Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Blog Ubuntu -- Správa "projektů" české komunity Ubuntu

Novinky: Školení nejen k OS Ubuntu pro širokou veřejnost, více informací zde.

Autor Téma: Prosba o pomoc se zprovozněním neuronové sítě (Ubuntu 14.04)  (Přečteno 1205 krát)

Darksome

• Návštěvník
  • *
    • Zobrazit profil
Zdravím Vás, přátelé,

velmi mě zaujala neuronová síť, jejíž princip je popsán zde:
http://www.zive.cz/bleskovky/adobe-se-pochlubil-strojovym-ucenim-ktere-temer-dokonale-prenese-styl-z-jedne-fotografie-na-druhou/sc-4-a-186943/default.aspx

Zjednodušeně řečeno dělá to, že převádí styl (tzn. barvy a světlo) z jedné fotografie na jinou.

Zdrojové kódy jsou k dispozici zde:
https://github.com/luanfujun/deep-photo-styletransfer

A tím se konečně dostávám k jádru věci.
Potřebuji výše uvedené zdrojové kódy zprovoznit pod Subsystem for Linux ve Windows 10 Ubuntu 14.04.

Byl bych tedy velmi vděčný,pokud by mě někdo nasměroval, jak toho dosáhnout.

Anglický návod je uveden přímo u odkazovaných zdrojových kódů. Je však příliš stručný a nemám na základě něj v postupu úplně jasno.
Například, je funkčnost závislá na přítomnosti dalších aplikací (Torch - with matio-ffi and loadcaffe + Matlab or Octave), jejich instalace je též problematická.

Předem děkuji za případnou pomoc.
« Poslední změna: 08 Duben 2017, 15:17:09 od Darksome »

Darksome

• Návštěvník
  • *
    • Zobrazit profil
Re:Prosba o pomoc se zprovozněním neuronové sítě
« Odpověď #1 kdy: 08 Duben 2017, 15:08:14 »
Nakonec jsem nainstaloval přímo Ubuntu 14.04 (v tom to prý bylo testováno) a v něm Torch (+ matio-ffi a loadcaffe), Octave, CUDA a cudnn.

Dle návodu uvedeného ZDE, jsem spustil "sh models/download_models.sh" a stáhlo se to, ovšem zasekl jsem se u následujícího kroku:

Kód: [Vybrat]
Compile cuda_utils.cu (Adjust PREFIX and NVCC_PREFIX in makefile for your machine):
make clean && make

Vůbec nevím, jak postupovat, prosím tedy o radu.