Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Virtualbox ve Windows - zachytávání obrazovky  (Přečteno 2945 krát)

jadd

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 977
Virtualbox ve Windows - zachytávání obrazovky
« kdy: 18 Srpna 2013, 12:32:06 »
Měl jsem problémy zachytit snímek obrazovky programem gnome-screenshot i programem co dokáže zachytit pohyb na obrazovce.
Našel jsem http://askubuntu.com/questions/26663/how-to-take-screenshot-on-ubuntu-guest-virtualbox
První jsem zkoušel zmíněný
Kód: [Vybrat]
metacity --replace &způsobilo to, že mi na ploše zůstalo jen terminálové okno, jinak panel i launcher zmizeli. Pro vrácení pomohlo v nabídce Virtualboxu resetovat virtuální počítač.
nebo by asi pomohlo (nezkoušel jsem)
Kód: [Vybrat]
compiz --replace &Za chvíli mě to vrátilo znova na funkční plochu.
Druhá a lepší možnost také zmíněná v odkaze, vypnout 3d akceleraci v nastavení virtuálního počítače. Ubuntu pak nastartuje s 2d plochou ale snímek i screencast fungují.
Problém způsobuje okenní compositor Compiz.
Jiná věc je, že screencast zachytává trochu opožděně než v klasické instalaci.

Třetí možnost je použít prostředí Gnome-shell používající compositor Mutter, který nemá s tímto problém.
Akcelerace 3d může být zapnuta.
V mém laptopu mi ale přijde pomalejší než Unity.

Čtrtá možnost je použít prostředí Gnome tzv. zachytný mód (fallback) v něm to bylo asi o něco plynulejší než v Unity. Můj subjektivní pocit.

U všech jsem měl problémy zachytávat jen oblast programem kazam, vždy to natáčelo celou plochu.
Zachytával jsem vestavěnou ukázku s točícím se logem Ubuntu v přehrávači Totem.
Navíc jsem použil pro kartu radeon 3650 ovladač radeon. Bez toho i Unity jelo jen na ovladači vesa. Ale rozdíl ve výkonu jsem nepoznal.
Možná, že to je závislé jen na ovladačí vbox-video.   
« Poslední změna: 26 Srpna 2013, 14:15:18 od jadd »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.