Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: sensors-applet nemohu najít / spustit  (Přečteno 1927 krát)

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
sensors-applet nemohu najít / spustit
« kdy: 16 Dubna 2017, 10:43:47 »
Zdravím komunitu.

Xubuntu 14.04.3

Instaloval jsem
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install sensors-applet, ale nikde ho nemohu objevit a tím pádem spustit a dostat do panelu. Děkuji za nakopnutí.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:sensors-applet nemohu najít / spustit
« Odpověď #1 kdy: 16 Dubna 2017, 10:54:59 »
Kde vsade si ho hladal? Skusal si sa odhlasit/prihlasit a pozriet cez menu panela na polozku pridat na panel? Ak je to applet pre panel.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:sensors-applet nemohu najít / spustit
« Odpověď #2 kdy: 16 Dubna 2017, 11:23:47 »
V takových případech použij osvědčené: Otevři Terminál a zadej příkaz
Kód: [Vybrat]
sensors-appletJinak většinou je applety třeba po instalaci ještě na panel přidat...
« Poslední změna: 16 Dubna 2017, 11:25:29 od juwa2 »

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:sensors-applet nemohu najít / spustit
« Odpověď #3 kdy: 17 Dubna 2017, 09:07:34 »
Tak po instalaci jsem restartoval a jako prvni jsem samozrejme hledal v nastaveni panelu/polozky. A tam nebyl, tak proto se ptam, jak to tam dostat. Koukal jsem i do dilciho nastaveni polozky inndikator aplikaci, ale tam jsem nasel jen moznost skryt a vymazat zname apky, nikoliv moznost pridat novou. Take jsem hledal v start a relace - take nic.

Spustit nejprve v terminalu jsem nezkousel - zkusim dnes ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:sensors-applet nemohu najít / spustit
« Odpověď #4 kdy: 17 Dubna 2017, 10:02:40 »
Takže příkaz nenalezen. Pravděpodobně to prostě v xfce nefunguje, když je to applet pro gnome panel ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:sensors-applet nemohu najít / spustit
« Odpověď #5 kdy: 17 Dubna 2017, 12:14:43 »
Pozri toto
https://ubuntuforums.org/showthread.php?t=886264
Pre spustanie gnome applet v xubuntu potrebijes este xfce4-xfapplet-plugin. Ale lepsie je pohladat nieco co je priamo pre xfce panel. Pripadne ak to nepotrebujes v panely ale stacilo by ti na ploche skus pozriet conky.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:sensors-applet nemohu najít / spustit
« Odpověď #6 kdy: 17 Dubna 2017, 14:04:19 »
Diky moc. Tak to odstranim - nepotrebuji to tolik a s PSensor si vystacim. Conky je super, ale jak jsem to procital, tak mi to prijde, ze je tam potreba nejake slozite konfigurace pomoci skriptu - tak jsem si zatim netroufal, jelikoz se trochu bojim a hodne nemam cas  :D
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.