Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: ztráta dat na NTFS  (Přečteno 1056 krát)

komba1972

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
ztráta dat na NTFS
« kdy: 11 Února 2013, 23:45:25 »
Ahoj všem,

Ubuntu používám již více jak 10 let, vždy jsem měl na notebooku Win i Ubuntu. Disk mám rozdělen na dva systémové (Win a Ubuntu) a datový (NTFS), který jsem vytvořil ve Windows. Když vytvořím na datovém disku soubor v Ubuntu (to je můj primární systém) a pak udělám boot do Win7, soubory už nenajdu. Už jsem na některých forech četl, že se to někomu stalo, ale nenašel jsem řešení.

Díky za info

David

Jinak ještě poznámka, protože jsem dostal s notebookem image Win7 (na celý disk) využil jsem při tvorbě linux a datové partišny utilitu z Win7, která umí prý bez ztrát rozdělit disk. Na oko se to povedlo, ale třeba by to mohl být zdroj mého problému. Nemáte s tím někdo zkušenost?



Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:ztráta dat na NTFS
« Odpověď #1 kdy: 12 Února 2013, 00:01:54 »
Mě se stalo, že jsem neviděl adresáře vytvořené v ubuntu na flash disku (NTFS) z windows. Zjistil jsem, že adresáře byly skryté a systémové. Po opravě atributů byly viditelně i z windows. Těžko říci, jeli to tvůj případ.
Rozdělení partition ve windows by, co vím, nemělo způsobovat žádné problémy. Jen ty linuxové si musíš doladit při instalaci ubuntu.
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

komba1972

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:ztráta dat na NTFS
« Odpověď #2 kdy: 12 Února 2013, 00:57:26 »
Díky za info, koukal jsem na to, bohužel nejsou ty soubory ani skryté ani systémové, prostě tam nejsou. Možná zkusím FAT32, ale nechce se mi, je to docela překonané. Ještě mne napadlo, zda nepoužít ext4 pro data, ale nejsem si jist, jestli se na ně dostanu z Win7 a hlavně jak je to spolehlivé.

D

komba1972

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:ztráta dat na NTFS
« Odpověď #3 kdy: 12 Února 2013, 01:06:40 »
Něco mne napadlo, spustil jsem na datový disk chkdsk /F  a ejhle, soubory, které jsem uložil na disk ještě z ubuntu zmizely, takže to vypadá, že debilní win je považuje za chybné ... resume ... zkusím vypnout autodsk a uvidíme, zda se něco "stane"...

komba1972

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:ztráta dat na NTFS
« Odpověď #4 kdy: 27 Února 2013, 20:47:00 »
zdravím všechny, tak problém je tu stále. Pokud zapíšu v Ubuntu na NTFS datový disk a pak boot do Win7, data někdy zmizí, někdy ne. Neměli byste někdo radu?

D

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:ztráta dat na NTFS
« Odpověď #5 kdy: 27 Února 2013, 21:50:12 »
dej sem výpisy dle tohoto odkazu, co psal ntz_reloaded, ale předpokládám, že máš stejný problém
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=66845.msg477369#msg477369
« Poslední změna: 27 Února 2013, 21:51:06 od Tadeáš Pařík »

Rover623

Re:ztráta dat na NTFS
« Odpověď #6 kdy: 27 Února 2013, 22:34:35 »
Taky se mi to občas stává, obvykle pomůže zamezit prodlevě zápisu a nastavit systém tak aby soubory zapsal ihned, tedy doplnit parametr "sync" do voleb připojení disku. Ale při zápisu většího množství souborů to má dost vliv na výkon

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:ztráta dat na NTFS
« Odpověď #7 kdy: 28 Února 2013, 08:10:17 »
Hele tu už je několikátý dotaz v řadě během jednoho týdne... kluci Canonicalu určitě něco pokazili...
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.