Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Unity x Compiz přetěžuje systém [vyřešeno]  (Přečteno 3759 krát)

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Unity x Compiz přetěžuje systém [vyřešeno]
« kdy: 15 Května 2012, 04:32:59 »
Ahoj,
po peripetiích s konfliktem compizu a unity panelu, se mi podařilo docílit toho, že jsem vyfiltroval konfliktní efekty, nicméně mi compiz žere cca. 50% procesoru. Toto je nezávislé na efektech, stačí pouze v compizu aktivovat podporu opengl. Řeší někdo stejné peripetie, nebo Compiz v Unity raději nepoužíváte. Zajímalo by mě, jestli se tato problematika bude řešit, nebo mám raději Compiz zrušit. Pokud compiz neni vhodný, tak je vůbec možnost pod unity rozchodit kostku, 3d okna atd.
dík
« Poslední změna: 29 Května 2012, 20:50:13 od Cuore »

Kubino

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 60
Re:Unity x Compiz přetěžuje systém
« Odpověď #1 kdy: 15 Května 2012, 18:14:42 »
Unity 3D je jen plugin do Compizu, takže když zrušíš celej Compiz, tak zrušíš i Unity 3D. Pokud nechceš používat Compiz (Unity 3D), tak zkus Unity 2D, které je právě pro slabší PC a nevyžaduje akceleraci jako Compiz (Unity 3D).
PC: ASUS M4A88T-V EVO/USB3 + AMD Athlon II X3 445 @ AMD Phenom II X4 945 + 8GB RAM + EVGA Nvidia GTX 750-Ti + SSD Kingston V300 60GB + Manjaro GNOME 64 bit

Notebook: HP ProBook 4535s + Manjaro GNOME 64 bit

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Unity x Compiz přetěžuje systém
« Odpověď #2 kdy: 15 Května 2012, 21:48:02 »
Ale já nemám problém v síle harwaru, jde o to že by compiz žral 50% procesoru i kdyby to bylo 6-ti jádrovém dělu. Tohle je spíš problém v jádře nového distra. V 10.04 jsem si compizu ani nevšim a tady obhospodařuje první příčku v top. Tak by mě zajímalo, jestli má někdo stejný konfliktní stav, nebo neni jiné východisko, že mám specifický hardware a compiz budu muset vypnout, protože to žádná aktualizace nevyřeší.

vafle

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
Re:Unity x Compiz přetěžuje systém
« Odpověď #3 kdy: 17 Května 2012, 02:37:38 »
Na 12.04 s Unity mi take Compiz hodne vytezoval procesor. Asi ne porad na 50%, ale rozhodne byl kazdou chvili v top cpu.
Ubuntu 6.06 - 12.04 --> Xubuntu - 12.04 --> Kubuntu 12.10
.. dal se uvidi :)

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Unity x Compiz přetěžuje systém [vyřešeno]
« Odpověď #4 kdy: 29 Května 2012, 20:52:07 »
unity+compiz+uzavřený ovladač = pohroma
to je jediné řešení, bez jednoho účastníka vše funguje bez zátěže. Jen si vybrat koho oželet  ;D

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Unity x Compiz přetěžuje systém
« Odpověď #5 kdy: 29 Května 2012, 22:18:36 »
Ale já nemám problém v síle harwaru, jde o to že by compiz žral 50% procesoru i kdyby to bylo 6-ti jádrovém dělu. Tohle je spíš problém v jádře nového distra. V 10.04 jsem si compizu ani nevšim a tady obhospodařuje první příčku v top. Tak by mě zajímalo, jestli má někdo stejný konfliktní stav, nebo neni jiné východisko, že mám specifický hardware a compiz budu muset vypnout, protože to žádná aktualizace nevyřeší.
Jadrom to nie je. Je to novým Compizom ;) Daj si Unity2D
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Petr Valach

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 367
Re:Unity x Compiz přetěžuje systém [vyřešeno]
« Odpověď #6 kdy: 30 Května 2012, 00:29:20 »
Mně Compiz žere 4 % procáku a 18 mega RAM.

Já bych třeba neměl nic proti Ubuntu 2D, vždyť je to nakonec to samý, ale obrovská velikost Launcheru mi vadí. A nezjistil jsem, co s tím.

funk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 350
Re:Unity x Compiz přetěžuje systém [vyřešeno]
« Odpověď #7 kdy: 30 Května 2012, 08:16:36 »
Zmensit? Napr. skriptem: http://www.omgubuntu.co.uk/2012/04/how-to-change-unity-2d-launcher-icon-size-with-a-script/

Ale myslim, ze to jde i v MyUnity, nebo Ubuntu Tweak

Anthar von Rehberg

Re:Unity x Compiz přetěžuje systém [vyřešeno]
« Odpověď #8 kdy: 02 Června 2012, 13:20:56 »
Za předpokladu že máš grafickou kartu Nvidia je třeba poladit ovladače.
Zadej do teminálu:

sudo apt-add-repository ppa: ubuntu-x-swat/x-updates
sudo apt-get update
sudo apt-get install nvidia-current


Poté zadej do terminálu:

sudo apt-get remove nvidia

Teď by mělo vše fungovat jak má....

Petr Valach

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 367
Re:Unity x Compiz přetěžuje systém [vyřešeno]
« Odpověď #9 kdy: 03 Července 2012, 01:57:48 »
Zmensit? Napr. skriptem: http://www.omgubuntu.co.uk/2012/04/how-to-change-unity-2d-launcher-icon-size-with-a-script/

Ale myslim, ze to jde i v MyUnity, nebo Ubuntu Tweak

Tak jo, dík, koukám na to a až za chvíli dorazím domů, vyzkouším. Pak dám vědět, jestli to funguje. Jestli jo, tak máš kolego u mě bod. Stejně nemůžu využívat efektů Unity 3D - zaprvé na co? (potřebuju sílu kompu směřovat do výkonu něčeho normálního), za další mi třeba Aqua neuvěřitelně vadí. Asi jediným pozitivem, který jsem si všiml, je dokonalejší přepínač aplikací (alt+tab).

Myslím, že v MyUbuntu nic takového není, tam se to fakt vztahuje na 3D. A to samé asi i v Tweaku. Zkoušel jsem to a pohořel.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.