Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak pridat potvrzovaci okno?  (Přečteno 1730 krát)

dadasfx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 62
Jak pridat potvrzovaci okno?
« kdy: 29 Dubna 2011, 17:44:52 »
Zdravim vsechny.
 Chci se zeptat jestli je mozne nejak doprogramovat potvrzovaci okno ANO-NE k volbe "Uspat na disk"
V drtive vetsine pripadu notebook nevypinam, ale jen necham uspat do pameti. Jenze semtam se seknu a kliknu na uspani na disk coz nechci. Pokud by mi vyskocilo oznamovaci okno jako treba pri volbe vypnout nebo restartovat ulehcilo by mi to zivot.
 Predem moc diky.
Každý by chtěl jít do nebe, ale nikomu se nechce zemřít.

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Jak pridat potvrzovaci okno?
« Odpověď #1 kdy: 29 Dubna 2011, 17:55:47 »
Možná by nebylo od věci si na to udělat ikonku na ploše? Poraďte někdo jakej je na todle příkaz do konzole... ;) (nejspíš shutdown s nějakým správným parametrem... jenže nevím z hlavy s jakým přesně... používám jen -r nebo -h)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

dadasfx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 62
Re: Jak pridat potvrzovaci okno?
« Odpověď #2 kdy: 29 Dubna 2011, 18:02:20 »
Ne to by nebylo ono. Vetsinou teda uspavam dvojklikem  FN+mesicek a pc se odporouci spinkat, ale nekdy semtam to udelam mysi a tam se nekdy seknu a kliknu jinam
Každý by chtěl jít do nebe, ale nikomu se nechce zemřít.

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Jak pridat potvrzovaci okno?
« Odpověď #3 kdy: 29 Dubna 2011, 18:14:53 »
Ne to by nebylo ono. Vetsinou teda uspavam dvojklikem  FN+mesicek a pc se odporouci spinkat, ale nekdy semtam to udelam mysi a tam se nekdy seknu a kliknu jinam
Jak to? Měl byste ikonku na ploše na uspávání na kterou byste pouze dvojkliknul a bylo by... Nemohl byste se překliknout v tom seznamu z panelu. Ten panel samotný jen tak asi nepředěláte. Samozřejmě to jde. Ale bude to asi trochu komplikovanější než si takto efektivně udělat ikonku.
« Poslední změna: 29 Dubna 2011, 19:23:44 od Martin - ViPEr*CZ* »
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Jak pridat potvrzovaci okno?
« Odpověď #4 kdy: 29 Dubna 2011, 18:21:58 »
Ne to by nebylo ono. Vetsinou teda uspavam dvojklikem  FN+mesicek a pc se odporouci spinkat, ale nekdy semtam to udelam mysi a tam se nekdy seknu a kliknu jinam
Jak to? Měl by jste ikonku na ploše na uspávání na kterou by jste pouze dvojkliknul a bylo by... Nemohl by jste se překliknout v tom seznamu z panelu. Ten panel samotný jen tak asi nepředěláte. Samozřejmě to jde. Ale bude to asi trochu komplikovanější než si takto efektivně udělat ikonku.

Napsat "by jste" takhle třikrát za sebou, to už je mazec. Píše se "byste" ;)

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Jak pridat potvrzovaci okno?
« Odpověď #5 kdy: 29 Dubna 2011, 19:23:08 »
Ne to by nebylo ono. Vetsinou teda uspavam dvojklikem  FN+mesicek a pc se odporouci spinkat, ale nekdy semtam to udelam mysi a tam se nekdy seknu a kliknu jinam
Jak to? Měl by jste ikonku na ploše na uspávání na kterou by jste pouze dvojkliknul a bylo by... Nemohl by jste se překliknout v tom seznamu z panelu. Ten panel samotný jen tak asi nepředěláte. Samozřejmě to jde. Ale bude to asi trochu komplikovanější než si takto efektivně udělat ikonku.

Napsat "by jste" takhle třikrát za sebou, to už je mazec. Píše se "byste" ;)
Ano máte pravdu... moderní česká pravidla uvádějí tvar co píšete... asi degenerace z internetu. I když mě teda udivilo kolik jsem našel odkazů s tím mým tvarem. A to víte už jsem taky nějaký ten pátek ze školy... ach už nějakých 13let :'(
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Jak pridat potvrzovaci okno?
« Odpověď #6 kdy: 29 Dubna 2011, 22:46:32 »
Ne to by nebylo ono. Vetsinou teda uspavam dvojklikem  FN+mesicek a pc se odporouci spinkat, ale nekdy semtam to udelam mysi a tam se nekdy seknu a kliknu jinam
Jak to? Měl by jste ikonku na ploše na uspávání na kterou by jste pouze dvojkliknul a bylo by... Nemohl by jste se překliknout v tom seznamu z panelu. Ten panel samotný jen tak asi nepředěláte. Samozřejmě to jde. Ale bude to asi trochu komplikovanější než si takto efektivně udělat ikonku.

Napsat "by jste" takhle třikrát za sebou, to už je mazec. Píše se "byste" ;)
Ano máte pravdu... moderní česká pravidla uvádějí tvar co píšete... asi degenerace z internetu. I když mě teda udivilo kolik jsem našel odkazů s tím mým tvarem. A to víte už jsem taky nějaký ten pátek ze školy... ach už nějakých 13let :'(

Hele, tak to bylo snad vždy ne? ;) Taky jsem delší dobu v pracovním procesu  ;D
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Jak pridat potvrzovaci okno?
« Odpověď #7 kdy: 29 Dubna 2011, 23:00:54 »
Co to je delší dobu? ;D
Jinak se samozřejmě nesnažím říci, že někdy byl ten tvar jináč... to ani opravdu netuším... prostě jen výmluva + čj zrovna není moje hobby :-[
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Uran

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 341
Re: Jak pridat potvrzovaci okno?
« Odpověď #8 kdy: 03 Května 2011, 09:05:34 »
Diskuze se trochu zvrtla tak si take prihreju polivcicku. :)

Zrovna jsem premyslel nad vyznamem slov pár a několik. Intuitivne pouzivam slovo pár pro 3 - 5 polozek a několik pro 5 - n. Pro pár ve smyslu 2 pouzivam dvě (dvě ponožky, ...).


Takze se ani nedivim, ze se cim dal tim casteji pouziva by jste .....

Na zakladni skole jsem mel ucitelku cestiny co mluvila pouze spisovnou cestinou a byla to opravdu hruza.

Suma sumarum mluveny projev se vyvyji a je jen dobre, ze psane slovo taky.

PS: na stredni skole nam ucitelka cestiny tvrdila, ze se nikdy nestane, ze by pocitace mohli psat beletrii, nedejboze poezii. Ted uz si tim nejsem tak jisty.

"Pouze text v MS Wordu je opravdu čistý, příteli."

skunkos

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
    • Osobní web
Re: Jak pridat potvrzovaci okno?
« Odpověď #9 kdy: 03 Května 2011, 15:29:56 »
Možná by nebylo od věci si na to udělat ikonku na ploše? Poraďte někdo jakej je na todle příkaz do konzole... ;) (nejspíš shutdown s nějakým správným parametrem... jenže nevím z hlavy s jakým přesně... používám jen -r nebo -h)

Kód: [Vybrat]
sudo pm-suspend
sudo pm-hibernate
ArchLinux (KDE)
Můj web

skunkos

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
    • Osobní web
Re: Jak pridat potvrzovaci okno?
« Odpověď #10 kdy: 03 Května 2011, 15:34:54 »
Na zakladni skole jsem mel ucitelku cestiny co mluvila pouze spisovnou cestinou a byla to opravdu hruza.

Styďte se.
Čeština je neuvěřitelně barevný jazyk. Angličani by nám mohli závidět. Je smůtné, že moderní doba tak rychle mění náš jazyk.
Ale třeba takové spojení "se sedmi myšmi" je pravda, že nezní moc koshéér. Ale já bych to tak řekl. Někteří ale třeba ne. :)

Jinak, třeba slovo "song" už je také počeštěno.
ArchLinux (KDE)
Můj web

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.