Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Openttd - upgrade na Maglev [vyřešeno]  (Přečteno 13213 krát)

honorguard

  • Host
Openttd - upgrade na Maglev [vyřešeno]
« kdy: 29 Března 2008, 22:29:46 »
Ahoj,
pařim openttd, ale narazil jsem na problém. Mám elektrifikovanou trať a teď mi vynalezli maglev, jenže...
mám docela dost železničních prřejezdů přes silnici.jsou tam normální koleje, jenže nemůžu je zbourat, protože místní zpráva mi nedá povolení. Je pod nimi jejich silnice :-). a když tam chci postavit ty nový koleje přes to tak mi to nejde, protože tam už koleje jsou. Nevíte někdo jak na to? Díky moc :-D
« Poslední změna: 29 Března 2008, 23:23:07 od honorguard »

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: Openttd - upgrade na Maglev
« Odpověď #1 kdy: 29 Března 2008, 22:31:48 »
Jasně - vybrat maglev, pak kolej se žlutou šipkou a prostě jen táhnout po stavající trati ;)
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Honzin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re: Openttd - upgrade na Maglev
« Odpověď #2 kdy: 29 Března 2008, 22:44:36 »
Taky bych měl dotaz. Jak je možný, že nemůžu koupit dieselovou lokomotivu. Jsem v roce 2020 myslim. Většinu tratí mám starých, ale nemůžu obměnit zastaralé stroje. Není za co. Co s tím? Přestavět to na elektriku? To bude hrozná patlačka. O těch drahých tunelech ani nemluvě...

EDIT: už jsem tu šipku našel, dík  :D
« Poslední změna: 29 Března 2008, 22:47:29 od Honzin »

honorguard

  • Host
Re: Openttd - upgrade na Maglev
« Odpověď #3 kdy: 29 Března 2008, 23:22:46 »
Oh,
to bolí. Tak jednoduché to bylo :-D. Jsem asi slepý :-). Takže teď už mám všude Maglevy :-D. super vlaky. I když jsem se bál že budou dražší. Přestavěl jsem to a ještě mi cca 50 000 000 liber zbylo :-).
Takže díky!!!

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: Openttd - upgrade na Maglev [vyřešeno]
« Odpověď #4 kdy: 30 Března 2008, 11:53:18 »
Honzin:
Po určitém časovém období už nelze postavit daný typ vlaku (letadla, auta, etc.) - vždyť je to logické - to je jako by teď ČD (sorry za to přirovnání) chtěly koupit parní mašinu pro běžný provoz na trati! Musíš obměňovat. Nejvtipnější je, když nevím v jakém roce zmizí helikoptéry a není je čím nahradit :(

Jak obměňovat vlaky - nepřišel jsem bohužel na jinou možnost, než poslat vlak do depa, přebudovat trať (obzvláště super, když se trati křižují, takže v depu je pak třeba 30-40 souprav kvůli jedné původní trati), v depu pak postupovat následujícím způsobem:
1) vyhodit lokomotivu (bacha, jen lokomotivu!!!)
2) zrušit celý vlak (předposlendí ikona přeškrtnutých 3 lokomotiv)
3) přebudovat depo na novější verzi (elektrická, maglev)
4) koupit novou lokomotivu + vagony
Má to tu výhodu, že soupravě zůstanou definované stanice.
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Jiří :Kačer: Voseček

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
  • občasný návštěvník
    • Můj weblog
Re: Openttd - upgrade na Maglev [vyřešeno]
« Odpověď #5 kdy: 30 Března 2008, 12:01:20 »
Přestavěl jsem to a ještě mi cca 50 000 000 liber zbylo :-).
Takže díky!!!
Dát si všude MagLev by mě nebavilo, to všechno pak lítá hrozně rychle. Nejvíc mě to baví, že prostě klasické mašinky na normálních kolejí vozí lidičky. Bohužel OTTD neumí "přestup lidí" tak jako Simutrans, který je ovšem takový, no zbastlený mi přijde a není moc hratelný, ale techniku přestupování cestujících má skvělou (človíček z města A jede do města D přes B a C, do B dojede busem, pak nasedne na vlak do C a z C jede do D dalším busem).
Všechno co k životu skutečně potřebujeme, můžeme vcelku levně koupit, jen zbytečnosti jsou drahé. Hrajte frisbee - www.frisbee.cz

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: Openttd - upgrade na Maglev [vyřešeno]
« Odpověď #6 kdy: 30 Března 2008, 12:03:44 »
Simutrans je super, a nepřipadá mi "zbastlený" ... jen je to na mne už vyšší úroveň z hlediska dopravy a železnic. Být magor, co se večer baví čtením grafikonu, tak jsem nadšený a nehnu se od PC, ale takhle ... :D
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

honorguard

  • Host
Re: Openttd - upgrade na Maglev [vyřešeno]
« Odpověď #7 kdy: 30 Března 2008, 12:06:20 »
Přesně takhle nějak to dělám já. Taky jsem na nic lepšího nepřišel. Jinak já osobně třatě nekřižuju. Když už potřebuju vézt trať přes jinou nebo třeba přes silnici tak mostem. Nemusí se čekat a nepřijdete o autobusy :-D.
Jinak, jak jsi přirovnával ČD tak jsi to náhodou trefil. Když jsem loni stál 4.5h v Libni (předtím 90min na Masaryčce) kvůli tomu že jim zamrzly výhybky (byly 2 stupně nad nulou) tak to jsem vážně přemýšlel jestli by se neměli vrátit k těm parním vlakům. Co řeknou příště? Píchli jsme kolo? Došlo uhlí?...

honorguard

  • Host
Re: Openttd - upgrade na Maglev [vyřešeno]
« Odpověď #8 kdy: 30 Března 2008, 12:08:29 »
Citace
Dát si všude MagLev by mě nebavilo, to všechno pak lítá hrozně rychle. Nejvíc mě to baví, že prostě klasické mašinky na normálních kolejí vozí lidičky. Bohužel OTTD neumí "přestup lidí" tak jako Simutrans, který je ovšem takový, no zbastlený mi přijde a není moc hratelný, ale techniku přestupování cestujících má skvělou (človíček z města A jede do města D přes B a C, do B dojede busem, pak nasedne na vlak do C a z C jede do D dalším busem).
Zní to zajímavě, ale já si zahraju hru tak 2h měsíčně. PC mám vyloženě pracovní, takže mi openttd stačí. Mimo to je to přeci jen klasika. Na téhle hře jsem trávil dětství :-).

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: Openttd - upgrade na Maglev [vyřešeno]
« Odpověď #9 kdy: 30 Března 2008, 12:12:59 »
Zní to zajímavě, ale já si zahraju hru tak 2h měsíčně. PC mám vyloženě pracovní, takže mi openttd stačí. Mimo to je to přeci jen klasika. Na téhle hře jsem trávil dětství :-).
No právě :) Taky toho času moc nemám, ale noční zarudlé oči jsou prostě klasika :)
ad. křižování - co se dopravy silniční týče, tak souhlasím - pokud možno, tratě a silnice nekřižovat, ale co se týče dopravy železniční, nevidím důvod? Alespoň v začátku je dobré využívat jednu trať více soupravama - ušetří se a tratě jsou využité více než 1x za čas (v případě nákladu na který se musí čekat)
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

honorguard

  • Host
Re: Openttd - upgrade na Maglev [vyřešeno]
« Odpověď #10 kdy: 30 Března 2008, 12:16:50 »
No já rozhodně asi nejsem tak nadaný :-D. Mám max 3 vlaky na jedné trati. A to to ještě bývá třeba dvoukolejka. Když jsem tu hru hrával dřív (12 let) tak mi buď ty vlaky nechtěli jezdit protože na něco čeklay nebo bouraly. Takže teď to dělám takhle. Alě někdy křižuju silnice s tratí z prostého důvodu.
Já tam nemám autobusy, ale má je tam konkurence :D. Takže stačí zastavit vlak a až přijede autobus tak hozase rozjet :-D

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: Openttd - upgrade na Maglev [vyřešeno]
« Odpověď #11 kdy: 30 Března 2008, 12:29:45 »
Já tam nemám autobusy, ale má je tam konkurence :D. Takže stačí zastavit vlak a až přijede autobus tak hozase rozjet :-D

No to se přece dělá ještě jinak :D Postaví se trať, která jezdí ve spirále, mašina (bez vagónů - ta je rychlejší) se vypustí na trať "bez příkazů" a depo se zbourá :D
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Jiří :Kačer: Voseček

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
  • občasný návštěvník
    • Můj weblog
Re: Openttd - upgrade na Maglev [vyřešeno]
« Odpověď #12 kdy: 30 Března 2008, 12:35:21 »
Simutrans je super, a nepřipadá mi "zbastlený" ... jen je to na mne už vyšší úroveň z hlediska dopravy a železnic. Být magor, co se večer baví čtením grafikonu, tak jsem nadšený a nehnu se od PC, ale takhle ... :D
Co jsem tak zkoušel nějaké poslední verze, tak se mi to zdálo moc přeplácané, ale teď stahuju poslední release, tak uvidím, jaký to bude. Je to opravdu na vyšší úrovni, než OTTD z hlediska dopravního systému :)
Všechno co k životu skutečně potřebujeme, můžeme vcelku levně koupit, jen zbytečnosti jsou drahé. Hrajte frisbee - www.frisbee.cz

Honzin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re: Openttd - upgrade na Maglev [vyřešeno]
« Odpověď #13 kdy: 30 Března 2008, 12:38:39 »
2Merlin: jasně, taky mě to napadlo. Jenom mi připadalo divné, že zrušili nejsilnější lokomotivu a nechali tam nějakou mrňavou potvoru. To mě zmátlo. Už jsem přebudoval co se dalo na jednokolejku nebo maglev.
Já se snažím tratě moc nekřížit. Radši se dívám na hustou železniční síť. Dík za tip na výměnu vlaků. Překlikával jsem se s tím jak blbec  ;)

maxXx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 54
  • A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
    • Blog
Re:Openttd - upgrade na Maglev [vyřešeno]
« Odpověď #14 kdy: 06 Července 2013, 09:16:35 »
Prosím ještě jednou a jako pro blbce,jak přebuduju klik-po-kliku normální tratě na elektrické? Už nemůžu koupit staré lokomotivy a na ty elektrické nemám tratě... když dám takové to s tou žlutou šipečkou u výběru kolejí tak mi to zhlásí, že nemůže....


Děkuji za odpověď.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Openttd - upgrade na Maglev [vyřešeno]
« Odpověď #15 kdy: 06 Července 2013, 11:11:51 »
Klikni na ikonu zeleznice a drz. Ak pustis tak sa ti zobrazi aky smer chces stavat. Ak to drzis tak sa ti zobrazi aky druh chces stavat. Ked si vyberies tak na konci je taka sipka do obluka to je prestavba zeleznice.

[příloha smazaná administrátorem]
« Poslední změna: 06 Července 2013, 11:15:54 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.