Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: phpmyadmin [vyřešeno]  (Přečteno 12326 krát)

o5

  • Host
phpmyadmin [vyřešeno]
« kdy: 30 Srpna 2007, 12:15:13 »
zdravim...takze doslo i na me :( instaloval jsem si apache i php ze zdroje, protoze jsem potreboval urcite rozsireni, ktere z balicku nevytahnu. byl to boj, ale apache a php mi funguje v pohode jiz tyden asi. na mysql jsem nemel (po tech trech dnech boje) silu, takze jsem se do instalace vrhnul az vcera..mysql tedy taky nainstalovana (instalace z balicku--ze zdroje pro .configure to psalo nejakou blbost, tudiz jsem dal apt-get install mysql_client_5.0)-spousteni mysql probiha bez problemu, pak prislo to posledni vele dulezite a to phpmyadmin..stahnul jsem si balik ze stranek, nakopiroval do DocumentRoot apache a postupoval podle setup.php.

Rozjet se mi to povedlo po nejaky dobe, takze tedka, se do phpmyadmina dostanu v pohode s heslem, ktery jsem si zmenil pro roota..zkousel jsem i zakladat db a tabulky, funguje bez problemu..ALE: problem je kdyz se chci z php skriptu pripojit (mysql_connect()) tak mi to vleze do or die kde mam mysql_error() a ten nahlasi klasiku se kterou jsem se i setkal pri instalaci phpmyadmin a to: Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: YES) Ja jednou z tech prav zesedivim :( . Pokud nachmoduji slozku htdocs (nachmodoval jsem i podslozku v htdocs a to phpmyadmin) prikazem chmod 777 ./htdocs tak po te se nedostanu ani do phpmyadmin, respektive do prihlaseni. Skonci to znovu chybou ze nemam opravneni (nezobrazi se ani standartni prihlasovaci okno phpmyadmin, jen ta veta). Jak to mam popr. nachmodovat, nebo co s tim muze byt?

ja na ty prava jeste nejsem vubec zvykly takze proto mi to dela problemy :(

diky
« Poslední změna: 23 Února 2008, 13:01:46 od Petr 'Merlin' Vaněček »

carpathian

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 123
phpmyadmin
« Odpověď #1 kdy: 30 Srpna 2007, 13:02:22 »
ta chybova hlaska se netyka prav na filesystemu, ale prav uzivatele root pro pristup do mysql databaze.

o5

  • Host
phpmyadmin
« Odpověď #2 kdy: 30 Srpna 2007, 13:24:02 »
dekuji za oznameni a jak to tedy nastavím?

drat

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 394
phpmyadmin
« Odpověď #3 kdy: 30 Srpna 2007, 14:05:14 »
Člověče, stejně jako na filesystému jsou práva, protože nehceme aby se každý uživatel nebo démon nerýpal kde má, stejně tak chceme aby se do naší do databáze mohl podívat jen někdo komu věříme nebo jen mi sami. Od toho slouží jméno a heslo. Rozhodně ale nespojujte práva na filesystém a na databázi. Tohle si hlída MySQL samo.
http://cz.php.net/manual/en/function.mysql-connect.php
Pořádně se mrkněte na ten příklad.
Jeste odbočka. Pokud dostanete chybu ze skriptu, Apache má na něj práva. Pokud by byla chyba tam kde ste ji hledal. Vyskočila by na vás chybová hláška Forbidden.

o5

  • Host
phpmyadmin
« Odpověď #4 kdy: 30 Srpna 2007, 14:18:33 »
Citace: drat
Člověče, stejně jako na filesystému jsou práva, protože nehceme aby se každý uživatel nebo démon nerýpal kde má, stejně tak chceme aby se do naší do databáze mohl podívat jen někdo komu věříme nebo jen mi sami. Od toho slouží jméno a heslo.
ja vím k cemu jsou prava :) .ale jsem panem u sveho stroje a tudiz se chci povazovat za administratora :) pride vam to mozna sranda, ale je tady ten zvyk z win no, tak to chapejte s nadhledem :)

o5

  • Host
phpmyadmin
« Odpověď #5 kdy: 30 Srpna 2007, 15:09:13 »
vyreseno, muzete to smazat.....chyba byla opravdu v parametrech u mysql_connect()..

1x23

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 449
Re: phpmyadmin
« Odpověď #6 kdy: 02 Února 2008, 20:41:14 »
ahoj, umřel mysql server a pres phpmyadmin se tam neda vubec dostat : pise to tohle::  #2002 - Server neodpovídá (nebo není spávně nastaven lokální socket MySQL serveru), jak se dostanu k databazim, kde bych je mohl najit, v jake složce jsou? Diky
NTB: Lenovo P50. OS - Ubuntu 18.04

Linux registred user: 499415

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: phpmyadmin
« Odpověď #7 kdy: 23 Února 2008, 13:01:28 »
Nevím, jestli je to ještě aktuální, ale jsou ve /var/lib/mysql
Téma označuji za vyřešené
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.