Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vylévání srdíčka  (Přečteno 284915 krát)

Slunečnice77

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #700 kdy: 24 Října 2011, 08:40:58 »
;D ...lsyms encenok avad ot zu elhkat - yrtsyb com mesjen - eheheh

 To jsou šifry či psaním po spátku vytvoříme tajný „kult“   .   ;) :-*

Jen aby řeč nestála ;)  . Když Mka přejde nejspíše na jinou deb distribuci.  http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=59318.msg424002#msg424002

Vilíme si srdíčka na ostatní distribuce jaké  Vás odradilo popřípadě jaké máte důvody že jste ji zavrhl-a .
« Poslední změna: 24 Října 2011, 10:07:25 od BSG Sharon Valerii »

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1070
    • Lords Of Tech
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #701 kdy: 24 Října 2011, 10:50:51 »
Hmm, začnem teda. Osobne som začínal na Ubuntu a na to som doteraz nezavrhol, pretože sa mi páči smer akým sa uberá. Experimentoval som i s OpenSUSE, Gentoo a Fedorou ktoré som "zavrhol" keď:
-OpenSUSE sa mi zdalo subjektívne oveľa pomalšie ako Ubuntu (na mojom laptope)
-Gentoo bolo pre mňa len ťaźké lego vo virtualboxe
-Fedora ma naštvala len pred nedávnom keď som u nás na masárne robil test v počítačovej učebni a celá mi spadla pri spustení codeblocksu.

Ďalej som ešte vo vm skúšal rôzne ďalšie srandy: Debian, Ubuntu Server, Mandrake,... Windows 95 z nostalgie za Ve Stínu Havrana
« Poslední změna: 24 Října 2011, 10:52:42 od Michal "Tylnesh" Kohútek »
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #702 kdy: 24 Října 2011, 11:08:10 »
Já už ho téměř zavrhl ale ke konci GS chodí celkem slušně, asi dostali rozum, tak si ho nechám. :)

Slunečnice77

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #703 kdy: 24 Října 2011, 14:18:56 »
Mandriva a Lubuntu je má srdcová záležitost . Fedoru donesl mladej z Brněnského Software Freedom Day 2011   . Tak jsi hraju s live dvd .  Na druhé straně mě velmi zaujal ARCH .  jAster_BA mě to pěkně popsal na chatu . Ten styl se mě líbí . Samozřejmě nejdříve dlouhé čtení wiki ;)  ,prý pokročilejší uživatel by to měl „zvládnout“ či máte jiný názor? Potřeba získat nové zkušenosti a dovednosti ;)
« Poslední změna: 24 Října 2011, 14:22:37 od BSG Sharon Valerii »

libcosenior

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 76
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #704 kdy: 24 Října 2011, 14:26:05 »
Ak ťa zaujíma Arch, pozri si návod z posledného príspevku.
Ubuntu 10.04

Slunečnice77

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #705 kdy: 24 Října 2011, 18:56:22 »
Ak ťa zaujíma Arch, pozri si návod z posledného príspevku.

Děkuji , zkopírováno v office ;) . Pořádně pročíst a něco si i zapamatovat ….. ;D

alkoholik

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #706 kdy: 24 Října 2011, 19:01:16 »
Citace
echo "etířtapen ynipuks \"timrken\" éncázv otét od ež mílsym" | rev
Pokusím se to změnit.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #707 kdy: 24 Října 2011, 20:06:18 »
Citace
echo "etířtapen ynipuks \"timrken\" éncázv otét od ež mílsym" | rev
Pokusím se to změnit.

Kilohokla
Kínvětšván

To zní dobře, tak jako maďarsky...
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #708 kdy: 24 Října 2011, 21:29:39 »
Citace
echo "etířtapen ynipuks \"timrken\" éncázv otét od ež mílsym" | rev
Pokusím se to změnit.

Kilohokla
Kínvětšván

To zní dobře, tak jako maďarsky...
Ten bol naozaj dobrý :D
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #709 kdy: 24 Října 2011, 21:40:42 »
Citace
echo "etířtapen ynipuks \"timrken\" éncázv otét od ež mílsym" | rev
Pokusím se to změnit.

Kilohokla
Kínvětšván

To zní dobře, tak jako maďarsky...
Ten bol naozaj dobrý :D

Jdu to u sebe zavest do praxe :D
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

Slunečnice77

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #710 kdy: 24 Října 2011, 22:25:41 »
nem tudom ......

Jen aby řeč nestála ;)  . Když Mka přejde nejspíše na jinou deb distribuci.  http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=59318.msg424002#msg424002

Vilíme si srdíčka na ostatní distribuce jaké  Vás odradilo popřípadě jaké máte důvody že jste ji zavrhl-a .

Napíšeš svůj názor.....?
« Poslední změna: 24 Října 2011, 22:27:24 od BSG Sharon Valerii »

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #711 kdy: 24 Října 2011, 22:38:19 »
Citace
echo "etířtapen ynipuks \"timrken\" éncázv otét od ež mílsym" | rev
Pokusím se to změnit.

Kilohokla
Kínvětšván

To zní dobře, tak jako maďarsky...
Ten bol naozaj dobrý :D

Jdu to u sebe zavest do praxe :D
:D
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

alkoholik

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #712 kdy: 24 Října 2011, 23:00:09 »
Citace
Vilíme si srdíčka na ostatní distribuce jaké  Vás odradilo popřípadě jaké máte důvody že jste ji zavrhl-a
Mandríva, Greenie, Mint, Sabayon, Ubuntu, PCLinux, Fedora..... spousta neužitečnejch "nezbytností"
LFS, Gentoo "instalace" trvající déle než jedno odpoledne.

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #713 kdy: 24 Října 2011, 23:04:09 »
Citace
Vilíme si srdíčka na ostatní distribuce jaké  Vás odradilo popřípadě jaké máte důvody že jste ji zavrhl-a
Mandríva, Greenie, Mint, Sabayon, Ubuntu, PCLinux, Fedora..... spousta neužitečnejch "nezbytností"

Lubuntu jsi zkoušel?
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

alkoholik

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #714 kdy: 24 Října 2011, 23:30:57 »
Lubuntu přímo ne, ale LXDE jo jenom nevim jestli v Ubuntu nebo Debianu.
Pro doplnění používám Debian i Ubuntu oboje v minimální instalaci. + pouze co chci a i tam přemejšlim jestli to nezbytně musim mít.
Ještě jsem nezanevřel na Arch ale na něj jsem už taky línej, za rok možná dřív tady napíšu že Ubuntu je super že v něm je vše a co nepotřebuju mi nepřekáží.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #715 kdy: 25 Října 2011, 19:14:00 »
Tak jo. Rozhodnutí kam dál jsem odložil na jaro. A je po starostech :-)
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

mac01

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #716 kdy: 26 Října 2011, 14:30:34 »
děs a hrůza. Používám Ubuntu už od verze 6, a jde to od 10 k 5 možná i níž. Pročítal jsem fora a chtěl jsem dát ještě 11.10. šanci. Spustil jsem nastavení ccsm. Chvilku to běželo a najednou zatuhnutí všeho. Restart a už jenom funguje 2D. Uniti je KO. Proč po tolika letech bezproblémového používání nějací k..i nás nutí do něčeho, co nechcem?  No nic. Stahuji 10.04 LTS a kouknu se taky na windows 7. Zkusím možná debian, ale pak už opravdu na to kašlu a odcházím k windows.  Nejhorší na tom je, že ty roky jsem byl spokojený, ale instalovat stále zhroucený, restartující systém se mi nechce. Do tý 10.04 jsem ani nevěděl co je nějaký problém. Co jsem nějaká pokusná krysa? Takhle to daleko nedotáhnou.  Veškerá komunita na 1% a ještě tu prudí. Můžete tady donekonečna opakovat "Co by jsi nechtěl, vždyť je to zadarmo!".  Je, ale dej blbci do ruky funkci, tak to dovede do pr..e Jsem opravdu nasraný.

sturmidlo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #717 kdy: 26 Října 2011, 14:47:59 »
A co takhle zatím zůstat na stabilní verzi, která Ti vyhovuje, počkat alespoň 3-4 měsíce než se vychytají ty největší problémy a neinstalovat hned to nejnovější... ::)

mac01

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #718 kdy: 26 Října 2011, 15:00:51 »
Jak jsem psal.  Od verze 6 jsem pravidelně přecházel na vyšší verzi a vše OK. Nejvíce jsem byl spokojený s 10.10. Od 11.04. jsem musel instalovat na čisto. Už jem si myslel, že mě zachrání xubuntu, ale to padá, zavírá se sezení. Když se musíte 3x do hodiny přihlásit, při psaní vynechává písmena (neznám důvod - prostě píšu aněkteré písmena najednou nejsou???).

senozaty

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #719 kdy: 26 Října 2011, 15:10:25 »
mě zase občas nelze napsat ěščřžý dál od písmene á mi to jde a ty první znaky mám na číslech:D ale dělá mi to jen na určitých page třeba když chci napsat svoje tel číslo na odmenazadobiti.cz tak mi zase nejdou čísla a musim jako na NTB. Ale s tím jem se srovnal. Upřímně řečeno taky mě čeká reinstal. Ale nejdříve wokna kvůli samsung kies a pak Ubuntu 10.10 a někdy v lednu přejdu zpět na 11.10 :D
Naprostej začátečník mám Linux týden a nerozumim plno názvům a věcem:D tak se dopředu omlouvám.
Ubuntu 10.10, GNOME 2.32.0 časem až zjistim co je ještě důležité,a jak to zjistim, sem hodim další popis PC.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #720 kdy: 26 Října 2011, 15:25:50 »
děs a hrůza. Používám Ubuntu už od verze 6, a jde to od 10 k 5 možná i níž. Pročítal jsem fora a chtěl jsem dát ještě 11.10. šanci. Spustil jsem nastavení ccsm. Chvilku to běželo a najednou zatuhnutí všeho. Restart a už jenom funguje 2D. Uniti je KO. Proč po tolika letech bezproblémového používání nějací k..i nás nutí do něčeho, co nechcem?  No nic. Stahuji 10.04 LTS a kouknu se taky na windows 7. Zkusím možná debian, ale pak už opravdu na to kašlu a odcházím k windows.  Nejhorší na tom je, že ty roky jsem byl spokojený, ale instalovat stále zhroucený, restartující systém se mi nechce. Do tý 10.04 jsem ani nevěděl co je nějaký problém.

Mám úplně stejnou zkušenost s tím rozdílem, že pro práci používám U8.04 a pro zábavu U10.04.
Za posledních pár let s Ubuntu, přibyly v rodině dva Macy (hlavně na hudbu) a jedno openSUSE, ale k Windowsům se ve firmě ani doma už nevrátím (takovej zoufalec zase nejsem).
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

daysleeper

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1206
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #721 kdy: 26 Října 2011, 17:13:02 »
mac01:
Nikdo tě do ničeho nenutí, to není pravda.

Jestli nemáš konkrétní dotaz, který bys byl ochoten řešit, přesunu toto téma do Vylévání srdíčka.

Slunečnice77

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #722 kdy: 26 Října 2011, 21:26:49 »
Pěkný večer . Tak mám napevno nainstalované .  Zatím velká spokojenost   ;) http://spins.fedoraproject.org/cs/lxde/

Martan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #723 kdy: 27 Října 2011, 01:49:55 »
Já mám úplně stejný názor jako mac01. V tzv. "standardním" Unity je vidět tak akorát plocha a prázdný horní panel, nijak nic. Z klávesových zkratek funguje maximálně magický trojhmat pro vypnutí. Unity 2D funguje jakžtakž. Při upgradu se podělala pošty v Evolution (řeším jinde ve fóru) a několik dalších věcí, které postupně řeším. Co však udělat s Unity jsem se nedozvěděl nikde, ani tady na fóru. Takže konkrétní dotaz bych měl - jak konečně zprovoznit Unity?

PS: Nejlepší by ale bylo - jak se úplně zbavit Unity a vrátit ke klasice? Možná to ale vyřeším jako jeden kolega - potom co zjistil, že mu zbývá pouze a jenom Unity, tak přešel na Kubuntu.
Ubuntu 12.10 (quantal) 32bit

Liber

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 136
  • Hledejme řešení, ne důvody proč si stěžovat :-)
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #724 kdy: 27 Října 2011, 06:24:36 »
Citace
Mám úplně stejnou zkušenost s tím rozdílem, že pro práci používám U8.04 a pro zábavu U10.04.
Za posledních pár let s Ubuntu, přibyly v rodině dva Macy (hlavně na hudbu) a jedno openSUSE, ale k Windowsům se ve firmě ani doma už nevrátím (takovej zoufalec zase nejsem).

Tento názor se mi líbí - chuť najít řešení a zkouška všech možností, to je to čeho si cením u schopných lidí.
Osobně žádné problémy se stabilitou Ubuntu nemám na svém notebooku Lenovo a myslím si, že tak jako u Widlí se platí za licenci, tak u Ubuntu člověk musí platit svým časem a učit se a zkoušet možné i nemožné. Chápu rozhořčení uživatele Mac01, také mi kolikrát tekly nervy, ale jak píše uživatel Compaq - takový zoufalec nejsem, abych přiznal porážku a vrátil se na widle :-) (Bez urážky, Mac01).

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.