Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Windows Ubuntu [vyřešeno]  (Přečteno 10088 krát)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Windows Ubuntu
« Odpověď #25 kdy: 08 Ledna 2008, 08:41:38 »
Registrovaná loga MS najdete v databázi Úřadu průmyslového vlastnictví:
http://www.upv.cz
http://www.upv.cz/pls/portal30/ozfrm
Například: http://www.upv.cz/pls/portal30/ozdet?pozk=1477699&plan=cs
 ;) Domácí úkol: zkuste najít znak Windows v barevném kroužku?
« Poslední změna: 09 Ledna 2008, 12:31:23 od Anna Taliánová »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

LordAli

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
Re: Windows Ubuntu
« Odpověď #26 kdy: 08 Ledna 2008, 09:19:48 »
existují témata, které hromadně upraví celý vzhled, pokusil jsem se jej instalovat, protože mi to přijde efektivnější, než se jako začátečník pokoušet nastavovat všechny věci sám a hledat kde vše se co mění. Druhá věc je, že jsem zvyklý na Windows a chci si přechod ulehčit právě tím, že to vypadá stejně.

Co to meleš ??? Jaký ulehčení přechodu? Si nainstaluj KDE prostředí, který má k tomu widláckýmu celkem blízko.
Jsem si nainstaloval Gnome a než jsem si trochu zvyknul, jak Linux funguje a jak se v něm pracuje, tak jsem žádný problémy při přecházení neměl. :-\
« Poslední změna: 09 Ledna 2008, 12:32:34 od Anna Taliánová »
Intel Core i5-750
Gigabyte P55-UD3A
NVidia GTX260  ASUS F2J-5D003, ATI Mobility X1400 Debian Lenny (byvavalo)

Gooorila

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 40
Re: Windows Ubuntu
« Odpověď #27 kdy: 09 Ledna 2008, 12:58:35 »
No, děkuji za informaci, možná to bude znít zvláštně, ale každý jednou začínal a já jsem třeba i v té fázi, kdy vím že jsou prostředí Gnome a KDE, ale o tom že je KDE jakýmkoli způsobem jednodušší pro přechod opravdu netuším. Přece se nebudeme hned urážet a podobně, protože to šlo napsat jako radu jednou větou :o)

Naopak se chci omluvit antovi a poděkovat. Asi jsem také nereagoval ukázkově a ty, kteří zde chtějí poradit si nechci rozzlobit. Když se vrátím k tomu tématu vzhledu, kterou jsem řešil. Nechtěl jsem jej proto že má barevné schéma stejné jako Windows, to mám takříkajíc na háku. Neuvěřitelně mi vadí dvě lišty v Ubuntu. Zkoušel jsem je dát obě k sobě, klasicky jednu dole a jednu nahoře, od témata jsem očekával že mi to udělá tak, jak to má klasicky Win. Předpokládám, že se to nějakým způsobem nastaví, ale jak jsem psal "proč to někde hledat a nastavovat, když to mohu mít automaticky po instalaci jakéhosi vzhledu. Návod který jsi mi napsal jsem četl již dříve a již před zadáním prvního dotazu sem jsem již byl u posledního kroku, kde mám postupovat dle dokumentu after install a tam jsem právě skončil :o). Jsem totiž ještě hodně špatný příklad. S Linuxem neumím a ve škole jsem se učil rusky, takže i z anglického návodu sem chytil tak 50% slovíček. Jde spíš o to, že odkazujou na nějakého managera, který se měl asi nějak tou instalací nahrát a já prohledal celý disk a nenašel.
Ale asi se na to vykašlu, nainstalím si teda ten KDE a uvidím zda je to věc, kterou bych potřeboval. Jenže zase beru že chybama se člověk učí a třeba nainstalovat takovou blbost mě naučí spoustu doprovodných věcí (viz třeba jsem nikdy nepracoval s DOSem, umím tak maximálně posílat ping, tracert a ifconfig. Než jsem přišel na příkaz "cd" mi trvalo  dvacet minut, které ušetřím až budu nutně něco potřebovat rychle nainstalovat :o).
« Poslední změna: 10 Ledna 2008, 02:10:40 od Anna Taliánová »

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Windows Ubuntu
« Odpověď #28 kdy: 09 Ledna 2008, 13:15:46 »
V podstate pri zaciatkoch ani ziadne prikazy potrebovat nebudes - vsetko pre jednoduche pouzivanie sa da urobit v grafickom prostredi - kliknutim mysi. Ja na rozdiel od Lorda Aliho ti nedoporucujem KDE, ale Gnome. Kde je sice vzhladovo trochu podobne XP, ale ovlada sa inak - a pripada mi o dost komplikovanejsie a neprehladnejsie, ako Gnome. Nejde tu o vkus, ale o prakticku stranku veci. Gnome je jasne, prehladne a jednoduche. V kolonkach system - sprava - sluzby...najdes asi vsetko, co budes v zaciatkoch potrebovat. Doporucujem teda nainstalovat klasicke Ubuntu 7.10 alebo 7.04, alebo pokial sa fakt nechces nijak zapodievat s nastavenim a hned proste pouzivat, tak siahni po Linux MInt - Daryna, alebo Greenie. Tam je vsetko uz prednastavene vcetne komercnych pluginov, tak sa to da hned plne pouzivat. Obidve moznosti su take "doladene Ubuntu". Potom, ked chytis trochu fortel, vzdy mozes prejst na klasicke distro.

http://distrowatch.com/table.php?distribution=mint

http://www.greenie.sk/
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Windows Ubuntu
« Odpověď #29 kdy: 09 Ledna 2008, 13:55:32 »
naviac, pokial siahnes po Greenii, tak tam budes mat ku svojej spokojnosti uz iba spodnu listu - a radsej si vypal DVD Greenie - tam uz je vsetko skutocne doladene, tak nebudes musiet robit ziadne poinstalacne upravy.
vela uspechov
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

LordAli

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
Re: Windows Ubuntu
« Odpověď #30 kdy: 09 Ledna 2008, 14:36:44 »
omg,

dej si tohle do oblibenych a az neco budes potrebovat, tak se sem koukni, je tam vsechno potrebny pro zacatecniky
http://wiki.ubuntu.cz/

to samy tam je vysvetleny i pro terminal v odkazy prikazova radka

BTW: takhle vypada prostredi KDE
http://weblog.burgernet.ch/uploads/screenshot1.png
http://img431.imageshack.us/img431/9782/desktop40ds.png

« Poslední změna: 10 Ledna 2008, 02:14:40 od Anna Taliánová »
Intel Core i5-750
Gigabyte P55-UD3A
NVidia GTX260  ASUS F2J-5D003, ATI Mobility X1400 Debian Lenny (byvavalo)

ant

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: Windows Ubuntu
« Odpověď #31 kdy: 09 Ledna 2008, 23:48:05 »
Citace
Ale asi se na to vykašlu, nainstalím si teda ten KDE a uvidím zda je to věc, kterou bych potřeboval. Jenže zase beru že chybama se člověk učí a třeba nainstalovat takovou blbost mě naučí spoustu doprovodných věcí (viz třeba jsem nikdy nepracoval s DOSem, umím tak maximálně posílat ping, tracert a ifconfig. Než jsem přišel na příkaz "cd" mi trvalo  dvacet minut, které ušetřím až budu nutně něco potřebovat rychle nainstalovat

Já sem začínal s Linuxem cca před 2 roky moje první distro byla Mandriva 2006 s KDE (skvělé distro), pral jsem se s tím asi jako vy teď, měl jsem ATI kartu a nainstalovat proprietální ovladače mi trvalo 2 měsíce. Pak přišla Fedora s GNOME a nakonec jsem skončil u Ubuntu s GNOME, které mi vyhovuje víc a hlavně se mi víc líbí jeho jednoduchost, KDE je podle mě svižnější, ale pro začátečníka bych doporučil GNOME.
Nevím co vás přimělo k přechodu z Windows na Linux, ale pro někoho se prostě Linux moc nehodí nechce se v tom moc vrtat a chce mít všechno jednoduché a blbuvzdorné. Na druhou stranu v Linuxu získáte "svobodu" nastavit si svůj systém dle libosti hranice jsou stanoveny jen Vašimi znalostmi, které budou narůstat geometrickou řadou když to nezabalíte po prvních nejistých krocích. Doporučil bych Vám nainstalovat si VirtualBox a v něm provozovat ještě jeden systém, ve kterém si můžete experimentovat dle libosti.

Pokud budete chtít přeci jenom dotáhnout instalaci toho vzhledu tak to dáme nějak dohromady tady na fóru a pokud budete mít nějaké otázky, na které nenajdete odpovědi na wiki nebo na fóru klidně mi napište na moje ICQ 311273378 (je to asi trochu na hraně s tím ICQ adminům se omlouvám  ;))
« Poslední změna: 10 Ledna 2008, 02:14:07 od Anna Taliánová »
Gigabyte DS3 Intel C2D 2,4 GHz_2 GB RAM_Gigabyte NV8600 GTS_Ubuntu8.04LTS
IBM/Lenovo R61 C2D 2.1 GHz_2GB RAM_NVS 140_ArchLinux i686
 $man woman $No entry found

Gooorila

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 40
Re: Windows Ubuntu
« Odpověď #32 kdy: 10 Ledna 2008, 21:55:18 »
Zdar
Děkuji za nabídku, ale o to téma opravdu už nejde. Včera jsem měl chvilku a vytvořil si to co potřebuji a co jsem chtěl (dost mi vadila lišta nahoře a dole. Konečně se mi povedlo jednu smazat a do dolní si navolit služby, které potřebuji a tohle byl vlastně smysl celého vlákna. Já vím, pro uživatele pracující s Linuxem je to otázka pěti minut, i mi by to v tuto chvíli trvalo dejme tomu deset minut, ale včera jsem to řešil skoro 4 hodiny :o).
« Poslední změna: 11 Ledna 2008, 16:05:10 od Anna Taliánová »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.