Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Windows Ubuntu [vyřešeno]  (Přečteno 10080 krát)

Gooorila

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 40
Windows Ubuntu [vyřešeno]
« kdy: 06 Ledna 2008, 16:12:51 »
http://warcenter.cz/viewtopic.php?f=53&t=40369

Zdravím. Našel jsem tento thread, koukal jsem na odkazové screeny, je mi jasné že se jedná o Ubuntu, ale znamená to že jsou dodány jakési doplňky, které změní vzhled Ubuntu na vzhled Windows (a nyní mi nejde pouze o vzhled, ale o složky jako vlastnosti systému atd. prostě když chci nastavit něco ve Win, vím přesně kam zajet, když chci nastavit něco v ubuntu, prostě hledám a hledám). Takže nechci teď popudit ultraubunťáky, kteří vidí v architektuře ubuntu dokonalost samu, ale pro mne a pro přechod by byl takovýto balíček naprosto ideální. Je jediná možnost stáhnout tento balíček a reinstalovat, nebo mohu dodatečně upravit své Ubuntu dnes nainstalované?
« Poslední změna: 11 Ledna 2008, 16:05:27 od Anna Taliánová »

ADIO45

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 847
  • snažím poradit...nezáleží na karmy ale snahu :)
    • Dráčkovo herní doupě
Re: Windows Ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 06 Ledna 2008, 16:15:27 »
no to je od Windows  :( je to trapný upravovat ve Windows jako styl Ubuntu
Toshiba L505 - iCore-3, ATI Radeon HD, 4GB ram,500GB  + Win7 s virtual Ubuntu
Neumím psát česky. Jsem sluchově postižení...

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Windows Ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 06 Ledna 2008, 16:18:42 »
Doporučuji nic takového nikde nestahovat - smrdí to podvodem...

Gooorila

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 40
Re: Windows Ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 06 Ledna 2008, 16:21:26 »
aha, tak to jsem pochopil špatně. Já myslel že je to Ubuntu se vzhledem Windows a on je to win se vzhledem ubuntu? :oO
« Poslední změna: 09 Ledna 2008, 12:15:02 od Anna Taliánová »

Duffy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 436
Re: Windows Ubuntu
« Odpověď #4 kdy: 06 Ledna 2008, 16:22:49 »
Jak se píše dole v tom topicu je to "na koleně vytvořená distribuce". Distribuce jenž amatér spíchnul za pár hodin/dní. Na Ubuntu pracují soustavně stovky, až tisíce vývojářů. Navíc třeba nechápu jak může obsahovat Microsoft Office (přejmenovaný OpenOffice nebo opravdu MS Office přes Wine?). Navíc už to samotné zmatečné pojmenování svědčí o neprofesionalitě. Rozhodně bych se tomu vyhnul, distribucí jež imitují vzhled Windows je bohužel víc (ještě Lindows, co si tak pamatuju) ale doporučuju spíš zkusit napodobit některými tématy Vistu, ta má alespoň nějaký styl. Zkuste se poohlédnout buď po http://kde-look.org nebo http://gnome-look.org dle vašeho prostředí.
« Poslední změna: 09 Ledna 2008, 12:16:28 od Anna Taliánová »
Notebook Fujitsu Siemens Amilo Xa 1526 s Ubuntu 8.04. Po dlouhém zkoušení jsem zůstal u Ubuntu a GNOME.

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: Windows Ubuntu
« Odpověď #5 kdy: 06 Ledna 2008, 16:25:50 »
Opravdu je to upravený Windows XP... Není to poprvé, co jsem zaregistroval, že se někdo inspiroval Linuxem při výrobě "nového distra Windows XP"... Brácha má na PC Windows XP Crystal Edition a rozdíl ve stabilitě není znatelný, jen to prostě jinak vypadá...
« Poslední změna: 09 Ledna 2008, 12:17:00 od Anna Taliánová »
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

Gooorila

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 40
Re: Windows Ubuntu
« Odpověď #6 kdy: 06 Ledna 2008, 17:27:19 »
ok, stáhl jsem si tedy téma http://gnome-look.org/content/show.php?content=72318&forumpage=0, postupoval jsem dle wiki, ale nepovedlo se mi nainstalovat. Nyní nejde o instalaci jednoho témata, jen se snažím přijít proč se něco nechová tak, jak by mělo. Balíček jsem se snažil přetáhnout do správce vzhledu jak zabalený, tak rozbalený, klikal jsem na ikonu "install", pokoušel se nacpat složku do /usr/share/themes (což se mi nepodařilo, ale to asi bude nějaký problém s právy, protože se mi nějak nepovedlo vytvořit složku. Budu řešit později). Kde dělám chybu?
« Poslední změna: 09 Ledna 2008, 12:17:37 od Anna Taliánová »

Duffy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 436
Re: Windows Ubuntu
« Odpověď #7 kdy: 06 Ledna 2008, 17:38:05 »
Ten problém s právy vyřešíte tím že nautilus spustíte místo nautilus jako gksudo nautilus (v terminálu nebo přes alt-f2).
BTW: Nevíte co jsou to konkrétně za udělátka na tom screenshotu?
« Poslední změna: 09 Ledna 2008, 12:18:14 od Anna Taliánová »
Notebook Fujitsu Siemens Amilo Xa 1526 s Ubuntu 8.04. Po dlouhém zkoušení jsem zůstal u Ubuntu a GNOME.

ant

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: Windows Ubuntu
« Odpověď #8 kdy: 06 Ledna 2008, 20:57:21 »
Tohle to je hrozný když chcete VISTU tak si ji kupte, ale prasit UBUNTU tímto vzhledem??? Já to prostě nechápu. http://gnome-look.org/content/show.php?content=72318&forumpage=0 a podle mě tento vzhled porušuje patent na logo od M$.
« Poslední změna: 06 Ledna 2008, 21:01:25 od ant »
Gigabyte DS3 Intel C2D 2,4 GHz_2 GB RAM_Gigabyte NV8600 GTS_Ubuntu8.04LTS
IBM/Lenovo R61 C2D 2.1 GHz_2GB RAM_NVS 140_ArchLinux i686
 $man woman $No entry found

puba

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 225
Re: Windows Ubuntu
« Odpověď #9 kdy: 06 Ledna 2008, 23:00:58 »
me to docela zaujalo. Jelikoz obcas musim pracovat pod Woknama, uvitam, kdyz se budu cejtit "jako" doma ;D
HP Pavilion dv2058ea (Intel Core Duo 1,66GHz, 2GB RAM, Geforce 7200 Go - 256MB, WD-120 GB sata, WiFi, Bluetooth, ctecka 5in1 ), Ubuntu HH 8.04

puba

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 225
Re: Windows Ubuntu
« Odpověď #10 kdy: 07 Ledna 2008, 10:30:37 »
Doporučuji nic takového nikde nestahovat - smrdí to podvodem...

Ale Vojtech ma samozrejme pravdu. Nic kritickeho bych se v tom neodvazil provozovat
HP Pavilion dv2058ea (Intel Core Duo 1,66GHz, 2GB RAM, Geforce 7200 Go - 256MB, WD-120 GB sata, WiFi, Bluetooth, ctecka 5in1 ), Ubuntu HH 8.04

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Windows Ubuntu
« Odpověď #11 kdy: 07 Ledna 2008, 10:51:41 »
No to je zase nejaka p....a. Akurat nechapem, preco sa nad tym tolko ludi zamysla - vsak to nema za sebou ziadnu pracu, perspektivu ani podporu...Je to len nejaky zlepenec, ktory sa podaril niekomu naflakat. Iniciative sa vsak medze nekladu...Ja sa na to divam, ako na novy model lietadielka zo stavebnice - nic viac!
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Windows Ubuntu
« Odpověď #12 kdy: 07 Ledna 2008, 10:59:04 »
Tohle to je hrozný když chcete VISTU tak si ji kupte, ale prasit UBUNTU tímto vzhledem??? Já to prostě nechápu. http://gnome-look.org/content/show.php?content=72318&forumpage=0 a podle mě tento vzhled porušuje patent na logo od M$.
Souhlasím.
Je to stejné, jako když někdo nosí tričko s Leninem, nebo ruskou papachu... tak dlouho jsme se jich zbavovali...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Gooorila

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 40
Re: Windows Ubuntu
« Odpověď #13 kdy: 07 Ledna 2008, 12:44:27 »
No, nechal bych to spíše na uživateli, zda se mu líbí vzhled takový, nebo makový. Osobně mohu říci, že se mi vzhled nainstalovaného ubuntu nelíbí a protože existují témata, které hromadně upraví celý vzhled, pokusil jsem se jej instalovat, protože mi to přijde efektivnější, než se jako začátečník pokoušet nastavovat všechny věci sám a hledat kde vše se co mění. Druhá věc je, že jsem zvyklý na Windows a chci si přechod ulehčit právě tím, že to vypadá stejně. A k citaci nahoře o tom, že si mám Visty koupit. Protože mám notebook, WinXP jsem měl v jeho ceně, později jsem si připlácel za upgrade na Visty, takže v tomhle problém není. Jste na fóru, kde nezkušení prosí o rady zkušené, vaše odpověď neměla žádnou informační hodnotu, takže netuším smysl vaší odpovědi.

ant

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: Windows Ubuntu
« Odpověď #14 kdy: 07 Ledna 2008, 13:19:29 »
Nechci tady zakládat žádné flame. Souhlasím s tím, že si každý může vybrat jakékoliv téma, avšak téma, které porušuje patenty a copyrighty společnosti MS nelze doporučit. Potíráte tím pak myšlenku GNU/Linuxu a opensource obecně, který je dle mě reakcí na přístup a licencování produktů MS (closesource). Pokud stále nechápete smysl mojí odpovědi tak je mi vás upřímně líto.
« Poslední změna: 09 Ledna 2008, 12:27:29 od Anna Taliánová »
Gigabyte DS3 Intel C2D 2,4 GHz_2 GB RAM_Gigabyte NV8600 GTS_Ubuntu8.04LTS
IBM/Lenovo R61 C2D 2.1 GHz_2GB RAM_NVS 140_ArchLinux i686
 $man woman $No entry found

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Windows Ubuntu
« Odpověď #15 kdy: 07 Ledna 2008, 13:39:32 »
No, nechal bych to spíše na uživateli, zda se mu líbí vzhled takový, nebo makový. Osobně mohu říci, že se mi vzhled nainstalovaného ubuntu nelíbí a protože existují témata, které hromadně upraví celý vzhled, pokusil jsem se jej instalovat, protože mi to přijde efektivnější, než se jako začátečník pokoušet nastavovat všechny věci sám a hledat kde vše se co mění. Druhá věc je, že jsem zvyklý na Windows a chci si přechod ulehčit právě tím, že to vypadá stejně. A k citaci nahoře o tom, že si mám Visty koupit. Protože mám notebook, WinXP jsem měl v jeho ceně, později jsem si připlácel za upgrade na Visty, takže v tomhle problém není. Jste na fóru, kde nezkušení prosí o rady zkušené, vaše odpověď neměla žádnou informační hodnotu, takže netuším smysl vaší odpovědi.

Ja myslim, ze odpovedi s informacnou hodnotou tu bolo dost - ale len co sa tyka nasho nazoru na existenciu danej veci. (akosi nemozem napisat "distribucie"). Na to, aby ti niekto odpovedal na technicke otazky, prednosti ci slabiny...musis asi oslovit vyrobcu, ci najst uzivatela - tuna si niekto taky skvar asi nenainstaluje ani na vyzkusanie.

BTW. Nemyslim, ze by konfiguracia prostredia v Ubuntu bol nejaky oriesok. Je to uplne jednoduche a prehladne - staci sa s tym trochu pohrat, kuknut wiki, pozriet odpovedi na fore...Vsetci tu sme myslim boli pred tym na Windowse a este som nepocul, ze by prave prostredie desktopu pre niekoho znamenalo taky problem. Ty mas rad Windows, Ubuntu ta laka, ale chces ho mat ako Win...Tak od Windowsu radsej neodchadzaj, pretoze z Linuxu Win. nikdy neurobis. To ulahcovanie co popisujes silne zavana lenivostou...
« Poslední změna: 09 Ledna 2008, 12:22:04 od Anna Taliánová »
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

ant

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: Windows Ubuntu
« Odpověď #16 kdy: 07 Ledna 2008, 13:50:17 »
"Tak od Windowsu radsej neodchadzaj, pretoze z Linuxu Win. nikdy neurobis" skvělá odpověď  ;)
Gigabyte DS3 Intel C2D 2,4 GHz_2 GB RAM_Gigabyte NV8600 GTS_Ubuntu8.04LTS
IBM/Lenovo R61 C2D 2.1 GHz_2GB RAM_NVS 140_ArchLinux i686
 $man woman $No entry found

usagi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 104
Re: Windows Ubuntu
« Odpověď #17 kdy: 07 Ledna 2008, 14:23:54 »
S týmto už skúsenosti mám. Teda viac menej s Crystal XP ide len o zmenu témy vo win. V tomto prípade však zašiel tvorca ďalej a win orezal. O legalite však nemôže byť ani reči. Je to akoby som ukradol Oktáviu odstránil identifikačné znaky a nahradil ich novými. Potom jej zmenil vzhľad na Passat a tvrdil, že mám niečo úplne legálne a nové.
Nemám nič proti tomu ak si niekto upraví vzhľad OS ale vyhlasovať niečo takéto za legálne mi pripadá komické ak nie niečo horšie.
PC: ASUS P5QL-E, Intel Core2duo (3200), 2GB DDR2, 320 GB HDD, ASUS NVIDIA 7600GT 256MB
NB: ASUS X51L, Dual core T2390, 2GB DDR2, 160 GB HDD, Intel X3100 128MB
Ubuntu Ultimate Edition 2.0 Gamers

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Windows Ubuntu
« Odpověď #18 kdy: 07 Ledna 2008, 15:29:34 »
bože ty micro$ofty jsou ale trapny . ne ze by si udelali vlastni KVALITNI OS ale ony se budou jeste vrazet do Linuxu ?? co si do**dele myslí ? architektura ubuntu je mnohem lepsi nez widle . kdyz jsem se ucil delat ve win trvalo mi to asi rok . v ubuntu asi 2 tydny .... kdyby nebyli tak vlezli a vetsina SW firem nedelala hlavne pro widle tak by si microsofty ani neskrtli !! >:(
« Poslední změna: 09 Ledna 2008, 12:24:00 od Anna Taliánová »
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Windows Ubuntu
« Odpověď #19 kdy: 07 Ledna 2008, 15:53:36 »
bože ty micro$ofty jsou ale trapny . ne ze by si udelali vlastni KVALITNI OS ale ony se budou jeste vrazet do Linuxu ?? co si do**dele myslí ? architektura ubuntu je mnohem lepsi nez widle . kdyz jsem se ucil delat ve win trvalo mi to asi rok . v ubuntu asi 2 tydny .... kdyby nebyli tak vlezli a vetsina SW firem nedelala hlavne pro widle tak by si microsofty ani neskrtli !! >:(
Hodnotit systém způsobem který je lepší a kdo by si škrtnul kdyby.... není podle mě účelem Linuxu ani tohoto fóra!!! Každýmu to co mu vyhovuje...
« Poslední změna: 09 Ledna 2008, 12:25:00 od Anna Taliánová »
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Gooorila

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 40
Re: Windows Ubuntu
« Odpověď #20 kdy: 07 Ledna 2008, 21:43:20 »
Nemyslel jsem to nijak zle. Jak jsem psal výše, je mi jasné že ne všem se líbí postup, kdy si chci ulehčit přestup z Windows na Linux tím, že se snažím Linux vzhledem přiblížit systému, se kterým jsem pracoval několik desítek a stovek hodin. Nechme prosím popichování a koukněme se na situaci, kdy se pokouším zmíněné téma nainstalovat a přestože postupuji dle návodu, nejde to. Chyba je v tématu/návodu/ve mě?
« Poslední změna: 09 Ledna 2008, 12:25:45 od Anna Taliánová »

Duffy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 436
Re: Windows Ubuntu
« Odpověď #21 kdy: 07 Ledna 2008, 22:41:14 »
Nechci tady zakládat žádné flame. Souhlasím s tím, že si každý může vybrat jakékoliv téma, avšak téma, které porušuje patenty a copyrighty společnosti MS nelze doporučit. Potíráte tím pak myšlenku GNU/Linuxu a opensource obecně, který je dle mě reakcí na přístup a licencování produktů MS (closesource). Pokud stále nechápete smysl mojí odpovědi tak je mi vás upřímně líto.

Nevím jaké máte povědomí o právu, že tady tak prohlašujete, že dané logo porušuje patenty a copyrighty MS. Ale asi to povědomí zas tak rozsáhlé nebude.
1) Patent je zákonná ochrana vynálezů zaručující vlastníkovi patentu výhradní právo k průmyslovému využití vynálezu. (což logo asi nebude)
2) V ČR není možné mít patent na jakýkoliv "počítačový program".
3) Logo nemůžete být ani předmětem copyrightu (autorského práva).
4) Logo však může být pod ochrannou známkou (trademark, když jsme u těch amerikanismů)
5) Nejsem si 100% jistý, ale používání ochranné známky pokud z ní nemáte zisk (neprodáváte produkt jež by mohl být zaměněn za originál) není trestné.
« Poslední změna: 09 Ledna 2008, 12:27:01 od Anna Taliánová »
Notebook Fujitsu Siemens Amilo Xa 1526 s Ubuntu 8.04. Po dlouhém zkoušení jsem zůstal u Ubuntu a GNOME.

ant

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: Windows Ubuntu
« Odpověď #22 kdy: 07 Ledna 2008, 22:45:01 »
dobře kdo chce kam pomozme mu tam. Instalovat si to nehodlám, ale stáhl jsem si vaše oblíbené téma a hned vidím v čem je problém. Totiž jestli jsem správně pochopil z toho co tu píšete. Stáhl jste balík *.tar.bz2 ten však musíte rozbalit a uvnitř naleznete návod na instalaci...

Please read this file before starting anything regarding the installation of the Vista theme.

I have created a script called INSTALL to automate the installation process. Please note that this theme is solely for GNOME. To run the script, do the following.

1. Open a terminal

2. cd to the directory the script is in.

3. type "chmod +x INSTALL" without quotes

4. type "sh INSTALL" without quotes

5. Follow instructions once it is finished.

NOTE: This theme relies partly on Compiz for desktop effects, which requires a decent graphics card. Compiz and Emerald WILL NOT run on a graphics card that does not support compositing and/or direct rendering. Please check before installing this theme that your graphics card is able to support these and that you have the correct drivers installed.


postopujte dle něj a uvidíte.
« Poslední změna: 09 Ledna 2008, 12:28:50 od Anna Taliánová »
Gigabyte DS3 Intel C2D 2,4 GHz_2 GB RAM_Gigabyte NV8600 GTS_Ubuntu8.04LTS
IBM/Lenovo R61 C2D 2.1 GHz_2GB RAM_NVS 140_ArchLinux i686
 $man woman $No entry found

ant

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: Windows Ubuntu
« Odpověď #23 kdy: 07 Ledna 2008, 22:56:14 »
Citace
Nevím jaké máte povědomí o právu, že tady tak prohlašujete, že dané logo porušuje patenty a copyrighty MS. Ale asi to povědomí zas tak rozsáhlé nebude.
1) Patent je zákonná ochrana vynálezů zaručující vlastníkovi patentu výhradní právo k průmyslovému využití vynálezu. (což logo asi nebude)
2) V ČR není možné mít patent na jakýkoliv "počítačový program".
3) Logo nemůžete být ani předmětem copyrightu (autorského práva).
4) Logo však může být pod ochrannou známkou (trademark, když jsme u těch amerikanismů)
5) Nejsem si 100% jistý, ale používání ochranné známky pokud z ní nemáte zisk (neprodáváte produkt jež by mohl být zaměněn za originál)
není trestné.

Povědomí o právu nemám takříkajíc žádné. Právo mě neživí a nezajímá. Projevil jsem jen svůj názor a nechám se rád poučit od odborníka.
(Jen by mě zajímalo kolik času jste strávil tím, že jste si to googlil  ;), protože předpokládám, že v 16ti práva ještě vystudovaná nemáte.)
Každopádně to, že něco není trestné neznamená, že je to  morální a naopak. Kdo chce mít v Linuxu potažmo v GNOME logo MS ať si ho má.
Osobně si však myslím, že je to vrchol ignorace a promiňte mi to slovo debility.

P.S.děkuji za karma -1 jsem rád nepopulární  ;D
P.S. 2 myslím, že to byl tento zdroj http://cs.wikipedia.org/wiki/Patent   etc. etc.
« Poslední změna: 09 Ledna 2008, 12:30:37 od Anna Taliánová »
Gigabyte DS3 Intel C2D 2,4 GHz_2 GB RAM_Gigabyte NV8600 GTS_Ubuntu8.04LTS
IBM/Lenovo R61 C2D 2.1 GHz_2GB RAM_NVS 140_ArchLinux i686
 $man woman $No entry found

Duffy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 436
Re: Windows Ubuntu
« Odpověď #24 kdy: 07 Ledna 2008, 23:33:15 »
Taky tomu moc nerozumím ale něco jsem si už dřív zjistil. Ten zdroj odtamtud je, a já osobně mám třebas zase Linux Mint ala Gnome a všude mám zase jablka, a nepřipadá mi to nijak nevkusné nebo nemorální. Prostě se mi opticky víc líbí jablka než kolečko s puntíčkama :) (jakože znak ubuntu).
Notebook Fujitsu Siemens Amilo Xa 1526 s Ubuntu 8.04. Po dlouhém zkoušení jsem zůstal u Ubuntu a GNOME.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.