Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Mám miniPCI v notebooku ?  (Přečteno 11413 krát)

Rixx

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1163
Re: Mám miniPCI v notebooku ?
« Odpověď #25 kdy: 19 Května 2010, 19:21:00 »
Plus, ide aj o nároky. WiFi do USB sa dajú zohnať aj za pár €, ale pri tvojej požiadavke 5GHz a 802.11a je to horšie. Ale hádam sa ti to teda podarí nejako rozumne vyriešiť.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Mám miniPCI v notebooku ?
« Odpověď #26 kdy: 19 Května 2010, 19:22:50 »
Není usb wifina jako PAN USB wifina  ;D
http://www.antiradary-distributor.cz/alfa-awus036h-1-wifi-wlan-1000mw-bg-24ghz-aircrack-wireshark-p-20550.html
Koupil jsem zde a tam kde mám s normální wifinou v notebooku jen 3 wifi v dosahu tak s tímto mám rovnou 40-50 wifi sítí v dosahu.  :o
Prodávají i N verzi ale nemám odzkoušeno.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Rixx

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1163
Re: Mám miniPCI v notebooku ?
« Odpověď #27 kdy: 19 Května 2010, 19:28:00 »
Není usb wifina jako PAN USB wifina  ;D
http://www.antiradary-distributor.cz/alfa-awus036h-1-wifi-wlan-1000mw-bg-24ghz-aircrack-wireshark-p-20550.html
Koupil jsem zde a tam kde mám s normální wifinou v notebooku jen 3 wifi v dosahu tak s tímto mám rovnou 40-50 wifi sítí v dosahu.  :o
Prodávají i N verzi ale nemám odzkoušeno.

Krása. Také niečo si musím zohnať :D !

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Mám miniPCI v notebooku ?
« Odpověď #28 kdy: 19 Května 2010, 19:28:49 »
RRadek : a ty wifiny které chytíš "navíc", dají se použít ? Myslím, jestli připojení k nim není jak houpačka... Jednou jo a za chvíli zase ne :D
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Mám miniPCI v notebooku ?
« Odpověď #29 kdy: 19 Května 2010, 19:46:53 »
Dalo by se říct že záleží na počasí  ;D Dokážu se připojovat k wifině přes kilometr daleko ale v tu chvíli samozřejmě stabilita nic moc.
Je to vhodné zejména tam kde máš standartně s klasickou wifinou jen jednu čárku a každou chvíli ti to padá tak z touto budeš mít plnej signál a naprosto bezproblémovej chod. A já to využívám ještě k jiným účelům viz odkaz na obchod.  :-X Defakto tuto kartu mám stále v tašce a kdykoliv a kdekoliv se potřebuji píchnout na net tak to na 90% vždy jde  ;)

ps: Pod Linux běhá nativně ihned po zastrčení.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

UfoNet

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 559
  • skill:Ctrl+C & Ctrl+V
Re: Mám miniPCI v notebooku ?
« Odpověď #30 kdy: 19 Května 2010, 20:13:41 »
@ RRadek Tuhle alfu jsem měl půjčenou na chvilku, výborná na hacking :) ale nevěděl jsem že existuje i " a/b/g/n" verze. Škoda že je trošku dražší :) ale zase to chytne daleko víc wifi než třeba takový Ovislink 5460v2 co máme doma. Tak trochu to nechápu  ;)
Btw. na jakou vzdálenost se dokáže se základní anténou připojit? Samozřejmě bez výpadků :) začínám o ní trošku uvažovat
_____________________________
Teď mě napadlo něco k tomu logu který jsem uvedl na první stránce (lshw). Dá se z toho nějak poznat zda se jedná o integrovanou wifi kartu nebo ne? Ve specifikacích pro ten notebook jsem našel něco o integrované wifi kartě....
« Poslední změna: 19 Května 2010, 20:30:11 od Sentello »
Mluvit o Linuxu nestačí, lepší je, když si s Linuxem budou děti hrát. Nebudou se ho bát.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Mám miniPCI v notebooku ?
« Odpověď #31 kdy: 19 Května 2010, 20:36:23 »
Netestoval jsem vzdálenost a pokud třeba nebude zítra pršet tak bych to mohl testnout.
Jenak pozor A verze Alfy nemá úplně plnou podporu v Linuxu a není tak silná jako B,G.

Integrovaná wifi znamená že tam bude pci kartička. ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

karlitos

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1057
  • Bioinformatics - solutions in-silico
    • homepage
Re: Mám miniPCI v notebooku ?
« Odpověď #32 kdy: 19 Května 2010, 20:54:59 »
A muzu se zeptat jestli tahle zazracna karta nejde tech 40 siti pri normalnim vysilacim vykonu a nebo prazi do okoli tech 1000mW ? Da se to vubec v Linuxu ridit ? Pocitam ze defaultne ma nastaveno tech 1000  - to je dobra prasarna.
« Poslední změna: 19 Května 2010, 21:39:43 od karlitos »
Lenovo ThinkCentre A61 912073G
Athlon X2 5000+ 4GB RAM Nvidia Geforce 9500GT
Linux Mint 9 Isadora , Win7 64Bit

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Mám miniPCI v notebooku ?
« Odpověď #33 kdy: 19 Května 2010, 21:06:54 »
Správně v Linuxu má defaultně 1000mW a řídit se to dá příkazem
Kód: [Vybrat]
iwconfig wlan0 txpower XXX
Ale nejčastěji jí používám v monitor módu což fizicky zhasne a vůbec nic nevysílá ale jen poslouchá.
Pokud jí instalujete ve windows se standartními ovladači tak pojede jen 100mW pač víc v EU povoleno není  ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

UfoNet

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 559
  • skill:Ctrl+C & Ctrl+V
Re: Mám miniPCI v notebooku ?
« Odpověď #34 kdy: 19 Května 2010, 21:54:43 »
RRadek PCI? takže tam je miniPCI? Super  ;) to jsem chtěl vědět
Se ještě zkusím optat expertů na tu AWUS050NH. Jestli je nějaká šance ji rozběhat v linuxu na odposlech apd. tak jí beru :D

Mluvit o Linuxu nestačí, lepší je, když si s Linuxem budou děti hrát. Nebudou se ho bát.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Mám miniPCI v notebooku ?
« Odpověď #35 kdy: 19 Května 2010, 23:15:55 »
Já jsem bral tu inteláckou a šlape nádherně
třeba tady http://www.aukro.cz/listing.php/search?string=3945ABG&category=7035&country=56
100% funkčnost v linuxu ihned po zapnutí včetně sledování a umí výborně i AP což znamená že bez problémů uděláš ze svého notebooku router. ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

UfoNet

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 559
  • skill:Ctrl+C & Ctrl+V
Re: Mám miniPCI v notebooku ?
« Odpověď #36 kdy: 20 Května 2010, 08:23:40 »
No jo ale tohle je miniPCIe  ;D to tam nenacpu
Mluvit o Linuxu nestačí, lepší je, když si s Linuxem budou děti hrát. Nebudou se ho bát.

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Mám miniPCI v notebooku ?
« Odpověď #37 kdy: 20 Května 2010, 09:50:46 »
kladivo....
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

UfoNet

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 559
  • skill:Ctrl+C & Ctrl+V
Re: Mám miniPCI v notebooku ?
« Odpověď #39 kdy: 20 Května 2010, 10:25:31 »
Jenak pozor A verze Alfy nemá úplně plnou podporu v Linuxu a není tak silná jako B,G.

Vypadá to že už to umí všecko viz: http://airdump.cz/wifi-karta-alfa-awus050nh-500mw-recenze/
Citace
S ovládačem rt2870sta funguje monitor mode, injekce paketů zatím né. S dalším použitelným ovládačem rt2800usb funguje monitorovací mód i  injekce paketů. Karta se v operačním systému Linux zaregistruje jako  ra0 (u ovládače rt2870sta) nebo jako wlan0 u ovladače rt2800usb.
Mluvit o Linuxu nestačí, lepší je, když si s Linuxem budou děti hrát. Nebudou se ho bát.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Mám miniPCI v notebooku ?
« Odpověď #40 kdy: 20 Května 2010, 10:47:43 »
Tak to je novinka. Ještě před nedávnem podpora v linux byla mizerná. Nějak nestíhám sledovat  :D
Ale co se týče BG tak je o polovinu slabší a navíc k ní dávají pouze 2dbi anténu tak od ní nečekej zázraky. Pro verzi A bude dobrá ale na ostatní lepší tu co jsem vzal já.  ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

UfoNet

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 559
  • skill:Ctrl+C & Ctrl+V
Re: Mám miniPCI v notebooku ?
« Odpověď #41 kdy: 21 Května 2010, 17:48:10 »
Jo je pravda že k té co máš ty se dává 5dBi anténa. Ale zase tak hrozné neštěstí to není, vzhledem k tomu že se dá koupit už 10dBi anténa za 3OOkč  :D
btw.  dokonce na aukru je 12dBi za 180 Kč....  jestli pak to není nějaký podvod ??? viz: http://aukro.cz/item1037894126_vsesmerova_antena_wifi_41cm_podstavec_12dbi_209.html

_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-

Plánoval jsem na víkend že se podívám kde se dá sehnat AWUS050NH, jenže teď jsi mě trochu zarazil  :) jak menší výkon? Kde jsi se to dočetl ,co jsem si četl nějaké fóra tak si jí dost lidí chválí. Sice nefunguje monitor a injekce paketů pod windows, ale to mě moc netrápí protože na takovéto hříčky stejně používám raději až na vyjímky Ubuntu.

EDIT: Už jsem to našel
Někde jsem se dočetl že pro Alfa AWUS036NH/AWUS036H podpora b/g/n je maximum 2000mW a pro AWUS050NH podpora a/b/g/n jen 500mW. Jestli myslíš tohle,  tak je to opravdu škoda. Mohli to vyřešit nějak slušně a u té AWUS050NH umožnit přepínání z 5Ghz s 500mw na 2,4Ghz s výkonem až 2watty... Tohle je opravdu dilema. Zase se nemůžu rozhodnout.
Chci si hlavně koupit něco co bych využil delší dobu s úspěchem pro připojení k poskytovateli a na "lámaní wifinek", je to sranda, stal se z toho pomalu pro mě sport  ;D
« Poslední změna: 21 Května 2010, 18:38:13 od Sentello »
Mluvit o Linuxu nestačí, lepší je, když si s Linuxem budou děti hrát. Nebudou se ho bát.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Mám miniPCI v notebooku ?
« Odpověď #42 kdy: 22 Května 2010, 10:12:04 »
Kup si obě a je to  ;D
Klidně si kup tu slabší. Stejně myslím že to nebude takový rozdíl.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

UfoNet

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 559
  • skill:Ctrl+C & Ctrl+V
Re: Mám miniPCI v notebooku ?
« Odpověď #43 kdy: 22 Května 2010, 10:57:57 »
Podle mě to furt bude lepší než ta integrovaná Atheroska. Ještě přepočítám ten výkon na dBi a uvidím.
Jo a mezi AWUS036NH a AWUS036H je jen rozdíl v tom že ta první jede na b/g/n a ta druhá na b/g?
Mluvit o Linuxu nestačí, lepší je, když si s Linuxem budou děti hrát. Nebudou se ho bát.

M.iss

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 51
Re: Mám miniPCI v notebooku ?
« Odpověď #44 kdy: 23 Května 2010, 15:25:59 »
Hale, ber taky v potaz to ze kdyz budes mit tech 2000mW tak je to same jako kdyby jsi mel dva balkony. Na jednom balkone by stal nekdo kdo by rval a vsichni by ho slyseli. A na druhem by stal zase nekdo kdo by mluvil normalne takze by ho ten co rve neslysel ...
Nema podle me smysl kupvat takove 2W kraviny. Chytnes na tom hodne siti ale k cemu? Kdyz se knim ani nepripojis muzes maximalne poslouchat komunikaci
 ;D
« Poslední změna: 23 Května 2010, 15:46:20 od M.iss »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.