Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vykon wifi - susedia a okolie.  (Přečteno 14870 krát)

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Vykon wifi - susedia a okolie.
« kdy: 05 Července 2012, 12:20:26 »
Zdravim. Na obrazku dolu je situacia s wifi v mojom okoli. Jedna sa o rodinny dom cize tie wifi budu zrejme z okruhu 3 ulic. Chcem sa opytat na napady ako upozornit ludi aby si na svojich wifi zariadeniach nastavili taky vykon aky nerusili susedov. Ide o to ze neviem komu tie wifi patria. Jedine co ma zatial napadlo je spravit letak a vhodit ho kazdemu v okoli do posty. Napada vas nieco ine?

P.s Skusal som prepinat svoju wifi kanal za kanalom a nikde nebolo miesto kde nebola zarusena. Automatika ma prepina na kanal 1. Predpokladam ze viac tych wifi bude n a zaberaju viac kanalov.

Nadej. :D
Ak sa niekto v tom zozname nasiel a pozna aj dalsich upozornite ich na to. Tiez si upravte vykon na minimalny potrebny pre vase pokrytie.  ;)

[příloha smazaná administrátorem]
« Poslední změna: 05 Července 2012, 12:25:17 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Rover623

Re:Vykon wifi - susedia a okolie.
« Odpověď #1 kdy: 05 Července 2012, 12:26:52 »
Tady bude asi problém, že na většině domácích routerů se ten výkon moc ovlivnit nedá. Můj TP-Link to v nastavení také nemá a anténu má fixní

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Vykon wifi - susedia a okolie.
« Odpověď #2 kdy: 05 Července 2012, 12:32:28 »
Myslim ze modernejsie maju aspon 3 stupne(moje 2 TP-link) a starsie by nemali mat taky vykon aby sa dali zachytit na vzdialenost niekolkych pozemkov.(30m+) Tiez ked si uvedomim ze tie wifi budu vnutorne tak musia vysielat minimalne cez jednu stenu. Ked som mal ja wifi g tak som ju chytal tak max 20m mimo domu.
Ale inak s tebou suhlasim ze niektore to nemusia mat.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Rover623

Re:Vykon wifi - susedia a okolie.
« Odpověď #3 kdy: 05 Července 2012, 12:44:31 »
Mám TP-Link 740 (enkový), tam řízení vůbec není a to je to poměrně hodně nový router.

Ovšem předpokládám, že na routerech s větším dosahem (tady je jen 5dB anténa, takže dosah maximálně 50 metrů) by ta regulace být měla. Jenže spousta výrobců dělá obyčejné domácí routery (kde řízení není) s oddělitelnou anténou a spousta lidí potom nahrazuje dodávanou anténu výkonnější. Tam by jsi potom musel chtít aby vrátili původní nebo si koupili novou s menším výkonem, jenže to stejně hodně lidí neudělá, protože jim nějaký Lojza z hospody určitě poradil, že čím výkonnější anténa, tím rychlejší net, že s tím ruší potom pomalu celou obec to už nikoho nezajímá.

Mimochodem, jakým příkazem nebo programem provádíš ten sken těch sítí, takhle vyobrazené jsem to ještě neviděl

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Vykon wifi - susedia a okolie.
« Odpověď #4 kdy: 05 Července 2012, 12:50:58 »
Program wavemon spusteny ako root a polozka F3 scan. Pre spravnu funkciu v ubuntu 12.04 som musel upravit prednastavenu velkost terminalu inak sa odmietal spustit.

P.s ved prave toho sa bojim ze kazdy ma info ze cim viac ciarka tym viac internet. :D
« Poslední změna: 05 Července 2012, 12:53:11 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re:Vykon wifi - susedia a okolie.
« Odpověď #5 kdy: 05 Července 2012, 12:58:55 »
pripadne si muzes zkusit barak lepe odstinit
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

Rover623

Re:Vykon wifi - susedia a okolie.
« Odpověď #6 kdy: 05 Července 2012, 13:02:04 »
Děkuji

S tím rušením moc nevím, lidi to moc nezajímá, jedině snad, že by je kvůli tomu provider odpojil od netu. Tady na komunitní síti v Plzni mám dost často zkušenosti, že lidi připojí kabel místo do WAN do LAN, tím jejich router začne vysílat do sítě vlastní IP adresy a znemožní tak připojení všem ostatním v domě co jsou na stejném switchi. Bohužel stále častěji se setkávám s arogancí typu "Mě to přece funguje a když mi to funguje, tak nechci aby na to někdo sahal, že to kvůli mě nefunguje řádně lidem v okolí mě nezajímá."

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Vykon wifi - susedia a okolie.
« Odpověď #7 kdy: 05 Července 2012, 13:03:09 »
pripadne si muzes zkusit barak lepe odstinit
Ako to myslis? Pletivo okolo stien? Inak ako sa sprava wifi. Ak si ju dam v dome blizsie ku mne kde ju pouzivam tak sa mi moze zlepsit kvalita alebo bude stale brat do uvahy aj tie slabsie rusiace signaly. V tomto sa velmi nevyznam.

Rover623
Mna skor prekvapuje ze to je v rodinnom dome v bytovke by som to chapal ale takyto dosah. Hmm.
« Poslední změna: 05 Července 2012, 13:05:56 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Rover623

Re:Vykon wifi - susedia a okolie.
« Odpověď #8 kdy: 05 Července 2012, 13:13:34 »
Prostě je tam pár lidí co mají velmi nadimenzovanou anténu. Když se najdou pitomci co v paneláku na domácím routeru používají 18dB anténu (někdy i víc), pak bych se nedivil, že se najdou blázni co potřebují aby jejich wifi měla maximální signál i v tom nejvzdálenějším rohu zahrady

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re:Vykon wifi - susedia a okolie.
« Odpověď #9 kdy: 05 Července 2012, 13:29:45 »
Tohle je ještě relativně čisté pásmo :) Na jednom nejmenovaném kostele vidím přes 200 dalších ESSID. To je potom teprve vtip. Nicméně i to se relativně dá vykoumat, hodně pomáhá RTS/CTS a hlavně Beacon Interval ...

PS: Tady bych se prostě přesunul na kanál č. 13
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Vykon wifi - susedia a okolie.
« Odpověď #10 kdy: 05 Července 2012, 13:46:19 »
Ked som to skusal tak to neslo cisto na ziadnom kanali. Ide zrejme o to ze toto je merane na sietovej karte ntb cize router tam toho moze mat viac a silnejsie.(v routeri prehlad sieti nemam(nenachadzam)).
Nastastie vela ludi tieto siete vypina a problem nastava vacsinou iba vecer. Co je sice dost neprijemne lebo je to v hlavnom case ale nie tragicke.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re:Vykon wifi - susedia a okolie.
« Odpověď #11 kdy: 05 Července 2012, 13:54:54 »
TIBORe, pokud to lze, nastav beacon interval na hodnotu 133, většina lidí tam nechává default 100 a pak se to mlátí, tady je relativní šance se "trefit" do díry, kdy nikdo další vysílat nebude, byť to bude na jednom kanálu.

Také pokud je tam možnost měnit hodnotu Fragmentation Threshold, nastav to na něco lidštějšího, než na default, např. na 1575, je to jednoduše řečeno hodnota, jak veliký balíček dat může letět zaráz vzduchem. Sice to lehce sníží rychlost, ale síť bude stabilnější.
« Poslední změna: 05 Července 2012, 13:57:28 od Petr Merlin Vaněček »
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Vykon wifi - susedia a okolie.
« Odpověď #12 kdy: 05 Července 2012, 13:57:21 »
Jj. Vyskusam.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Rover623

Re:Vykon wifi - susedia a okolie.
« Odpověď #13 kdy: 05 Července 2012, 14:39:30 »
Tak tohle byl výborný nápad, změnil jsem Beacom Interval na svém routeru a je to opravdu poznat. Je to sice panelák, ale těch sítí chytám okolo až neskutečně mnoho

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Vykon wifi - susedia a okolie.
« Odpověď #14 kdy: 05 Července 2012, 14:45:10 »
Aj ja mám taktiku väčšieho kvéru...jak sa hovorí silnejší pes j*be ;)
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re:Vykon wifi - susedia a okolie.
« Odpověď #15 kdy: 05 Července 2012, 15:01:54 »
Aj ja mám taktiku väčšieho kvéru...jak sa hovorí silnejší pes j*be ;)

No jebe ... jebe to všem okolo a ve finále i sobě. Zrovna WiFi je místo, kde se lidi vůbec nenaučili chovat ohleduplně. Další věcí je, že SoHo routery se dodávají přednastavené či natvrdo posazené s šíleným výkonem, místo toho, aby tvůrci FW trochu uvažovali. Vždyť to není až tak složité to nastavit tak (nebo, jak svého času měl zyxel, doladit automaticky), abych nerušil ostatní a přitom to stabilně jelo.

Už chápu, proč u ČTU dostávají zaměstnanci nabonzované případy v 802.11a/b/g/n za trest :)
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Vykon wifi - susedia a okolie.
« Odpověď #16 kdy: 05 Července 2012, 15:30:27 »
Aj ja mám taktiku väčšieho kvéru...jak sa hovorí silnejší pes j*be ;)

No jebe ... jebe to všem okolo a ve finále i sobě. Zrovna WiFi je místo, kde se lidi vůbec nenaučili chovat ohleduplně. Další věcí je, že SoHo routery se dodávají přednastavené či natvrdo posazené s šíleným výkonem, místo toho, aby tvůrci FW trochu uvažovali. Vždyť to není až tak složité to nastavit tak (nebo, jak svého času měl zyxel, doladit automaticky), abych nerušil ostatní a přitom to stabilně jelo.

Už chápu, proč u ČTU dostávají zaměstnanci nabonzované případy v 802.11a/b/g/n za trest :)
Je mi to jasné...horšie je to v byte, keď o 10m ti je wifi na nič  ;D
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re:Vykon wifi - susedia a okolie.
« Odpověď #17 kdy: 05 Července 2012, 15:56:55 »
Aj ja mám taktiku väčšieho kvéru...jak sa hovorí silnejší pes j*be ;)

No jebe ... jebe to všem okolo a ve finále i sobě. Zrovna WiFi je místo, kde se lidi vůbec nenaučili chovat ohleduplně. Další věcí je, že SoHo routery se dodávají přednastavené či natvrdo posazené s šíleným výkonem, místo toho, aby tvůrci FW trochu uvažovali. Vždyť to není až tak složité to nastavit tak (nebo, jak svého času měl zyxel, doladit automaticky), abych nerušil ostatní a přitom to stabilně jelo.

Už chápu, proč u ČTU dostávají zaměstnanci nabonzované případy v 802.11a/b/g/n za trest :)
Je mi to jasné...horšie je to v byte, keď o 10m ti je wifi na nič  ;D

V bytě se to pravda řeší hůře, ale taky to má řešení :)
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re:Vykon wifi - susedia a okolie.
« Odpověď #18 kdy: 05 Července 2012, 16:07:58 »
Ako to myslis? Pletivo okolo stien?

pletivo by asi nebylo moc ucinne (zalezi na velikosti ok). dobry je alobal, pripadne pokud mas trochu kovove listy v roletach na oknech atd.
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

unkabunka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
  • Všichni jste blázni,jenom já jsem letadlo.
Re:Vykon wifi - susedia a okolie.
« Odpověď #19 kdy: 05 Července 2012, 16:48:03 »
Ahoj mám podobný problém.Jen neznám příkaz do terminálu který mi vypíše seznam sítí.někdy už to tady někde bylo,ale nemůžu to najít.díky.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Vykon wifi - susedia a okolie.
« Odpověď #20 kdy: 05 Července 2012, 17:03:07 »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Vykon wifi - susedia a okolie.
« Odpověď #21 kdy: 05 Července 2012, 17:23:00 »
Zdravim. Na obrazku dolu je situacia s wifi v mojom okoli. Jedna sa o rodinny dom cize tie wifi budu zrejme z okruhu 3 ulic. Chcem sa opytat na napady ako upozornit ludi aby si na svojich wifi zariadeniach nastavili taky vykon aky nerusili susedov. Ide o to ze neviem komu tie wifi patria. Jedine co ma zatial napadlo je spravit letak a vhodit ho kazdemu v okoli do posty. Napada vas nieco ine?

P.s Skusal som prepinat svoju wifi kanal za kanalom a nikde nebolo miesto kde nebola zarusena. Automatika ma prepina na kanal 1. Predpokladam ze viac tych wifi bude n a zaberaju viac kanalov.

Nadej. :D
Ak sa niekto v tom zozname nasiel a pozna aj dalsich upozornite ich na to. Tiez si upravte vykon na minimalny potrebny pre vase pokrytie.  ;)
Podle toho obrázku je tam obsazeno 6 kanálů, to ti zbývá ještě 7 kanálů, aby ses hodil jinam.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Vykon wifi - susedia a okolie.
« Odpověď #22 kdy: 05 Července 2012, 17:28:29 »
... že lidi připojí kabel místo do WAN do LAN, ...

To jsem ještě neslyšel:D Ale měl by to vyřešit jiný rozsah adres, než jsou nejběžnější používané rozsahy v dom. routrech a použití statických adres...
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Vykon wifi - susedia a okolie.
« Odpověď #23 kdy: 05 Července 2012, 17:35:27 »
Nejlepší řešení by bylo jít do 5Ghz routeru, 5Ghz má dva kanály vyhrazené jen pro použití v budovách, takže se nebude hádat s lokály, co vysílají venku a hlavně kde kdo má 2,4 Ghz router, takže by byl klid.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

unkabunka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
  • Všichni jste blázni,jenom já jsem letadlo.
Re:Vykon wifi - susedia a okolie.
« Odpověď #24 kdy: 05 Července 2012, 17:38:11 »
Diky TIBOR asi je u nás fakt hic.zkoušet to budu až v noci.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.