Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Upgradovat nebo ne  (Přečteno 1944 krát)

kleinpetr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
Upgradovat nebo ne
« kdy: 28 Prosince 2017, 18:38:17 »
Ahoj, chci se jen v rychlosti zeptat, kdyz pravidelne spoustim apt update, coz je doporuceno, tak mi samozrejme neunikne informace o poctu baliku, ktere cekaji na upgrade. Otazka tedy zni, mam pravidelne i upgradovat ? Pokud ne, proc ?

Nastartoval jsem ted nove VPS s ubuntu 16.04 a spustil update i upgrade, tak se pro jistotu ptam, zda jsem udelal spravne.

Diky

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Upgradovat nebo ne
« Odpověď #1 kdy: 28 Prosince 2017, 18:56:21 »
update = aktualizace stávajících balíků
upgrade = povýšení stávajícího distra na novější verzi
-----------------------------------------------------------
Pokud máš 16.04 tak povýšení na 17.10 se nedoporučuje, není to LTS verze a obsahuje chyby.

WeltRaum

  • Host
Re:Upgradovat nebo ne
« Odpověď #2 kdy: 28 Prosince 2017, 19:37:05 »
Nastartoval jsem ted nove VPS s ubuntu 16.04 a spustil update i upgrade, tak se pro jistotu ptam, zda jsem udelal spravne.
Urobil si určite správne a takto si budeš udržiavať systém vždy aktuálny a s nainštalovanými bezpečnostnými aktualizáciami.
Citace
kdyz pravidelne spoustim apt update, coz je doporuceno, tak mi samozrejme neunikne informace o poctu baliku, ktere cekaji na upgrade
Tak to je logické :-) Update zaktualizuje zdroje softvéru a zároveň aj vyhľadá balíky určené na aktualizáciu. A aby sa tieto balíky aj naozaj zaktualizovali, je potrebné použiť apt upgrade. Bez toho by to nešlo.
Citace
Otazka tedy zni, mam pravidelne i upgradovat ? Pokud ne, proc ?
Myslím, že som na toto už odpovedal vysvetlením, aký je rozdiel medzi apt update a apt upgrade.
update = aktualizace stávajících balíků
upgrade = povýšení stávajícího distra na novější verzi
-----------------------------------------------------------
Pokud máš 16.04 tak povýšení na 17.10 se nedoporučuje, není to LTS verze a obsahuje chyby.
kleinpetr sa predsa nepýtal, či má povýšiť systém na novšiu verziu ale na aktualizáciu samotného systému.  ??? Okrem toho odkedy príkaz apt upgrade povyšuje systém na vyššiu verziu?? Nejak to máš dopletené.
« Poslední změna: 28 Prosince 2017, 19:38:50 od WeltRaum »

kleinpetr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
Re:Upgradovat nebo ne
« Odpověď #3 kdy: 28 Prosince 2017, 19:39:57 »
Diky,

no provedl jsem upgrade, ale stale mam 16.04. Takze predpokladam ze jsem upgradoval pouze baliky ne ?

WeltRaum

  • Host
Re:Upgradovat nebo ne
« Odpověď #4 kdy: 28 Prosince 2017, 19:43:00 »
no provedl jsem upgrade, ale stale mam 16.04. Takze predpokladam ze jsem upgradoval pouze baliky ne ?
Tak to je logické  ;) Príkazmi apt update a apt upgrade v žiadnom prípade nepovýšiš systém na vyššiu verziu. Budeš aktualitovať   nainštalovaný systém - teda 16.04.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Upgradovat nebo ne
« Odpověď #5 kdy: 28 Prosince 2017, 19:43:45 »
Jj, upgrade je instalacia aktualizacii. Dist-upgrade je povysenie na vyssiu verziu OS.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

kleinpetr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
Re:Upgradovat nebo ne
« Odpověď #6 kdy: 28 Prosince 2017, 19:45:06 »
Diky za odpovedi, predpokladam, ze je to obdoba grafickeho softu Aktualizace na Desktop verzich Ubuntu :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.