Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zustat u Ubuntu i s Turionem?  (Přečteno 2682 krát)

mi_lan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Zustat u Ubuntu i s Turionem?
« kdy: 01 Května 2008, 13:22:11 »
Mam starsi HP notebook a uz delsi dobu pouzivam Ubuntu, soucasna 8.04 vali bez problemu a nemam problemy s zadnym hardwarem. Jenze pocitac pomalu ale jiste odchazi a ja si budu porizovat novy.

Rad bych si zase nainstaloval Ubuntu, tak bych se chtel zeptat, jestli si myslite, ze se vyplati zustat u Ubuntu pri nasledujicich parametrech pocitace:

AMD Turion™ 64 X2 dual-core
2048 DDR2
NVIDIA® GeForce® 8600M GS

Diky

Milan

lzap

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 38
Re: Zustat u Ubuntu i s Turionem?
« Odpověď #1 kdy: 01 Května 2008, 13:24:06 »
Mam starsi HP notebook a uz delsi dobu pouzivam Ubuntu, soucasna 8.04 vali bez problemu a nemam problemy s zadnym hardwarem. Jenze pocitac pomalu ale jiste odchazi a ja si budu porizovat novy.

Rad bych si zase nainstaloval Ubuntu, tak bych se chtel zeptat, jestli si myslite, ze se vyplati zustat u Ubuntu pri nasledujicich parametrech pocitace:

AMD Turion™ 64 X2 dual-core
2048 DDR2
NVIDIA® GeForce® 8600M GS

Diky

Milan

Co je to za otázku? Proč by to jako nemělo fungovat? Pojede to na 100% v pohodě včetně akcelerace 3D...

mi_lan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: Zustat u Ubuntu i s Turionem?
« Odpověď #2 kdy: 01 Května 2008, 13:30:50 »
no hlavne jde o to, ze nevim, jaka je v ubuntu podpora 64 bitových aplikaci

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Zustat u Ubuntu i s Turionem?
« Odpověď #3 kdy: 01 Května 2008, 13:38:45 »
no hlavne jde o to, ze nevim, jaka je v ubuntu podpora 64 bitových aplikaci
I když máš  64bit procesor, můžeš tam mít 32bit Ubuntu. Co se týče Ubuntu 64bit, můžou nastat drobné problémy u určitých aplikací, ale asi v současné době to není už tak hrozné a zřejmě se dají tyto problému přes drobné úpravy překonat. Ale osobně i já používám na 64bit procesoru 32bit Ubuntu. Takže bude muset říci někdo jiný, jak je to s kterými aplikacemi v ubutnu 64bit.

PELKO

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 410
Re: Zustat u Ubuntu i s Turionem?
« Odpověď #4 kdy: 01 Května 2008, 14:02:57 »
mi_lan: ja mám AMD Athlon X2 5200+ a bezproblémov pol rokafrčím na 32bit ubuntu s normálnymi 32bit aplikáciami :)
64bit verzia ubuntu je zatial podla môjho názoru určená len pre tých čo sa radi vŕtajú v systéme a stále hľadajú "prečo to nefunguje" :)

tomato

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 155
Re: Zustat u Ubuntu i s Turionem?
« Odpověď #5 kdy: 01 Května 2008, 17:02:03 »
ja si nemyslim.. jsem na 64bitech od FF a dnes je to uz v pohode.. zadny vyrazny problemy sem teda nezaznamenal.. drivejsi nesvary uz jsou tatam.. maximalne obcas pouziju dpkg --force-architecture a to je tak vse.. na normalni praci/zabavu je to podle me minimalne srovnatelnej system. spis nevidim duvod proc jeste dnes zustavat u 32bitu..

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: Zustat u Ubuntu i s Turionem?
« Odpověď #6 kdy: 01 Května 2008, 17:17:39 »
Rad bych si zase nainstaloval Ubuntu, tak bych se chtel zeptat, jestli si myslite, ze se vyplati zustat u Ubuntu pri nasledujicich parametrech pocitace:

AMD Turion™ 64 X2 dual-core
2048 DDR2
NVIDIA® GeForce® 8600M
Pokud budeš kupovat notebook, tak si raděj ověř, jak funguje s Linuxem (funkční klávesy, uspávání, baterka atd.), ať nejsi překvapený. To jsou asi největší problémy, které Linux s hardwarem má. Turion i NVIDIE jsou podporované slušně.
viz. http://www.linux-laptop.net/

WorshipJozin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 228
Re: Zustat u Ubuntu i s Turionem?
« Odpověď #7 kdy: 02 Května 2008, 18:40:40 »
ja si nemyslim.. jsem na 64bitech od FF a dnes je to uz v pohode.. zadny vyrazny problemy sem teda nezaznamenal.. drivejsi nesvary uz jsou tatam.. maximalne obcas pouziju dpkg --force-architecture a to je tak vse.. na normalni praci/zabavu je to podle me minimalne srovnatelnej system. spis nevidim duvod proc jeste dnes zustavat u 32bitu..

V tom případě bych měl možná otázku, jaké výhody 64bit přináší. Možná ten Turion bude zanedlouho i můj případ ;)
ASUS F3KA: AMD Turion 64 X2 TL60 @ 2 GHz, 1 GB RAM, ATI Radeon HD 2600, HDD 160 GB, Ubuntu 8.04 Hardy Heron

MikiTwic

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 239
  • Vždycky to nějak jde...
Re: Zustat u Ubuntu i s Turionem?
« Odpověď #8 kdy: 02 Května 2008, 20:27:06 »
podpora pro 4GB a více paměti například :)

Jinak co se týká 64bit systému....myslím že je už na opravdu dobré úrovní i pro normální využití!
Ubuntu 11.10 "Oneiric Ocelot" 64-bit, Asus F3Tc AP087 - AMD Turion64 2.2GHz, 2GB RAM, Geforce Go 7300 (NVIDIA Driver Version: 173.14.30)

Michal Breškovec

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1185
  • skill :: aggressive-llama
    • MojeID
Re: Zustat u Ubuntu i s Turionem?
« Odpověď #9 kdy: 02 Května 2008, 21:06:45 »
Při přechodu na 8.04 jsem nasadil 64bit. Očekával jsem spoustu problémů, ale jsem velmi příjemně překvapen, všechno šlape dobře.
Kubuntu forever :-)

vito45

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 153
Re: Zustat u Ubuntu i s Turionem?
« Odpověď #10 kdy: 02 Května 2008, 22:51:37 »
64 bit prináša podporu pre viac ako 3,2GB RAM, všeobecne radovo v % zrychlenie, citeľne pri použiti optimalizovanych veci
dnešne procesory podporuju ako 32 tak i 64bit, pokiaľ človek nema viac ako 3gb ram nevidim dôvod použivať 64 bit, je to lepšie ale ako je to hype tak na druhu stranu môžu byť iba nepodložene veci že 64 bit viac zlosti ako 32, možno to suvisi s WinXP 64bit  ;D
a pri nb si najskôr zisti ako je na tom s linuxom,
pri neber nb MSI, acer kvôli servisu, ak chceš lacny je teraz hitovka R61

WorshipJozin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 228
Re: Zustat u Ubuntu i s Turionem?
« Odpověď #11 kdy: 03 Května 2008, 20:51:56 »
Notebook už mám vybraný, už jsem si zjistil, že si s Linuxem rozumí dobře a je to ASUS :)
ASUS F3KA: AMD Turion 64 X2 TL60 @ 2 GHz, 1 GB RAM, ATI Radeon HD 2600, HDD 160 GB, Ubuntu 8.04 Hardy Heron

mi_lan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: Zustat u Ubuntu i s Turionem?
« Odpověď #12 kdy: 04 Května 2008, 09:49:43 »
diky moc za vase rady a zkusenosti.
hodim ted na cast disku ubuntu a kdyz to poslape, tak dam full instalaci.

qeepo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: Zustat u Ubuntu i s Turionem?
« Odpověď #13 kdy: 04 Května 2008, 10:05:28 »
a pri nb si najskôr zisti ako je na tom s linuxom,
pri neber nb MSI, acer kvôli servisu, ak chceš lacny je teraz hitovka R61

mam ntb od MSI m677x a ubuntu mi na něm šlape bezchybně a co jsem je instaloval i na jiné MSI, tak nebyl problém.
Ale pokud můžu doporučit, tak si MSI opravdu neber. Mam jem půl roku a už jsem byl 3x vyměnit motherboard.

Q

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.