Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak přečíst soubor WAB ?  (Přečteno 1805 krát)

IceMan.Ubuntu

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Jak přečíst soubor WAB ?
« kdy: 30 Listopadu 2017, 15:58:54 »
Dobrý den všem.

Existuje pro Ubuntu nějaký program, který dokáže zobrazit obsah souboru ve formátu WAB?
Ideální by bylo, kdyby ten program uměl WAB soubor nejen přečíst, ale i upravovat (Zapisovat do něj) a případně ho převést na jiný formát (např. CSV).

Po zdlouhavém goooglení jsem vygoooglil akorát programy DLUME a Rubrica, nainstaloval je přes Synaptic a bohužel zjistil, že jsou to naprosto primitivní a nepoužitelné utilitky pro práci s AdressBook soubory a soubor WAB neumějí ani otevřít, natož cokoliv jiného.

Děkuji za rady . . .

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Jak přečíst soubor WAB ?
« Odpověď #1 kdy: 30 Listopadu 2017, 16:51:04 »
Dobrý den všem.

Existuje pro Ubuntu nějaký program, který dokáže zobrazit obsah souboru ve formátu WAB?
Ideální by bylo, kdyby ten program uměl WAB soubor nejen přečíst, ale i upravovat (Zapisovat do něj) a případně ho převést na jiný formát (např. CSV).

Po zdlouhavém goooglení jsem vygoooglil akorát programy DLUME a Rubrica, nainstaloval je přes Synaptic a bohužel zjistil, že jsou to naprosto primitivní a nepoužitelné utilitky pro práci s AdressBook soubory a soubor WAB neumějí ani otevřít, natož cokoliv jiného.

Děkuji za rady . . .
Určitě by pomohlo, kdybys osvětlil co je to za soubor a k čemu vlastně slouží...

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Jak přečíst soubor WAB ?
« Odpověď #2 kdy: 30 Listopadu 2017, 22:58:39 »
Dle kontextu to slouzi k prenosu databaze ulozenych kontaktu ...

Bylo by ale dobre napsat, kde se ten soubor vzal - jake zarizeni a sytem ho vyprodukoval. Jestli je to neco exotickeho, tak nejspis nezbude, nez zkusit otevrit jako text nebo v puvodnim zarizeni a prepsat jeden po druhym ...
« Poslední změna: 30 Listopadu 2017, 23:01:09 od Ventero »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

IceMan.Ubuntu

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re:Jak přečíst soubor WAB ?
« Odpověď #3 kdy: 30 Listopadu 2017, 23:39:55 »
Co je WAB ?

Ke svému mobilnímu telefonu Sony Ericsson K750i jsem dostal i CD s programem do PC, prostřednictvím kterého sem si mohl zálohovat data (nejen Kontakty) z mobilu do PC.

Při ukládání Kontaktů z mobilu do PC (Synchronizace) se ty Kontakty otevřely v Microsoft Outloku Express (Dále jen MOE).
Z MOE jsem si tento adresář kontaktů z mobilu mohl vyexportovat do nějakého souboru (K dispozici bylo více formátů).
Zvolil jsem formát WAB, takže Kontakty ze svého mobilu, který už je nyní kaput, mám uložené v souboru WAB, přešel sem z WinXP na Ubuntu a teď zjišťuji, že v Ubuntu není žádný program, který by dokázal zobrazit obsah souboru WAB.

Potřebuji korektně zobrazit obsah souboru WAB. Pokud v Ubuntu neexistuje žádný program, který by to dokázal, tak aspoň nějaký program, který by dokázal převést WAB na něco jiného, např. CSV, které lze otevřít v Mozilla Firefoxu.



Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
Re:Jak přečíst soubor WAB ?
« Odpověď #4 kdy: 01 Prosince 2017, 08:48:07 »
Zkusil bych tenhle online převodník do .ldif .... ten by měl být importovatelný minimálně do Thunderbirdu.
Aj dont spíík ííngliš :)

jarek163

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 67
Re:Jak přečíst soubor WAB ?
« Odpověď #5 kdy: 01 Prosince 2017, 13:25:34 »
Možná
libwab, ale pouze v příkazové řádce...
https://github.com/pboettch/libwab

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
Re:Jak přečíst soubor WAB ?
« Odpověď #6 kdy: 01 Prosince 2017, 13:52:07 »
Možná
libwab, ale pouze v příkazové řádce...
https://github.com/pboettch/libwab
Ten využívá právě ten online převodník ;)
Aj dont spíík ííngliš :)

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Jak přečíst soubor WAB ?
« Odpověď #7 kdy: 01 Prosince 2017, 17:28:06 »
Ten format si ze staryho outluku nepamatuji. Pouzival jsem 2000 - 2003  a co vim, tak tam byl pouze export do .pst , ale to byl plny outlook

Kazdopadne se nabizi zase imporotovat do toho MOE ve Win (klidne i virtual) a zkusit export v jinem beznejsim formatu, kdyz tam tedy byl vyber ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1735
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Jak přečíst soubor WAB ?
« Odpověď #8 kdy: 11 Prosince 2017, 19:11:58 »
Existuje pro Ubuntu nějaký program, který dokáže zobrazit obsah souboru ve formátu WAB?
Ideální by bylo, kdyby ten program uměl WAB soubor nejen přečíst, ale i upravovat (Zapisovat do něj) a případně ho převést na jiný formát (např. CSV)....
Děkuji za rady . . .

Po rychlém a zběžném googlení jsem našel freeware program Dawn 5.3, který by měl umět načíst *.wab soubor a přinejmenším ho exportovat do něčeho normálního.

Homepage je na https://web.archive.org/web/20071205153430/http://mysite.verizon.net/zakharin/software/Dawn/ (archiv, neboť ten webhosting už zřejmě skončil), tamtéž je taky verze 5.4 beta.

Verze 5.3 je třeba na http://www.stahuj.centrum.cz/komunikace/e-mail/ostatni/dawn/download/ .

Program je sice pro Windows, ale bez problémů mi šel instalovat a funguje ve Wine v Kubuntu 14.04 LTS.

V Linuxu (a nejen tam) do budoucna vřele doporučuju používat otevřené a neproprietární formáty souborů, snadno čitelné vždycky a čímkoliv (*.csv je takovým zářným příkladem)...
« Poslední změna: 11 Prosince 2017, 19:25:38 od JirkaZ »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.