Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Sendmail - problémy  (Přečteno 1933 krát)

GlidingFLY

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1202
Sendmail - problémy
« kdy: 12 Dubna 2007, 22:13:48 »
Jaké máte zkušenosti se Sendmailem? U mne sice hned po instalaci fungoval, ale jakmile jsem rebootoval mašinu nastaly problémy s inicializací sendmailu při bootu. Děsně zdržoval a pak se nebyl schopen spustit.
/etc/mail/sendmail.cf read-only a pak error a stop služby.
Odinstaloval jsem ho, ale stejně ve službách se tváří, že tam je i když už není. Co s tím? Kde to má zapsané, proč to neodmazal při odinstalaci, proč rozházel resolvconf a nevrátil to zpět, proč to není schopné běžet v nějakém základním nastavení hned po instalaci bez problémů?
» Linux Mint on mini-ITX boards «

Tomáš "Piškot" Petera

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 839
    • http://www.spolnet.cz
Sendmail - problémy
« Odpověď #1 kdy: 13 Dubna 2007, 08:42:56 »
Sendmail je strašně špatně konfigurovatelný moloch. Mě dříve přidání jednoho uživatel rozhodilo celou poštu na ve firmě (už jsem to nikdy nestavil). Chceš li typ na dobrou poštu vyzkoušej Xmail - jsou balíčky přímo pro ubuntu snadná konfigurace, správa i přes win rozhraní  (pro ostatní :))
Už to funguje ... tedy než se rozhodnu to zase poladit.

GlidingFLY

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1202
Sendmail - problémy
« Odpověď #2 kdy: 13 Dubna 2007, 09:54:41 »
Děkuji za tip, hned jsem to zkusil. Ovšem hned po spuštění instalačních konfiguračních scriptů to hodí chybu při přidávání domény a instalaci nedokončí.
» Linux Mint on mini-ITX boards «

GlidingFLY

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1202
Sendmail - problémy
« Odpověď #3 kdy: 18 Dubna 2007, 18:52:01 »
Toto není možné, nemůžu ten XMail rozchodit vůbec. Nenaběhne daemon. Piškote, hoď sem prosím tě nějaký návod jak si to rozchodil ty z toho balíčku v repozitářích Ubuntu.
» Linux Mint on mini-ITX boards «

Pavelp

  • Host
Sendmail - problémy
« Odpověď #4 kdy: 18 Dubna 2007, 20:23:45 »
Prechazel jsem z Qmailu na Postfix, protoze neumel odmitnout mail pro neexistujiciho uzivatele a Bernstein je natolik tvrdohlavy, ze bude dodrzovat RFC, i kdyby se spamem mel zadusit. Postfix bezel  "na prvni zapnuti" a fajnovosti jsem dodelal za behu podle Dejavixovych stranek. Jsem spokojenej jak kote, nemam s mailerem co na praci. Ale tohle cele bylo / je na Debianu.

GlidingFLY

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1202
Sendmail - problémy
« Odpověď #5 kdy: 18 Dubna 2007, 22:58:44 »
Díky Pavelp, toto konečně chodí hned po instalaci bez chyb v této chvíli. Přesně jak si psal. To s čím jsem si "hrál" až do teď je nepoužitelná hrůza - instalační scripty jsou chybné a postinstalační ladění nevede nikam.
Postavím si to tedy na Postfixu...
» Linux Mint on mini-ITX boards «

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.