Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Obnovení Evolution v Ubuntu 11.10  (Přečteno 1688 krát)

Martan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
Obnovení Evolution v Ubuntu 11.10
« kdy: 25 Října 2011, 00:34:04 »
Ahoj,
po přechodu na Ubuntu 11.10 jsem musel doinstalovat Evolution. Po spuštění ale chce Evolution znovu nastavit účet apod. Vůbec nepřevzal původní nastavení. Můžete mi někdo poradit co s tím?

Dík
Ubuntu 12.10 (quantal) 32bit

daysleeper

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1206
Re:Obnovení Evolution v Ubuntu 11.10
« Odpověď #1 kdy: 25 Října 2011, 00:40:13 »
Co znamená "po přechodu na Ubuntu 11.10"? Pokud jsi dělal upgrade z 11.04 (ne čistou instalaci), původní Evolution by ti měl zůstat (neodinstalovat se).

Pokud jsi dělal čistou instalaci, máš někde uloženou zálohu Evolution?

Martan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
Re:Obnovení Evolution v Ubuntu 11.10
« Odpověď #2 kdy: 25 Října 2011, 20:44:03 »
Dělal jsem upgrade z 10.04 a evolution jsem musel doinstalovat. Zálohu přímo evolution nemám, mám zálohu celého profilu. V profilu jsem našel složky .evolution (5.1 kB) a .local/share/evolution (1.8 GB)
Ubuntu 12.10 (quantal) 32bit

daysleeper

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1206
Re:Obnovení Evolution v Ubuntu 11.10
« Odpověď #3 kdy: 25 Října 2011, 20:49:35 »
Evolution má bohužel nastavení na různých místech, proto je tam ta volba Uložit nastavení, aby se tím člověk nemusel zabývat.

http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=43178.0

ok1dtm

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 342
Re:Obnovení Evolution v Ubuntu 11.10
« Odpověď #4 kdy: 25 Října 2011, 21:45:29 »
Ahoj. Nastaveni uctu se uklada v .gconf. Je to polozka /apps/evolution/mail. U me fyzicky ulozena v souboru .gconf/apps/evolution/mail/%gconf.xml. Zkopirovani adresare kdyz ti bezi gconfd nefunguje, protoze ma nastaveni nactene v pameti. Musis ho nejdriv sestrelit, nebo se uplne odhlasit a zkopirovat to z konzole. Snad ti to pomůže :)

Martan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
Re:Obnovení Evolution v Ubuntu 11.10
« Odpověď #5 kdy: 30 Října 2011, 22:08:48 »
Dík za rady, ale nic z toho mi nepomohlo. Protože mě navíc začalo neskutečně zlobit celé Ubuntu a nejvíc Unity, tak jsem se vrátil k 11.04. Tam jsem poštu obnovil za 10 minut. A nemusím se rozčilovat s Unity :-) Chvíli s tím vydržím a pokud v Ubuntu i nadále zůstanou Unity jako jediná možnost, přejdu jinam.
« Poslední změna: 31 Října 2011, 01:00:20 od Martan »
Ubuntu 12.10 (quantal) 32bit

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:Obnovení Evolution v Ubuntu 11.10
« Odpověď #6 kdy: 30 Října 2011, 22:48:52 »
Unity jako jediná možnost dávno nejsou.

Martan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
Re:Obnovení Evolution v Ubuntu 11.10
« Odpověď #7 kdy: 31 Října 2011, 01:31:53 »
Opravdu? Co je pro tebe dávno. Na 11.10 jsem upgradoval před 14 dny a jinou možnost než Unity nebo Unity 2D mi nedaly. Unity (3D) nefunguje a nejde s tím nic udělat. Na přímou otázku tady na fóru jsem odpověď nedostal. Unity 2D je pro mě absolutně nevyhovující. Pošta v háji, aplety v háji. Ovládání složité a zdlouhavé, přizpůsobení mizivé.

Když jsem přecházel z Windows XP na Ubuntu, bylo ovládání a nastavení jednoduché, snadné, řekl bych intuitivní. Unity je však děs, alespoň pro mě. Ještě bych jej pochopil na tabletu apod., kdy máš malou plochu a pouze dotykový displey. Ale na klasickém PC s velkým monitorem a myší?! Každý není odborník a není tak jazykově vybavený nebo měl na to čas, aby se pracně dostával k nějakým informacím a zkoušel co s nimi? Když jsem před 3 lety objevil Ubuntu, tak jsem si říkal - konečně Linux, který jednoduchý, příjemný a je radost s ním pracovat. Po 3 letech jsem dostal studenou sprchu. Už se nedivím, že se lidi Linuxu bojí. Já už se snad začnu bát taky co dalšího mi budoucnu přinese.

A propos - rady typu "Hledej", "Uč se" (na jaké jsem tady na fóru narazil) nebo ta tvoje, milý phplus, jsou nešťastníkům jako já k ničemu.
Ubuntu 12.10 (quantal) 32bit

daysleeper

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1206
Re:Obnovení Evolution v Ubuntu 11.10
« Odpověď #8 kdy: 31 Října 2011, 10:47:35 »
Zde se probírá obnovení Evolution.
Na jiné diskuze si prosím najděte odpovídající téma, kterých je na fóru dost. (Vylévání srdíčka, Jaké prostředí používáte, Co místo Ubuntu apod.) Nerad bych, aby to tady zase skončilo hádkou nad Unity  ;)

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Obnovení Evolution v Ubuntu 11.10
« Odpověď #9 kdy: 31 Října 2011, 11:37:13 »
Zde se probírá obnovení Evolution.
Na jiné diskuze si prosím najděte odpovídající téma, kterých je na fóru dost. (Vylévání srdíčka, Jaké prostředí používáte, Co místo Ubuntu apod.) Nerad bych, aby to tady zase skončilo hádkou nad Unity  ;)
No, je to špatný, když hodně témat skončí "zase hádkou nad Unity"... Asi by se mělo hledat, kde je vlastně ten pes zakopanej - a to je asi téma na rozsáhlou diskuzi a zřejmě celosvětovou, protože toto téma není pouze "českou" zvláštností.
Vylévání srdíčka - jednou se zamyká, pak zase odemyká - lidi to docela asi mate  ;) Některé části tohoto vlákna (Vylévání srdíčka) - flejmování - prostě mazat na tvrdo, stesky a chválu samozřejmě ponechávat - o tom to vlákno přeci je  ;)
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Martan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
Re:Obnovení Evolution v Ubuntu 11.10
« Odpověď #10 kdy: 31 Října 2011, 21:04:12 »
Zde se probírá obnovení Evolution.
Na jiné diskuze si prosím najděte odpovídající téma, kterých je na fóru dost. (Vylévání srdíčka, Jaké prostředí používáte, Co místo Ubuntu apod.) Nerad bych, aby to tady zase skončilo hádkou nad Unity  ;)

Omlouvám se, já tyto výlevy opravdu nemám ve zvyku ani na jiných fórech. Úplný začátečník nejsem a hromadu věcí si dokážu najít sám, ale phplus dal tu poslední kapku, kterou u mě přetekl pohár trpělivosti.
Ubuntu 12.10 (quantal) 32bit

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.