Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Pidgin - statusy a buddy ikony  (Přečteno 8906 krát)

existpierre

  • Host
Pidgin - statusy a buddy ikony
« kdy: 20 Října 2007, 17:35:55 »
Chcel by som sa spytat, existuje nejaky plugin pre PIDGIN, vdaka ktoremu bysom si mohol nastavovat status pomocou buddy ikon a aby som aj videl statusy a buddy ikony ostatnych v mojom contact liste ?
« Poslední změna: 12 Prosince 2007, 21:09:55 od Anna Taliánová »

Tomas

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 100
    • The Dark Crusaders shall lead the way to the Lake of the Ancients as the burning Eferias will light the way
Re: pidgin - statusy + buddy ikony
« Odpověď #1 kdy: 09 Prosince 2007, 22:43:39 »
Poviem to tak ako to je a nech ma niekto vyvedie z omylu..budem len vdacny. Na Pidgin existuje velke *censored*. Tych paru pluginov co obsahuje s prepacenim v zivote nevyuzijem, lebo tiez stoja za *censored*. Xstatusy nezobrazi, moje statusy nezobrazuje zase inym korektne, ak aj nejaky plugin najdem je pre Win a ak chcem na Linux tak nech sa paci kompiluj. Pre novacika urcite chutovka. Ako keby na Pidgin existovala aspon 1/10 pluginov ako na Mirandu tak som spokojny ako blcha. Viete co? staci mi jedna 1/5. A viac druhov smajlov? len zartujem samozrejme. Ziadne niesu a v minulom sa mi dokonca nedarilo ani prepnut na tych jednych co som nasiel. Len tak dalej Pidgin...valis! Najsmutnejsie je ze pre icq protokol lepsia alternativa ako vykuchany holub nieje.
« Poslední změna: 10 Prosince 2007, 00:33:47 od Anna Taliánová »
Asus F3Tc, AMD Turion64 X2, 3GB RAM, GeForce7300 256MB, HDD 120GB, Wi-fi,BT,1.3M Cam included. Running on Ubuntu 9.04 JJ

anicka

  • Host
Re: Pidgin - statusy a buddy ikony
« Odpověď #2 kdy: 10 Prosince 2007, 00:27:06 »
Chcel by som sa spytat, existuje nejaky plugin pre PIDGIN, vdaka ktoremu bysom si mohol nastavovat status pomocou buddy ikon a aby som aj videl statusy a buddy ikony ostatnych v mojom contact liste ?

Váš status v Pidginovi lze změnit snadno, klepnutím pravým myšítkem na ikonku spuštěného Pidginu a z kontextové nabídky zvolit rozevírací nabídku "Změnit stav".

Jestli jde nastavovat v Pidginovi Váš status pomocí buddy ikon (pluginem) netuším, možná najdete odpověď na webové stránce Pidginu - FAQ (anglicky). Good luck! :-)

Podařilo se mi ještě najít na webu Gnome-Look.org dvě verze balíčku Pidgin status icon Theme (GNOME Icon Theme): version 1.0, version 0.2. Nevím, jestli je to přesně to, co hledáte ale snad by Vám to mohlo pomoci ..?

Jinak statusy (tedy stavy ostatních uživatelů IM klienta (Pidgin), třeba N/A v ICQ anebo v Pidginovi "Odpojen") a buddy ikony (ikonky kamarádů) lze v Pidginovi zobrazit velmi jednoduše, z hlavní nabídky aplikace zvolit "Kamarádi" → rozevírací nabídka "Zobrazit" ("Show") a zaškrtnout volby "Podrobnosti o kamarádovi", "Čas nečinnosti" a "Ikony protokolu" (například AIM či XMPP = Jabber atd.) - a samozřejmě i "Odpojené kamarády" jestliže chcete vidět své přátele i offline.
« Poslední změna: 10 Prosince 2007, 01:58:24 od Anna Taliánová »

anicka

  • Host
Re: pidgin - statusy + buddy ikony
« Odpověď #3 kdy: 10 Prosince 2007, 01:31:36 »
Poviem to tak ako to je a nech ma niekto vyvedie z omylu..budem len vdacny. Na Pidgin existuje velke *censored*. Tych paru pluginov co obsahuje s prepacenim v zivote nevyuzijem, lebo tiez stoja za *censored*. Xstatusy nezobrazi, moje statusy nezobrazuje zase inym korektne, ak aj nejaky plugin najdem je pre Win a ak chcem na Linux tak nech sa paci kompiluj. Pre novacika urcite chutovka. Ako keby na Pidgin existovala aspon 1/10 pluginov ako na Mirandu tak som spokojny ako blcha. Viete co? staci mi jedna 1/5. A viac druhov smajlov? len zartujem samozrejme. Ziadne niesu a v minulom sa mi dokonca nedarilo ani prepnut na tych jednych co som nasiel. Len tak dalej Pidgin...valis! Najsmutnejsie je ze pre icq protokol lepsia alternativa ako vykuchany holub nieje.

Odpovím na druhou část příspěvku týkající se smajlíků/emotikonů do aplikace Pidgin. Jsou a není jich zas tak málo jak říkáte ;-) tak doufám, že to pro Vás bude milé překvapení. Ve výchozím nastavení Pidgina jsou k dispozici pouze smajlíky autora Hylke Bons anebo volba nezobrazovat emotikony vůbec. Dodávám, že jde o verzi 2.3.0 z webu Pidgin.

Web Gnome-Look.org - smajlíky pro Pidgina (jen namátkou): Handmade Smiles for Pidgin, Pidgin QIP like smiles, QIP smiles for Pidgin (2 různé druhy!), Gaim/Pidgin ICQ 6 Smiley Theme, ICQ 5.1 emoticons for Pidgin 1.01, Gaim/Pidgin ICQ 5.0 Smiley Theme final, Original Yahoo & MSN Emoticons 4 Pidgin, Pidgin MSN ALT Smileys, Pidgin Penguins Smileys, Gaim/Pidgin port Gadu-Gadu smileys (Beta), Pidgin Echo Smile :), Summer Daze Emoticons for Pidgin/Gaim.

-> poznámka: u každého balíčku se smajlíky je popsaná instalace (nejde o nic složitého, žádná kompilace, nemusíte se bát!), většinou stačí balíčky v domovském adresáři (nakopírovat a) rozbalit do skrytého adresáře .purple, tam najít a otevřít adresář smileys a je to :-) (skryté adresáře uvidíte, když ve Vaší domovské složce stisknete kombinaci kláves Ctrl+h ).

Alternativy kromě Pidgina jsou! a není jich jen pár :-D takže: Kopete (grafické prostředí KDE), Pidgin (původní Gaim, téměř všechny IM protokoly), Gajim, Simple Instant Messenger (SIM), Licq (pro ICQ), Centericq (téměř všechny IM protokoly, konzolové), Alicq (pro ICQ), Micq (pro ICQ), GnomeICU (pro ICQ, grafické prostředí GNOME), Ayttm (téměř všechny IM protokoly), Everybuddy, Imici Messenger, Ickle (pro ICQ), aMSN (pro MSN), Kmerlin (pro MSN, grafické prostředí KDE), Kicq (pro ICQ, zřejmě grafické prostředí KDE), YSM (ICQ konzole), kxicq, Yahoo Messenger for Unix, Kmess (pro MSN, grafické prostředí KDE), AIM, MSNre (konzole).

Zdroj: web Proč používat Linux - Tabulka ekvivalentních aplikací - velice doporučuji! :-) je to zatím nejlepší a přehledný zdroj informací ... :-D

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: pidgin - statusy + buddy ikony
« Odpověď #4 kdy: 10 Prosince 2007, 06:53:44 »
Len doplním čo sa týka pluginov, v repozitári je pack s cca. 30 pluginmi, sú tam dobré kusy: pidgin-plugin-pack (je tam dole na stránke).
« Poslední změna: 12 Prosince 2007, 21:08:10 od Anna Taliánová »

PELKO

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 410
Re: pidgin - statusy + buddy ikony
« Odpověď #5 kdy: 19 Ledna 2008, 19:30:22 »
Mám dilemu či používať kopete alebo pidgin. Pidgin mi sedí viacej, avšak je tu premna jeden obrovský problém, ktorý potrebujem vyriešiť.

- V pidginovi mám dva účty, jabber a ICQ. Nainštaloval som si plugin pack, a spustil som "Mystatusboxes", čiže mám v kontaktliste dva účty, pre ktoré vyberám lubovolné stavy. A potrebujem aby po spustení pidgina boli oba účty OFFLINE a ja by som si dal online iba ten účet ktorý chcem. V nastaveniach je možnosť že pri spustení mám byť offline, avšak po reštarte to nefunguje. Ako to docieliť?  ???

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: Pidgin - statusy a buddy ikony
« Odpověď #6 kdy: 19 Ledna 2008, 20:19:55 »
V nastaveniach je možnosť použiť stav, ktorý bol pri odhlasovaní, neviem teraz ako je to doslova, to si zapni a pred vypnutím sa odpoj... problém s 2 účtami mám tiež a nepodarilo sa mi to zatiaľ uspokojivo vyriešiť...
« Poslední změna: 25 Května 2009, 23:47:06 od Anna Taliánová »

PELKO

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 410
Re: Pidgin - statusy a buddy ikony
« Odpověď #7 kdy: 20 Ledna 2008, 00:15:57 »
Uhm, no ďakujem. Aspon takáto možnosť existuje :) teraz si nato ešte zvyknúť

helluska

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re: Pidgin - statusy a buddy ikony
« Odpověď #8 kdy: 22 Května 2009, 11:10:40 »
Ahojte mna by zaujimala jedna vec ohladom pidgin smajlov. V ponuke ich je par (16) ale co je pre mna zahada, ze sa mi minule podarila kombinacia 'c:)' co vykreslilo smajla s helmou na hlave. Taky sa ale medzi tymi 16-timi nenachadza. Ako je to mozne? Daju sa takymto sposobom kreslit aj ini? Pidgina pouzivam iba v praci na chat v ramci firmy, takze nie je nejako velmi dolezite mat vela smajlov, ale zaujima ma to. Snazila som sa googlit ale nenasla som nic.
Dakujem velmi pekne za reakcie  :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.