevynáší peníze minimálně na provoz (viz. Ubuntu One). Ale jak říkám - skončit může jakýkoli cloud.

Jogi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 139
  • Netrpím šílenstvím, užívám si ho !
    • Jogiho.cz
Re:Ukončení provozu Ubuntu One
« Odpověď #87 kdy: 05 Listopadu 2014, 13:39:53 »
Též nedůvěřuju MEGA, ale nakonec jsem si tam účet založil, protože potřebuju jen zálohu něčeho, kde nepotřebuju bezpečnost, ale spíš opravdu jen pravidelnou synchonizaci v případě nouze. (nějaký text, programy v přípravě apod. cca pár set MB). Dřív jsem to měl na Ubuntu One (cca 200MB dat) a jako náhradu s šifrováním je to dostatečné.

Je fakt, že kdybych chtěl zálohovat nějaká osobní data, tak si to jako paranoik zálohuju u sebe doma. Opravdu nemám důvěru v cloud a to by mě někdo mohl označit za informatika.

Každopádně proč píšu, díky "martyj" za linky na návod, já toho využil ;).
Lenovo ThinkPad L450 [ Ubutnu 14.04 64bit ]
Lenovo ThinkPad R500 [ Ubuntu 16.04 64bit ]

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.