Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zvuk hraje normálně, ale NAHRÁVÁ extrémně potichu...  (Přečteno 2847 krát)

base18

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Zvuk hraje normálně, ale NAHRÁVÁ extrémně potichu...
« kdy: 16 Listopadu 2018, 00:21:34 »
Hezký den, prosím o radu začátečníkovi, nějakým srozumitelným jazykem :-)

Problém: Na Mintu 17.3 Rosa mi hraje zvuk z reproduktorů normální hlasitostí.  Při nahrávání "outputu", směšovače, mi aplikace (Audacity, Audiorekorder) nahrávají extrémně potichu, takřka neslyšitelně. Ale Audiorecorder i graficky reaguje na zvuk vnitřního systému.

Proklikal jsem všechny možnosti nahrávacích aplikací a také nastavení táhlíček v Pulseaudio... Vše, co mě napadlo.
Neměl by někdo nápad na nějaké reinstalování čehosi v příkazových řádcích? Pamatuji si, že v Mintu 16 to na stejném hardweru fungovalo... Omlouvám se, pokud to není výstižné, nebo to chce více informací, je to dotaz na zkoušku. Moc díky za případné příkazy do terminálu.


Vše dobré přeje
PC Acer Extensa 5620
« Poslední změna: 16 Listopadu 2018, 00:24:11 od base18 »

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Zvuk hraje normálně, ale NAHRÁVÁ extrémně potichu...
« Odpověď #1 kdy: 16 Listopadu 2018, 03:34:54 »
Tak především ti musím oznámit že tvoje představa, že zadáním jakýchsi "zázračných" příkazů do Terminálu to opravíš je naivní... :-\
-------------------------------------------------
1. Máš nainstalovaný/zkoušels to nastavit v Pavucontrol ??

2. Píšeš, že v předchozí verzi 16 to chodilo normálně. Ale čas oponou trhnul a dnes zde máme již verzi 19...

3. Pokud chceš přejít na vyšší verzi, je nezbytná čistá instalace (nejlépe se zachování /home).
Protože pokud použiješ upgrade (povýšení), přijdou problémy....
A to je tipuji zrovna tvůj případ. Jak jsi přešel z verze 16 na 17 ??  Jak se to chová v live režimu na verzi 17 ??

4. Návrh řešení:
Udělej čistou instalaci verze  Mint 19  se zachováním /home
Před samotnou instalací si můžeš v live režimu ověřit, zda vše funguje dle tvých představ.
Před instalací si zálohuj všechny nainst. programy pomocí Aptik
Potom je můžeš do nového systému zase pohodlně (Aptikem) obnovit a tím pádem je přechod na nový systém
rychlý a takřka "bezbolestný"...
« Poslední změna: 16 Listopadu 2018, 03:38:23 od juwa2 »

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Zvuk hraje normálně, ale NAHRÁVÁ extrémně potichu...
« Odpověď #2 kdy: 16 Listopadu 2018, 15:37:45 »
Skus pozriet v alsamixer ci nemas nieco stiahnute.
Kód: [Vybrat]
alsamixer
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.