Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalace LibreOffice v Ubuntu [Vyřešeno]  (Přečteno 2162 krát)

pavel678

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Instalace LibreOffice v Ubuntu [Vyřešeno]
« kdy: 14 Dubna 2014, 17:34:12 »
Prosím o radu, kde dělám chybu. Ze serveru LO jsem stáhnul nejnovější verzi LO 4.2.3.3 (tři soubory včetně podpory češtiny). Každý soubor jsem rozbalil a pak provedl z terminálu příkazy "sudo dpkg -i *.deb" (za hvězdičkou má být tečka, ale pořád se mi to opravuje na čárku). Když pak z terminálu zadám příkaz "libreoffice", systém mi ohlásí, že LO není nainstalována. Jaký krok mi v instalaci chybí? Děkuji za radu.
« Poslední změna: 14 Dubna 2014, 18:47:07 od Rover623 »

Rover623

Re:Instalace LibreOffice v Ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 14 Dubna 2014, 17:37:14 »
Proč nepoužiješ repozitář
Kód: [Vybrat]
ppa:libreoffice/ppa

Filajs01

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 104
    • SpongeBlockCZ
Re:Instalace LibreOffice v Ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 14 Dubna 2014, 18:00:54 »
otevři centrum softwaru piš LibreOffice a máš to tam
Nejsem blbej, jen línej
Můj PC: Deska: Asrock B75 Pro3,CPU: Intel Celeron G1620,RAM: 8GB,Disk WD blue 500GB,VGA: Gainward Geforce GT 610 2GB

janek-m

  • Host
Re:Instalace LibreOffice v Ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 14 Dubna 2014, 18:04:01 »
Prikláňam sa k Roverovi a tiež by som uprednostnil repozitár, ktorý "zaktualizuje" pôvodnú (staršiu) verziu LO na novšiu. Pridanie repozitára má aj svoje výhody - budeš dostávať aktualizácie na LO, narozdiel od ručne nainštalovaného LO, ktorý by si musel aktualizovať sám.

Čiže ak chceš dostávať cez aktualizácie vždy novšie verzie LO (nemusí byť vždy výhodné) , pridaj repozitár, ako uviedol Rover:
Kód: [Vybrat]
sudo add-apt-repository ppa:libreoffice/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get dist-upgrade

Ak chceš mať LO vo verzii 4.2.X a iba na túto verziu dostávať aktualizácie, tak potom:
Kód: [Vybrat]
sudo add-apt-repository ppa:libreoffice/libreoffice-4-2
sudo apt-get update
sudo apt-get dist-upgrade

ak si náhodou už pôvodnú verziu LO odinštaloval, tak k pridaným príkazom bude potrebný ešte:
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install libreoffice

pavel678

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re:Instalace LibreOffice v Ubuntu
« Odpověď #4 kdy: 14 Dubna 2014, 18:15:36 »
Hlavním důvodem ruční instalace byl ten fakt,  že instalace přes Centrum software mi stáhla LO bez češtiny, čili s anglickým menu - ruční instalace nabízela i langpack_cs.

janek-m

  • Host
Re:Instalace LibreOffice v Ubuntu
« Odpověď #5 kdy: 14 Dubna 2014, 18:20:26 »
Hlavním důvodem ruční instalace byl ten fakt,  že instalace přes Centrum software mi stáhla LO bez češtiny, čili s anglickým menu - ruční instalace nabízela i langpack_cs.
Libre Office je po inštalácii Ubuntu už standardne nainštalované a to v jazyku, v akom sa inštaluje systém. Tak nejak nerozumiem, prečo bolo potrebné LO inštalovať cez centrum softvéru. Ak chýbal český preklad, tak stačilo doinštalovať jazykový balík cez terminál:
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install libreoffice-l10n-csalebo cez Synaptic.

pavel678

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re:Instalace LibreOffice v Ubuntu
« Odpověď #6 kdy: 14 Dubna 2014, 18:33:57 »
Mockrát děkuji, už je to v pořádku.

Ben Ash

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:Instalace LibreOffice v Ubuntu [Vyřešeno]
« Odpověď #7 kdy: 01 Října 2014, 18:57:45 »
Dovolil bych si volně navázat.
Chtěl jsem aktualizovat z LO 4.2 na 4.3 ale správce softvare mi tuto verzi nenabízel. Jal jsem se tedy podle návodu na vebu instalovat ručně. To se mi sice po několika pokusech povedlo, ale zmizelo mi při tom spouštěcí centrum LO a musel jsem si jednotlivé programy spouštět ručně a navíc poklepáním na určitý soubor se LO otevřel a spadl. Nyní mi LO začal padat při pokusu cokoli vytisknout, takže jsem jej odebral (správcem) a chtěl jej přes správce zase přidat, jenže to nabízí pouze instalaci přes apt-get což neumím.
Jak to celé napravit, aby instalace šla zase dělat automaticky ze správce soft.?
Systém je Linux mint 17 Quiana jádro 3.13 MATE 1.8.1
A přiznávám že s terminálem to neumím, jsem přešlý wokení uživatel

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.