Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zkomolený řádek  (Přečteno 1111 krát)

bohous97

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Zkomolený řádek
« kdy: 30 Dubna 2017, 18:35:19 »
Dobrý den, mám ubuntu teprve týden. Pokoušel jsem se instalovat nové téma, bohužel jsem něco poj?bal a vyskakuje mě chyba 'zkomolený řádek' k tumu mi nejde Ubuntu software a furt mi skáčou chyby prosím pomoc.

Došlo k chybě. Spustte prosím Správce balíku z nabídky, která se objeví po stisknutí pravého tlačítka myší nebo pomoci apt-get terminálu, abyste zjistili, co je špatně. Chybová hláška byla: 'Chyba: Otevíraní vyrovnávací paměti (E:Malformed entry 3 in list file /etc/apt/sources.list.d/arc-theme.list (Suite),, E:The list of sources could not be read.)'.Toto obvykle znamená, že nainstalované balíky mají nevyřešené závislosti.

WeltRaum

  • Host
Re:Zkomolený řádek
« Odpověď #1 kdy: 30 Dubna 2017, 19:08:02 »
Tak sa teda pozrite na ten chybný riadok v súbore arc-theme.list , ako uvádza terminál a opravte ho – bude tam zrejme nejaká gramatická chyba.. Otvorte si Nautilus cez terminál s právami roota:
Kód: [Vybrat]
gksudo nautilusa preklikajte sa  v koreňovom adresáre na daný súbor etc/apt/sources.list.d/arc-theme.list.

bohous97

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:Zkomolený řádek
« Odpověď #2 kdy: 30 Dubna 2017, 20:44:15 »
A je možnost vrátit to nejak zpátky ?? Na to téma kaslu jen at se mi nic nozobrazuje  z tech chyb
« Poslední změna: 30 Dubna 2017, 20:51:13 od bohous97 »

WeltRaum

  • Host
Re:Zkomolený řádek
« Odpověď #3 kdy: 30 Dubna 2017, 21:04:16 »
Keďže je chybný riadok v sources.list.d, to znamená, že uvedená téma bola nainštalovaná pridaním cudzieho zdroja (PPA). V takomto prípade je možné odstrániť PPA buď cez terminál:
Kód: [Vybrat]
sudo apt-add-repository --remove ppa:názov/PPAa po odstránení PPA zaktualizovať zdroje:
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get update
alebo cez Centrum Softvéru/Synaptic – > Zdroje softvéru a uvedený cudzí zdroj deaktivovať (odstrániť fajočku) a obnoviť zdroje softvéru.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.