Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: PCSX  (Přečteno 5437 krát)

setvo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
PCSX
« kdy: 01 Května 2018, 20:42:50 »
Dobry den,chcem sa opytat.Na PC s os Ubuntu mam nainstalovany PCSX,co je PS1 emulator.Mam,vlastnim adapter z PS2 ovladaca do PC a chcem sa opytat,ci niekto nevie,kebyze si koli adapteru kupim PS2 ovladac,bude mi ten ovladac fungovat na tom emulatore pre PS1 hry ? Bude fungovat PS2 ovladac na PS1 emulatore?PS1 adapter nemam,mam adapter pre PS2 ovladac,musel by som kupit PS2 ovladac,ale ten program je PS1 emulator.Da sa PS2 zapojit do PS1? Dakujem za odpovede  ;)

Deadly

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 280
Re:PCSX
« Odpověď #1 kdy: 01 Května 2018, 22:20:16 »
Otázka není jestli bude PS2 ovladač (přes adapter) fungovat v PCSX, ale jestli bude fungovat v Ubuntu. Pokud jakýkoliv ovladač funguje v Ubuntu, tak bude fungovat i v PCSX. Já sám mám v PCSX vyzkoušené ovladače Logitech, Genius, A4Tech a Thrustmaster a všechny fungovali bez problémů.
Podle této stránky PS2 ovladač přes adapter funguje v Linuxu (Linux Mint - derivát Ubuntu) velice dobře:
https://linuxaria.com/article/how-to-use-a-playstation-2-joypad-with-linux
Aplikací QJoyPad lze nakonfigurovat tlačítka ovladače. Možno nainstalovat přes terminal:
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install qjoypad
̶I̶n̶t̶e̶l̶ ̶C̶o̶r̶e̶2̶ ̶Q̶u̶a̶d̶ ̶C̶P̶U̶ ̶Q̶9̶4̶0̶0̶ ̶2̶.̶6̶6̶G̶H̶z̶ ̶I̶n̶t̶e̶l̶,̶ ̶4̶ ̶G̶B̶ ̶R̶A̶M̶,̶ ̶G̶e̶F̶o̶r̶c̶e̶ ̶G̶T̶X̶ ̶7̶5̶0̶ ̶T̶i̶,̶ ̶A̶S̶U̶S̶ ̶X̶o̶n̶a̶r̶ ̶D̶S̶,̶ ̶U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶4.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶
Intel Core i5-4690K 3.50GHz, 16 GB RAM, GeForce GTX 1060 6GB, ASUS Xonar DGX, U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶8̶.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶,̶ Ubuntu 22.04 64bit

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.