Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: XAMPP z Win. na Linux  (Přečteno 2159 krát)

Tomiik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 66
    • Polosvět
XAMPP z Win. na Linux
« kdy: 28 Dubna 2008, 11:11:50 »
Zdravím,
přecházím na Linux a mám lehce problém s XAMPPem. Mezi Win. jsem jednoduše kopíroval "htdocs" a "mysql", v Ubuntu je bohužel instal.adr. přístupný jen pro "roota"... :( Po celkem komplikovaném boji jsem nakopíroval data do odpovídajících složek, ale po rozeběhnutí serveru mi místo stránek vyskočí "index" dané složky. Přitom v "mysql" mám tabulky viditelné... Je nějaký způsob jak složky používat jako ve Win.? Kvůli miroru ostrých webovek nemůžu nic rozcházet od nuly a potřebuju v podstatě trvale jednoduše přidávat a ubírat soubory a mít přitom náhled přes "localhost". Jde XAMPP nainstalovat i do uživatelské složky a jen ho nějak odříznout od sítě, kvůli bezpečnosti??
Je toho hodně ale když mě MS už docela štve a tuhle věc prostě potřebuju :-\

Dík za cokoliv
T+

Radek Hulán

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 158
  • Vista x64
Re: XAMPP z Win. na Linux
« Odpověď #1 kdy: 28 Dubna 2008, 12:19:17 »

Tomiik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 66
    • Polosvět
Re: XAMPP z Win. na Linux
« Odpověď #2 kdy: 29 Dubna 2008, 08:27:22 »
Díky, asi je na té stránce všechno, co potřebuju, ale Linux mám 5dní a je to pro mě nestravitelné... :-[
Ve win. jsem prostě kopíroval věci do dvou složek a šlape to OK, tady jsou ty složky pod rootem, tak nevím jak k nim jednoduše.
Navíc, samotný server jede, protože přes terminál se to všechno spustí a i "localhost" mi zobrazí stránku nastavení,ale...ty moje už ne...???

Beduin

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 40
Re: XAMPP z Win. na Linux
« Odpověď #3 kdy: 29 Dubna 2008, 08:35:19 »
Rootovské příkazy provádíš pomocí příkazu sudo.

Takže kopírování bude třeba
Kód: [Vybrat]
sudo cp original.txt kopie.txtSložky se kopírují s příznakem -r (recursive), takže
Kód: [Vybrat]
sudo cp -r originalni_slozka nova_slozka
Nebo to můžeš taky obejít, že spustíš správce souborů pod rootem.
Kód: [Vybrat]
sudo nautilus
Zkopíruješ tvoje soubory php.ini a httpd.conf do /opt/lampp/etc/. A budeš mít tvé nastavení.  ;)

Tomiik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 66
    • Polosvět
Re: XAMPP z Win. na Linux
« Odpověď #4 kdy: 29 Dubna 2008, 09:48:47 »
Beduin,
tak jsem to testnul a nerozběhl se mi Apache...
Když jsem ten .conf soubor přepsal zálohou, tak to hlásí chyby,ale naběhne, jen stejný problém jako předtím, nejede to...
...asi to celé reinstaluju a testnu od nuly ???
T+

Beduin

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 40
Re: XAMPP z Win. na Linux
« Odpověď #5 kdy: 29 Dubna 2008, 11:52:56 »
Jaký chyby to hlásí? Teď jsem si uvědomil, že ještě musíš upravit cesty k localhostu.

Třeba z C:\\web\ na /home/uzivatel/web/

Tomiik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 66
    • Polosvět
Re: XAMPP z Win. na Linux
« Odpověď #6 kdy: 01 Května 2008, 15:52:50 »
Trvá mi to trochu dlouho, nějak mi blbne připojení :(
Celé jsem to přeinstaloval a "localhost" běží na 100%, do okamžiku, než přepíšu v httpd.conf cestu do mého adresáře... Zkusil jsem mu tam nasypat i to co je normálně v /opt/lampp/htdocs/, ale nespolkne to. Co se týká funkčnosti mých stránek, tak se to nedokáže spojit s databází, ale to je asi proto, že vůbec nevím, kam ty svoje tabulky přesypat a jak k nim mít volný přístup??? Ve win byla každá tabulka adresář a tu stačilo nakopírovat do složky "mysql/data" a vše chodilo...
Nevíte někdo přesně, které soubory v kterém adresáři v "/opt/lampp/" změnit a jak, abych měl jednoduše opět svou starou složku, do které nasypu data (stránky a tabulky) a bude to chodit. Win jsem reinstaloval několikrát a vždy stačilo mít zálohu dvou adresářů a jednoduše ji nakopírovat...
Už mě z toho začíná bolet hlava...není cesta, jak celý server nainstalovat do uživatelské složky a nemuset se pořád přihlašovat jako root a všechno složitě dělat přes tu "tolik vychvalovanou" komplikaci zvanou terminál??? na soubory mám "krusader" tak proč pořád psát cestu jako šílenec..???
Dík za cokoliv k cíli mě dovedoucímu :),
T+

« Poslední změna: 02 Května 2008, 08:32:21 od Tomiik »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.