Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: DHCP Server, nefunkční internet  (Přečteno 3182 krát)

dan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 63
DHCP Server, nefunkční internet
« kdy: 02 Února 2009, 21:41:02 »
Zdravím ve spolek a poprosil bych o radu. Nainstaloval jsem si na server DHCP Server s tím, že mám dvě síťové karty.
eth0 - je připojená na internet přes pevnou IP adresu
eth1 - používám pro vnitřní sít. DHCP mi funguje, IP adresy přiděluje, jenom se nemůžu připojit s této sítě dál do internetu. Je třeba udělat nějaké přemostění na eth0, aby to jelo? Kdyby mi nikdo pomohl, připojím nějaké výpisy. Díky všem

Martin - ViPEr*CZ*

Re: DHCP Server, nefunkční internet
« Odpověď #1 kdy: 03 Února 2009, 09:23:43 »
Zdravím ve spolek a poprosil bych o radu. Nainstaloval jsem si na server DHCP Server s tím, že mám dvě síťové karty.
eth0 - je připojená na internet přes pevnou IP adresu
eth1 - používám pro vnitřní sít. DHCP mi funguje, IP adresy přiděluje, jenom se nemůžu připojit s této sítě dál do internetu. Je třeba udělat nějaké přemostění na eth0, aby to jelo? Kdyby mi nikdo pomohl, připojím nějaké výpisy. Díky všem
http://wiki.ubuntu.cz/Sd%C3%ADlen%C3%AD%20internetov%C3%A9ho%20p%C5%99ipojen%C3%AD
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

dan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 63
Re: DHCP Server, nefunkční internet
« Odpověď #2 kdy: 03 Února 2009, 13:42:52 »
Díky za odkaz, tam jsem samozřejmě byl. Spíše bych to potřeboval trošku upřesnit, nebo ještě po lopatě.  >:(

Předpokládám, že to přemostění je tady to:
 sudo iptables -A FORWARD -i eth1 -o eth0 -s 192.168.0.0/24 -m state --state NEW -j ACCEPT
 sudo iptables -A FORWARD -m state --state ESTABLISHED,RELATED -j ACCEPT
 sudo iptables -A POSTROUTING -t nat -j MASQUERADE

Jde mi o tu IP adresu 192.168.0.0/24, to je adresa čeho? Dík

Martin - ViPEr*CZ*

Re: DHCP Server, nefunkční internet
« Odpověď #3 kdy: 03 Února 2009, 14:03:47 »
A proč to neozkoušíte? To by měla být IP adresa brány tuším tj. eth1 ze který se bude sdílet.

Pokud nechcete toto zkoušet...nainstalujte třeba Firestarter a naklikejte ;)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Starejbar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
    • Starejbar
Re: DHCP Server, nefunkční internet
« Odpověď #4 kdy: 02 Března 2009, 01:55:47 »
Nebo další varianta je Firehol, zkuste to podle návodu zde \
http://wiki.ubuntu.cz/Firewall%2C%20router%2C%20gateway.
Myslím, že je rozhodně pohodlnější  konfigurace. Mám to tak doma a běhá to naprosto bez problémů. 8)
Linux is like a wigwam, NO Windows, NO Gates and Apache inside.

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: DHCP Server, nefunkční internet
« Odpověď #5 kdy: 02 Března 2009, 07:08:48 »
nezapomněl jste povolit forwarding IPv4 ?
v /etc/sysctl.conf nejděte řádek
Kód: [Vybrat]
#net.ipv4.ip_forward=1 a odkomentujte ho
(nebo to zapněte pomocí
Kód: [Vybrat]
sysctl -w net.ipv4.ip_forward = 1, le když se do toho souboru podíváte přímo alespoň uvidíte většinu vecí co se dají nastavit)

Jde mi o tu IP adresu 192.168.0.0/24, to je adresa čeho? Dík
v návodu adresa vnitřní sítě eth0, adresa rozhraní eth0 v návodu je 192.168.0.1/24 (resp. chcete-li /24 znamená maska 255.255.255.0)

Otestování máte jednoduché - připojíte do eth0 další počítač (pokud nemá Gb kartu a nebo není přes switch tak křížený kabel nutný), nastavíte mu nějakou další adresu z rozsahu 192.168.0/24 a gateway 192.168.0.1 - vycházím z návodu (nebo se podíváte jestli ji dostal od DHCP) a
1) zkusíte si ping na tuto gateway - pokud projde tak máte otestovanou cestu počítač - server
1b) máte li tam další router v cestě tak ping na něj - dtto - počítač, druhý router
2) ping na 74.125.77.99 - pokud projde tak jede internet - dopingnul jste se na google pomocí IP
3) ping na www.google.com - projde - máte dobře nastavené i DNS
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.