Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Aquaris E4.5 Ubuntu edition  (Přečteno 41453 krát)

Falco

  • Host
Aquaris E4.5 Ubuntu edition
« kdy: 19 Dubna 2015, 11:24:25 »
Ze stránek výrobce není jasné zda Ubuntu v telefonu umí česky. Nicméně objednávám a těším na telefon. :)
« Poslední změna: 21 Dubna 2015, 16:08:05 od Falco »

Ellendway

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
Re:Aquaris E4.5 Ubuntu edition
« Odpověď #1 kdy: 28 Dubna 2015, 14:51:19 »
Teoreticky by česky umět měl. Ale nedám za to ruku do země. Nejsem si úplně jistý, jakou verzi systému tam teď mají a jestli se do Retail edice dostala i čeština.

Falco

  • Host
Re:Aquaris E4.5 Ubuntu edition
« Odpověď #2 kdy: 28 Dubna 2015, 18:47:24 »
Tak už ho mám doma a počeštěno je asi 85 %. Chodí bezvadně a verze ubuntu je  v telefonu14.04.Hned po zapnutí se updatoval.

Danny145

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 149
Re:Aquaris E4.5 Ubuntu edition
« Odpověď #3 kdy: 28 Dubna 2015, 21:11:56 »
Tak už ho mám doma a počeštěno je asi 85 %. Chodí bezvadně a verze ubuntu je  v telefonu14.04.Hned po zapnutí se updatoval.

A jak je na tom s hlasitostí hovorů? Měl jsem Ubuntu touch na Nexus 4 a hovory byly i na minimální úroveň hlasitosti hrozně hlučné, že všichni kolem mě slyšeli, co protistrana říká.

Falco

  • Host
Re:Aquaris E4.5 Ubuntu edition
« Odpověď #4 kdy: 29 Dubna 2015, 15:54:16 »
Hlasitost hovorů je stejná jako na jiném běžném telefonu.

Ellendway

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
Re:Aquaris E4.5 Ubuntu edition
« Odpověď #5 kdy: 29 Dubna 2015, 16:03:45 »
Tak už ho mám doma a počeštěno je asi 85 %. Chodí bezvadně a verze ubuntu je  v telefonu14.04.Hned po zapnutí se updatoval.

A jak je na tom s hlasitostí hovorů? Měl jsem Ubuntu touch na Nexus 4 a hovory byly i na minimální úroveň hlasitosti hrozně hlučné, že všichni kolem mě slyšeli, co protistrana říká.
Doporučuji spíše zkusit jiný build systému. Je mnoho testovacích a nefunkčních verzí, ve kterých je plno problémů. Nexus 4 by měl fungovat v podstatě bez problému.

Falco

  • Host
Re:Aquaris E4.5 Ubuntu edition
« Odpověď #6 kdy: 30 Dubna 2015, 13:40:13 »
Nerozumím tomu jak jste to myslel Ellendway.
Za ty dva dny intenzivního zkoušení a prozkoumávání telefonu Aquaris , vše funguje tak jak má.
Umí vše co bych od smartphounu čekal což mne těší a neřeším jaká je to verze  systému .
 
Těší mne že jsem mohl smysluplně  podpořit ubuntu a navíc mám tak trochu exotický telefon.  :) :) :)

Ellendway

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
Re:Aquaris E4.5 Ubuntu edition
« Odpověď #7 kdy: 30 Dubna 2015, 14:36:56 »
U Aquaris není potřeba nic takového řešit. Spíše mi šlo o to, že to zkoušel na Nexus 4. Ono existuje hned několik verzí systému, viz. https://developer.ubuntu.com/en/start/ubuntu-for-devices/image-channels/

Falco

  • Host
Re:Aquaris E4.5 Ubuntu edition
« Odpověď #8 kdy: 30 Dubna 2015, 16:48:37 »
Rozumím  :) Na tohle bych si netroufl. Avšak když se to někomu podaří určitě má radost.  ;)

malva

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re:Aquaris E4.5 Ubuntu edition
« Odpověď #9 kdy: 01 Května 2015, 09:48:49 »
 na stránkách bq mají že bluetooth software není integrován, funguje nebo jak to je?

Falco

  • Host
Re:Aquaris E4.5 Ubuntu edition
« Odpověď #10 kdy: 02 Května 2015, 08:52:46 »
Bluetooth jsem zkoušel na handsfree Parrot v autě -vše OK. Pak ještě spojení s Nokia telefonem a rovněž bez problémů.


Co je jinak !!!! Spojení přes usb kabel s pc kde mám ubuntu -nejde nic zapisovat do tel. ani z něj kopírovat takže pokud chci třeba hudbu přehrát v telefonu musím ji tam dostat přes wifi nebo sdkartu.
Jestli existuje aplikace která komunikuje s tímto telefonem přes kabel to nevím.
« Poslední změna: 02 Května 2015, 09:01:45 od Falco »

Ellendway

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
Re:Aquaris E4.5 Ubuntu edition
« Odpověď #11 kdy: 02 Května 2015, 10:44:03 »
A máš k práci se soubory na telefonu práva? Máš možnost zapisovat?

malva

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re:Aquaris E4.5 Ubuntu edition
« Odpověď #12 kdy: 02 Května 2015, 12:28:11 »
 na 12.04 to jde špatně i na androidu.  A jinak spokojenost? Taky přemýšlím že objednám.

Falco

  • Host
Re:Aquaris E4.5 Ubuntu edition
« Odpověď #13 kdy: 06 Května 2015, 20:27:15 »
Problém s USB propojením vyřešen .Stačí odemknout displej telefonu a obsah sd karty i telefonu je k dispozici bez jakýchkoli úprav na pc s ubuntu.

Ellendway

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
Re:Aquaris E4.5 Ubuntu edition
« Odpověď #14 kdy: 06 Května 2015, 20:48:21 »
Tak mě zajímá. Nejsi náhodou v Praze? Rád bych se na ten telefon podíval a osahal si ho.

Falco

  • Host
Re:Aquaris E4.5 Ubuntu edition
« Odpověď #15 kdy: 07 Května 2015, 09:43:17 »
Žiju u Zlína takže Praha je daleko.
Tak jsem si myslel že někdo kdo se stará o stránky ubuntu určitě také byl zvědavý a objednal telefon.
Aby se v Praze někdo nenašel ?
Dost o telefonu jsem se dozvěděl ze stránek askubuntu. :)

Ellendway

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
Re:Aquaris E4.5 Ubuntu edition
« Odpověď #16 kdy: 07 Května 2015, 09:52:02 »
Jako mám systém nahraný na tabletu, ale chtěl bych si to osahat i na telefonu. :)

Falco

  • Host
Re:Aquaris E4.5 Ubuntu edition
« Odpověď #17 kdy: 07 Května 2015, 12:24:29 »
Vím že si se neptal na můj názor ;) ,ale mám z toho stejný pocit jako když jsem měl telefon s Androidem 1.5.
Je co vylepšovat nicméně je to funkční celek.
Na Ubuntu store  je asi stejná nabídka jako když začínal android.Aplikace v telefonu bohatě postačí na běžné užívání.Pracuje pouze s plochami ve kterých se listuje.Hlavní nabídka je jako na desktopu nalevo můžu přidávat ubírat. Nabídka na ploše je duchu vše v jednom formou listování. Je to logické a velmi svižné.
Telefon vydrží na nabití při 1-2 hovory denně +2-3 sms a nějaké to 15min surfování na netu přes wifi 2-3 dny.

Ellendway

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
Re:Aquaris E4.5 Ubuntu edition
« Odpověď #18 kdy: 07 Května 2015, 12:29:27 »
Zní to docela dobře. Na tabletu mi dost funkcí a věcí nefunguje, takže budu rád za každé informace.

Dneska a včera bylo přeloženo mnoho věcí, takže kdybys našel nějakou chybu nebo nesmysl v překladu, rozhodně dej vědět, abych to mohl upravit. Doufám, že se překlad pohne kupředu a dokončím ho co nejdříve.


Falco

  • Host
Re:Aquaris E4.5 Ubuntu edition
« Odpověď #19 kdy: 07 Května 2015, 12:34:09 »
Ty pracuješ na jazykových balících ?

Ellendway

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
Re:Aquaris E4.5 Ubuntu edition
« Odpověď #20 kdy: 07 Května 2015, 12:42:23 »
Ano.

Falco

  • Host
Re:Aquaris E4.5 Ubuntu edition
« Odpověď #21 kdy: 07 Května 2015, 12:44:24 »
Dám vědět když na něco narazím  :)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Aquaris E4.5 Ubuntu edition
« Odpověď #22 kdy: 07 Května 2015, 16:55:58 »
To by mě zajímalo jestli na offiko Utelefonech se svižně spouštějí věci jako je telefon, kontakty, zprávy atd... Já jen že mě to na Nexus 5 startuje šíleně pomalu, kliknu na kontakty a otevřou se za cca 3 až 5 vteřin což není zrovna svižné, jasně že když ty kontaky neuzavřu a nechám je na pozadí běžet tak to potom naběhne okamžitě, jen porovnávám s androidem kde ihned po startu systému mě základní věci naskočí okamžitě bez prodlevy.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Falco

  • Host
Re:Aquaris E4.5 Ubuntu edition
« Odpověď #23 kdy: 07 Května 2015, 18:03:31 »
Je to smartphon ne telefon bez os.Tím je dána prodleva při spouštění "aplikace" třeba kontakty. U androida také hned nenabíhá vše okamžitě. Na Tvém telefonu to trvá asi déle.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Aquaris E4.5 Ubuntu edition
« Odpověď #24 kdy: 08 Května 2015, 09:12:39 »
No na mém Nexusu po čistém zapnutí telefonu se vestavěné aplikace jako jsou Kontakty, Telefon, Zprávy atd... startují do max jedné vteřiny, né li rychleji. Ale když nastartuji na tom samém telefonu Ubuntu tak jak říkám tak takovéto základní systémové věci startují až 5 vteřin >:(
Hádám že to Google pořešil tak že vybrané aplikace už při startu os předčítá do paměti ram a tím pádem potom startuji prakticky okamžitě, přeci jenom když si nutně potřebujete zavolat tak je nesmysl aby jsem čekal než se mi spustí telefoní aplikace, takové věci musí lítat hned.

Jinak děkuji za odpověď, chtěl jsem jen vědět jaký je rozdíl mezi offiko telefonem s Ubuntu a nahraným Ubuntu na jiný telefón, asi to vypadá že žádný.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.