Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Začátečnické dotazy  (Přečteno 9437 krát)

Joenas

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Začátečnické dotazy
« kdy: 23 Února 2008, 22:40:05 »
Ahoj,
Ubuntu mám 3. den, ještě pořád dolaďuji... pomocí Hledání jsem nenašel odpovědi na:

1. Jak zařídit aby při automatickém importu fotek z mého Canonu Powershot A80 se pěkně řadily do složek podle data pořízení?(ve XP jsem to nějak nastavil, už nevím jak)
2.nedaří se mi rozchodit miranda přes wine, hlásí to Database Error- DAtabase Failure. Miranda will now shutdown. (mapviewoffile failed Code:31)) sice už používám jabber s icq transportem ale chtěl jsem ještě něco checknout...
3.Mizejí mi ikonky z panelu,  když ji tam znovu umístím(umístit na panel nebo přetažením z plochy) tak se mi tam objeví jak ta původní tak i nová, takže tam mám duplikát který mažu, proti tomu mizení nepomáhá ani zamykat ikony na panelu
4.jak zkrátit prodlevu při zobrazení "schovávacího" panelu

Doufám, že se neptám na něco co je přímo ve FAQu  :P předem díky za odpovědi/linky :) Joenas

qUAKER

  • Host
Re: Začátečnické dotazy
« Odpověď #1 kdy: 23 Února 2008, 22:49:07 »
mirandu přes Wine nemusíš zprovozňovat, Pidgin/Kopete nestačí? :)

karel kudrna

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 869
  • skill :: googllama
Re: Začátečnické dotazy
« Odpověď #2 kdy: 23 Února 2008, 23:46:37 »
add 1 používej nějaký organizátor ( F-spot)
add 2 možností je moc, já mám nejradši sim-im hnusnej, ale mám ho rád http://wiki.ubuntu.cz/SIM-IM?action=show&redirect=SIM
add 3 může působit třeba skype , nebo gdesklets, už se mi to stalo a původce okamžitě odstraňuji
add 4 mám v podezření hardware, zejména RAM
prostý user
...selským rozumem...

Joenas

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Re: Začátečnické dotazy
« Odpověď #3 kdy: 24 Února 2008, 08:37:36 »
Ok, fotky vyřešeny, ale rád bych věděl jak mám zjistit toho původce mizení ikon(teda jestli to jde jednodušeji než je postupne mazat a restartovat?) Nemam skype ani gdesklets, pravidelně mi mizí ikonka FF, Thunderbirdu, Tildy a Psi. Díky.

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: Začátečnické dotazy
« Odpověď #4 kdy: 24 Února 2008, 09:30:50 »
Nedávaj ich tam pretiahnutím zástupcu z plochy ale z menu (v paneli sa vytvorí "link na link" a keď odstrániš link z plochy, ten v paneli nevie kam odkazovať...

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Začátečnické dotazy
« Odpověď #5 kdy: 24 Února 2008, 11:55:33 »
Citace
Nedávaj ich tam pretiahnutím zástupcu z plochy ale z menu (v paneli sa vytvorí "link na link" a keď odstrániš link z plochy, ten v paneli nevie kam odkazovať...
To není pravda.. při přesunu z plochy na panel se vytvoří kopie zástupce, takže to funguje(já to tak dělám)  ;)
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

karel kudrna

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 869
  • skill :: googllama
Re: Začátečnické dotazy
« Odpověď #6 kdy: 24 Února 2008, 12:25:18 »
možná zkusit zamknout v panelu?
prostý user
...selským rozumem...

Joenas

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Re: Začátečnické dotazy
« Odpověď #7 kdy: 24 Února 2008, 14:40:31 »
Děkuji, ikonky už nezlobí, prodleva u panelu nevím proč je(RAM 512 MB) no teď ještě zbývá aby mi tlačítko mail na klávesnici otevíralo Thunderbird a ne Evolution a taky boční tlačítka na myši pro Vpřed a Zpět....

Díky za rychlou odezvu. Joenas

karel kudrna

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 869
  • skill :: googllama
Re: Začátečnické dotazy
« Odpověď #8 kdy: 24 Února 2008, 18:10:43 »
co pomohlo na ty ikonky? jinak add Hromový pták = systém - volby - preferované aplikace

add boční tlačítka = pětitlačítkový maus?
« Poslední změna: 24 Února 2008, 18:12:15 od karel kudrna »
prostý user
...selským rozumem...

Joenas

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Re: Začátečnické dotazy
« Odpověď #9 kdy: 24 Února 2008, 20:44:22 »
paráda, preferované aplikace pomohly  :) Díky moc. Ano, mám normální pětitlačítkovou myš, návod z wiki nefachá a nemužu na ni vyčíst co to je za typ, nevypadá to na logitech(to by tam asi bylo napsáno) je to nějaká erární/standardní pětitlačidlová šedá myška. Doufal jsem, že snad typ vyčtu někde ve správci hardwaru, ale bohužel. Děkuji za rychlou odezvu. Joenas

karel kudrna

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 869
  • skill :: googllama
Re: Začátečnické dotazy
« Odpověď #10 kdy: 24 Února 2008, 20:51:45 »
zkusil bych
Kód: [Vybrat]
dpkg-reconfigure xserver-xorgpozor, dá se v tom docela dobře rozhrabat rozlišení, nutno číst, věnuj se jenom myši, ostatní nech, emulaci třítlačítkový myši bych asi nepožadoval.
jinak, když se to nepovede, záloha se dělá automaticky, dá se vrátit zšest.

P.S. jak jsi vyřešil ty ikonky ptám se jen kvůli orientaci...jo a evolution můžeš odstranit, když ho nepotřebuješ.
« Poslední změna: 24 Února 2008, 20:53:48 od karel kudrna »
prostý user
...selským rozumem...

Joenas

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Re: Začátečnické dotazy
« Odpověď #11 kdy: 24 Února 2008, 21:39:14 »
ok evo je fuč, thunder skaka jak ja piskam, ten recon xservru jsem pouzil, trochu neco ponastavoval, ale na myši se to neprojevilo. myslim ze to necham ulezet, pohledam jeste alt. navodu na netu a kdyztak to za par dni v pripade ze nepojede specifikuji. Pribeh ikon je trochu delsi: na jednotlive programy v Aplikacich jsem dal prida spoustec na panel, ony se tam objevily duplicitně, smazal jsem ty staré(objevily se za přepínačem klávesnic) a nechal ty zbylé "duplikáty". Myslim že opravdu problém byl v tom, že jsem to přetahoval z plochy a pak mazal(link na neexist. link jak rekl menganito) + tam byla trochu prodleva a ja nedockave mazal ty nespravne...no proste zelenáčská banalita. Děkuji za veškerou pomoc. Joenas

karel kudrna

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 869
  • skill :: googllama
Re: Začátečnické dotazy
« Odpověď #12 kdy: 24 Února 2008, 21:43:09 »
dobrá cesta je hledat na http://www.abclinuxu.cz/hledani?dotaz=p%C4%9Btitla%C4%8D%C3%ADtkov%C3%A1+my%C5%A1
(trošku jsem to předhledal) :)
prostý user
...selským rozumem...

Joenas

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Re: Začátečnické dotazy
« Odpověď #13 kdy: 24 Února 2008, 21:55:02 »
díky, jen sem to zběžně zkoukl, ty dvě první jsou USB(má ne, tuším PS2 ale možná jsem řekl kravinu, ale určitě není usb) a ta třetí už vůbec neodpovídá. Dneska s krátkými přestávkami ladím už od rána, takže to nechám na další dny. Děkuji za ochotu, ubuntu a ubuntu komunita je prostě super. joenas

karel kudrna

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 869
  • skill :: googllama
Re: Začátečnické dotazy
« Odpověď #14 kdy: 25 Února 2008, 08:54:17 »
mohl bys vložit svůj xorg.conf ? třeba je tam o tý myšce víc.
prostý user
...selským rozumem...

Joenas

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Re: Začátečnické dotazy
« Odpověď #15 kdy: 26 Února 2008, 18:39:37 »
po opakovaném reconu xserveru jsem se ničeho nedomohl. zde je můj xorg.conf



[attachment deleted by admin]
« Poslední změna: 26 Února 2008, 19:09:33 od Joenas »

karel kudrna

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 869
  • skill :: googllama
Re: Začátečnické dotazy
« Odpověď #16 kdy: 26 Února 2008, 20:01:24 »
Kód: [Vybrat]
Section "InputDevice"

Identifier "Configured Mouse"
Driver "mouse"
Option "CorePointer"
Option "Device" "/dev/input/mice"
Option "Protocol" "ImPS/2"
Option "ZAxisMapping" "4 5"
svědčí o tom, že jsi zatím neprovedl úpravu podle Wiki, chybí tam řádek
Kód: [Vybrat]
Option      "ButtonMapping" "1 2 3 6 7"proveď jí a vlož sem xorg znovu. ;)
prostý user
...selským rozumem...

Joenas

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Re: Začátečnické dotazy
« Odpověď #17 kdy: 27 Února 2008, 16:50:16 »
Tady je ten pozměněný(už jsem ho zkoušel, ale restoroval jsem backup, jelikož nefungoval).

[attachment deleted by admin]

karel kudrna

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 869
  • skill :: googllama
Re: Začátečnické dotazy
« Odpověď #18 kdy: 27 Února 2008, 19:26:44 »
zkuste tenhle:
 ;)
to jsem na to zvědavej.

[attachment deleted by admin]
prostý user
...selským rozumem...

Joenas

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Re: Začátečnické dotazy
« Odpověď #19 kdy: 27 Února 2008, 20:43:27 »
Výborně!!! Já jsem zkopíroval vaše úpravy, restnul graf. rozhraní a jede!!! Jediná věc, která nevim jestli mě má trápit je, že to hned po restu napsala Error: Failed to intialize HAL!  (teda aspoň doufám v tuto formulaci, jelikož jsem nedočkavě chtěl ozkoušet jestli boční tlačítka povalí či nikoliv a tak jsem to hned odklikl). Je to paráda, moc dík za veškerou pomoc a váš čas. Joenas

MacHala

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1104
  • Big Bro iz watching joo!
    • ZlejT
Re: Začátečnické dotazy
« Odpověď #20 kdy: 27 Února 2008, 22:45:19 »
Jediná věc, která nevim jestli mě má trápit je, že to hned po restu napsala Error: Failed to intialize HAL!
no, to zalezi na tom jestli pouzivate flash disky apod. , jestli ne, tak vas to trapit nemusi :-D.... ale s upravou xorg.conf by to rozhodne nemelo mit nic spolecnyho
Prislusnik ligy, za kreativni pouzivani interpunkcnich znamenek, carek, predevsim.
=======================================
Tweetuju jako http://twitter.com/zl8

Joenas

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Re: Začátečnické dotazy
« Odpověď #21 kdy: 28 Února 2008, 17:16:02 »
Napadlo mě, zdali by se ten postup, kterej jste mi poradil neměl implementovat do obecného postupu na wiki pro vícetlačítkové myši. Chybí tam a myslím si, že by to určitě někomu pomohlo. Klidně to pro ostatní udělám, byl by to můj první příspěvek k wiki. Mám? Ještě jednou dík za pomoc. Joenas

karel kudrna

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 869
  • skill :: googllama
Re: Začátečnické dotazy
« Odpověď #22 kdy: 28 Února 2008, 18:04:17 »
NNo vono to tam je...
prostý user
...selským rozumem...

Joenas

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Re: Začátečnické dotazy
« Odpověď #23 kdy: 29 Dubna 2008, 20:57:33 »
Tak a je to zpátky. Po updatu na HH přestala myš spolupracovat, nepomáhá editace xorgu (přepnutí protocolu) ani nic jiného co se na wiki o vícetlačítkové myši píše.  ??? Nemáte někdo podobný problém, resp. jeho řešení?! Díky. Joenas

Joenas

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Re: Začátečnické dotazy
« Odpověď #24 kdy: 29 Dubna 2008, 20:57:59 »
Tak a je to zpátky. Po updatu na HH přestala myš spolupracovat, nepomáhá editace xorgu (přepnutí protocolu) ani nic jiného co se na wiki o vícetlačítkové myši píše.  ??? Nemáte někdo podobný problém, resp. jeho řešení?! Díky. Joenas

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.