Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: problém s udržením internetového připojení  (Přečteno 11444 krát)

PeWy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
problém s udržením internetového připojení
« kdy: 04 Února 2017, 21:29:48 »
Zdravím☺,
potřeboval bych Pomoc s udržením internetového připojení na Linux Ubuntu. Na wifi se připojím bez problémů, ale po pár vteřinách mi však internet už nefunguje. Pro mě je jediná možnost se každých pár vteřin připojit a zase odpojit z internetu. Linux mám nainstalovaný teprve chvíli. Doufám že dostanu nějakou dobrou radu

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:problém s udržením internetového připojení
« Odpověď #1 kdy: 04 Února 2017, 22:18:57 »
Začni tím, že vyzkoušíš jak to jede po kabelu. Teprve pak má smysl řešit wi-fi.

PeWy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:problém s udržením internetového připojení
« Odpověď #2 kdy: 05 Února 2017, 13:53:02 »
Připojení přes kabel má stejný efekt

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:problém s udržením internetového připojení
« Odpověď #3 kdy: 05 Února 2017, 14:29:43 »
Zkontroluj v routri aku mas nastavenu v DHCP dobu prenajmu "lease time".
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

macu

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1214
Re:problém s udržením internetového připojení
« Odpověď #4 kdy: 05 Února 2017, 15:45:19 »
jakou verzi Ubuntu máš nainstalovanou?
PC: Intel i5-6600K, 16 GB DDR4 RAM, Intel 530HD, ASUS Z170 Pro Gaming, , 2TB Toshiba HDD Sata III DT01ACA200, Ubuntu 23.10 64bit, Gnome Shell 3.45
Ntb: Toshiba L850-U12 - Intel i3 , 8 GB DDR3 RAM, Ubuntu 22.10 64bit, Gnome Shell 3.43

PeWy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:problém s udržením internetového připojení
« Odpověď #5 kdy: 05 Února 2017, 17:59:14 »
verze 16.04

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:problém s udržením internetového připojení
« Odpověď #6 kdy: 06 Února 2017, 10:32:40 »
Jinej počítač nebo mobil na tom routeru drží a neodpojuje se?
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

PeWy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:problém s udržením internetového připojení
« Odpověď #7 kdy: 06 Února 2017, 20:03:39 »
Ostatní zařízení funguje bez problému a i Můj počítač funguje pokud přepnu z Linuxu na windows

macu

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1214
Re:problém s udržením internetového připojení
« Odpověď #8 kdy: 06 Února 2017, 21:05:32 »
vypnutí IPv6 na daném zařízení nepomůže? Lze nastavit v network manageru
PC: Intel i5-6600K, 16 GB DDR4 RAM, Intel 530HD, ASUS Z170 Pro Gaming, , 2TB Toshiba HDD Sata III DT01ACA200, Ubuntu 23.10 64bit, Gnome Shell 3.45
Ntb: Toshiba L850-U12 - Intel i3 , 8 GB DDR3 RAM, Ubuntu 22.10 64bit, Gnome Shell 3.43

jmp

  • Host
Re:problém s udržením internetového připojení
« Odpověď #9 kdy: 07 Února 2017, 06:44:40 »
hmm, nebylo by lepší kouknout do logů jestli tam k tomu něco není?

tedy zkoumat ve /var/log

luxxul

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:problém s udržením internetového připojení
« Odpověď #10 kdy: 22 Února 2017, 11:05:46 »
Zdravím všechny, předevčírem jsem nainstaloval ubuntu 16.4 a bohužel mám také problém s wifi/internetem. Jde velmi pomalu, občas se i načte stránka, ale většinou připojení spadne a jsem bez připojení...Díky tomu, že je špatné připojení nemohu provést ani základní optimalizaci, např.: jazykovou lokalizaci...snaží se to připojit, něco i stáhne, ale většinou to spadne. Vypnul jsem IPv6, současně jsem také zkusil. Zkoušel jsem i tento postup http://onsad.cz/137/pomale-wifi-pripojeni-v-ubuntu/, ale bez výsledku. Pokud máte někdo nějaký nápad nebo zkušenost, prosím dejte vědět. Díky moc. Předesílám, že jsem v Linuxu amatér a je to mé první seznámení s tímto systémem. Jinak na tom samém počítači, když ho spustím pod winXP, internet šlape OK..
ještě jednou díky

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:problém s udržením internetového připojení
« Odpověď #11 kdy: 22 Února 2017, 16:30:30 »
Rada zní - před instalací si každý systém nejprve důkladně vyzkoušet v live režimu. Právě od toho tento režim je. Pokud nejde spolehlivě internet (nebo cokoli jiného podstatného), nemá smysl danou distribuci instalovat.
A zkusit jinou.

navsteva

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 220
Re:problém s udržením internetového připojení
« Odpověď #12 kdy: 22 Února 2017, 17:47:39 »
Wifi analyzér a změna čísla kanálu...

theadoua

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 127
  • The quieter you become the more you are able to ..
Re:problém s udržením internetového připojení
« Odpověď #13 kdy: 24 Února 2017, 00:28:46 »
Skus, ci Live system robi podobne problemy alebo funguje ako ma. Nemas nejaku nezvycajnu sietovku?

luxxul

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:problém s udržením internetového připojení
« Odpověď #14 kdy: 15 Března 2017, 12:55:48 »
Zdravím, jsem novým uživatelem Linuxu a mám následující trable, která nejspíš plynou z mé neznalosti nebo nepodporované konfigurace mého PC.

1) Konfigurace mého PC - je to poměrně starý počítač, ale nechci ho vyhazovat, tak do něj instaluji různé OS
AMD XP Athlon 2600+
1,5 GB RAM
základní deska ECS M848a
wifi: USB Tenda WU311u
320 GB HDD
Grafika: Asus AH3450 512 MB

Operační systém: WinXp, Win7, XUbuntu 16.

2) Aktuálně mám nainstalovaný Xubuntu, který funguje, kromě toho, že nejde internet, respektive ten internet jde tak pomalu až vůbec nejde...jednou nebo dvakrát se mi stalo, že se video z youtube načetlo a i přehrálo plynule, ale načítalo se asi cca 20 min. Zkoušel jsem zakázat IPV6, natvrdo nastavit propustnost wifi 50 MB, pak nějaký návody z youtube ve stylu zedituj blacklist.conf a dopiš tam něco...Nic nepomohlo. Na různých fórech mi radili, abych změnil distribuci, takže jsem postupně vyzkoušel Ubuntu, Lubuntu a nyní Xubuntu. Jinak ten samý problém je, i když to připojím přes kabel, tam mám pocit, že internet nejde, ale vůbec.

3) Chci se, zeptat měl jste někdo takový problém? nebo čím by to mohlo být?

4) Pod WinXp a Win7 internet šlape suprově!


Děkuji za jakýkoliv názor

Jirka
« Poslední změna: 15 Března 2017, 12:57:38 od luxxul »

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:problém s udržením internetového připojení
« Odpověď #15 kdy: 15 Března 2017, 13:51:57 »
Tak Ti to napisi i zde. Dej tam Lubuntu 14.04 nebo Xubu ci Mint 17.3 xfce - na Mint foru trochu detailneji ...

Jinak vzdy dle rady Juwa a take si trochu pogooglit - to by jsi zjistil, ze obecne plati, ze na stary stroj (a tvuj je deda) nelze bez rozmyslu cpat to nejnovejsi ...

A nebo (vzpomel jsem si na nas drobny konflikt s Juwou) se tady aspon zeptat, jake distro by se doporucovalo ...
« Poslední změna: 15 Března 2017, 13:56:01 od Ventero »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

luxxul

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:problém s udržením internetového připojení
« Odpověď #16 kdy: 15 Března 2017, 14:27:42 »
 :) je to děda to máš pravdu :)...no ale Win7 a WinXp zvláda  :). Každopádně díky, zkusím poladit ty starší verze Linuxu...zkusím ten Linux Mint Xfce 17.3 ten ještě nemám 8)

vxmery

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 537
Re:problém s udržením internetového připojení
« Odpověď #17 kdy: 15 Března 2017, 14:53:10 »
Citace
zkusím poladit ty starší verze Linuxu
Nie si odkázaný iba na staršie verzie. Úplne nová verzia Linux MX16 32bit je vyslovene určená pre staršie stroje. Môžeš skúsiť aj tú. Recenzie TU alebo TU, článok TU.
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 19.1 Cinnamon

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:problém s udržením internetového připojení
« Odpověď #18 kdy: 15 Března 2017, 18:37:13 »
Linux MX-16 - konečně někdo rozumný udělal tmavé prostředí jako jedno z defaultních ...

Já jsem jich na Xubuntu vyzkoušel stažených několik a zatím všechny vykazovaly chyby, jako že v některých polích je barva písma stejná jako pozadí, v některých aplikacích nejde vidět člunek na posuvné liště apod. Kosmetika, ale dost zásadní ...

Ale to je na jiné téma ...

Akorát to instalační rozhraní je zvláštní - chybějící volba "něco jiného" bude ve specifických případech vyžadovat přípravu HDD jinde ...

EDIT: Teď jsem koukal ještě na jiné prtscr a koukám, že tam něco takového nakonec je ...
« Poslední změna: 15 Března 2017, 18:45:23 od Ventero »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

luxxul

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:problém s udržením internetového připojení
« Odpověď #19 kdy: 05 Prosince 2017, 19:59:51 »
Tak jsem opět smazal linux a musím říci, že jsem se dost naučil, ale bohužel to pro běžného uživatele jako jsem já není...Myslel jsem si, že na 15 let starý počítač nainstaluji linux, abych ho udržel ještě v chodu pro nějaké ty experimenty apod...ale bohužel žádná verze na AMD XP 2600 nefungovala korektně....až mě to dopálilo a vrátil jsem se do náruče nenáviděného Microsoftu a světě div se...na 15 let starý počítač jsem hodil Windows7...originální ovladače (15 let staré) jsem spustil s kompatibilitou WinXP a vše se krásně rozeběhlo, takže nyní obrovská spokojenost...Překvapilo mě, že Windows7 mi jdou plynuleji více než starší verze Ubuntu např 14.01.

Každopádně všem moc díky za rady...třeba se k linuxu ještě někdy v budoucnu vrátím..

bob.saint-clare

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 127
Re:problém s udržením internetového připojení
« Odpověď #20 kdy: 03 Června 2018, 14:15:26 »
Dnes jsem nainstaloval restricted extras, výsledkem je, že na Xubuntu 16LTS mám konečně TimesNewRoman v LibreOffice. Potíž je, že počítač není připojen k internetu. Je to zvláštní, wifi se normálně načte, píše, že je připojeno, wifi je ok, teď píšu ze stejného PC, akorát boot Windows. Na Xubuntu nejde ani Firefox, ale ani stahování přes příkazový řádek, třeba sudo apt-get update napíše nenalezeno. Existuje něco jako "vrátit se v čase" nastavení ze včerejška a zkusit to znova? Případně kde hledat chybu. Teď v podstate ani nic nedoinstaluju, takže je to zajímavé, nikoli příjemné. Děkuji

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:problém s udržením internetového připojení
« Odpověď #21 kdy: 03 Června 2018, 14:56:59 »
Dnes jsem nainstaloval restricted extras, výsledkem je, že na Xubuntu 16LTS mám konečně TimesNewRoman v LibreOffice. Potíž je, že počítač není připojen k internetu. Je to zvláštní, wifi se normálně načte, píše, že je připojeno, wifi je ok, teď píšu ze stejného PC, akorát boot Windows. Na Xubuntu nejde ani Firefox, ale ani stahování přes příkazový řádek, třeba sudo apt-get update napíše nenalezeno. Existuje něco jako "vrátit se v čase" nastavení ze včerejška a zkusit to znova? Případně kde hledat chybu. Teď v podstate ani nic nedoinstaluju, takže je to zajímavé, nikoli příjemné. Děkuji

1. "Vrácení v čase" už jsi měl mít dávno zprovozněné...
http://www.teejeetech.in/p/timeshift.html
2. Restricted extras ti tam zřejmě "dodaly" driver síťovky který s tvým HW nefunguje. Nebo to jenom rozhodilo nastavení...

bob.saint-clare

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 127
Re:problém s udržením internetového připojení
« Odpověď #22 kdy: 03 Června 2018, 15:42:26 »
A půjde to teď vrátit? Je bez internetu.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:problém s udržením internetového připojení
« Odpověď #23 kdy: 03 Června 2018, 16:12:32 »
No ze snapshotu bys to vrátil snadno, ale ten nemáš...  Takže jedině nainstalovat driver - jestli je to opravdu driverem..
Drivery tam máš dva, jeden na wi-fi kartu a druhý na normální síťovku. Oba druhy připojení nefungují? To se mi nezdá...
« Poslední změna: 03 Června 2018, 17:29:32 od juwa2 »

bob.saint-clare

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 127
Re:problém s udržením internetového připojení
« Odpověď #24 kdy: 03 Června 2018, 17:06:25 »
Ono se tváří, že fungují oba, wifi načte, kabel píše nepřipojen, ale kabel ani nepoužívám, je fakt, že předtím psalo souhlasně "připojené" pro wifi i kabel. Takže klasicky jako ve windowsu ztahnout driver, nebo spustit live cd? to se připojilo i když systém nebyl.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.