Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jabber nebo IRC na oficialni forum?  (Přečteno 46419 krát)

Jakub Šťastný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1441
Jabber nebo IRC na oficialni forum?
« Odpověď #75 kdy: 08 Června 2006, 17:00:28 »
Jasne, je to v pohode, vsak se uci vsichni :-) Ale jak rikam, Tys mne nenamichl...
Jabber: mistnost ubuntu na serveru chat.linjab.net Návod na připojení
Česká ubuwiki: wiki.ubuntu.cz/
Nejhorší IM  Nejlepší IM Vim rulez ;-) Návod

Ondřej Surý

  • Host
Jabber nebo IRC na oficialni forum?
« Odpověď #76 kdy: 08 Června 2006, 17:06:36 »
Citace: DevilMuF
a to je prave to, ze to bude na dvou mistech. Na to nas neni dost. Ja jsem rozhodne pro sjednoceni. Ale to jestli to ma byt Jabber nebo IRC se musi poradne probrat. Svuj nazor na to jsem napsal, ty taky. A byl bych rad kdyby se k tomu byli dalsi pripominky s nejakym komentarem. Konec koncu to byl duvod vzniku tohohle vlakna.
Open Source je o možnosti výběru, proto bych jen velmi nerad direktivně určoval, co mají lidé používat za prokol na online diskuzi. Je fakt, že obecně je zaběhlé IRC, i třeba z toho důvodu, že není zapotřebí se někam registrovat, aby člověk mohl diskutovat.

Osobně preferuju IRC, protože mě to méně ruší od práce, můžu používat textového klienta (irssi) a hlavně visím na #gnome-debian@irc.gnome.org kvůli práci pro debian, kterou dělám.

Kanál #ubuntu-cz máme za Ubuntu Česko ve své správě a je jednotně komunikovatelný ze strany Ubuntu. To nicméně nebere nikomu právo používat Jabber.

Velmi nerad bych pak, aby došlo k nějakému tříštění komunity, kdy jedna půlka bude na jabberu, druhá na irc a navzájem si budou konkurovat.

Jakub Šťastný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1441
Jabber nebo IRC na oficialni forum?
« Odpověď #77 kdy: 08 Června 2006, 17:12:43 »
Textovy klient - centericq umi i jabber :-)
Jabber: mistnost ubuntu na serveru chat.linjab.net Návod na připojení
Česká ubuwiki: wiki.ubuntu.cz/
Nejhorší IM  Nejlepší IM Vim rulez ;-) Návod

Ondřej Surý

  • Host
Jabber nebo IRC na oficialni forum?
« Odpověď #78 kdy: 08 Června 2006, 17:26:13 »
Ale já jabber taky používám, ale jen na IM. V zásadě mezi jabber chat místnostmi a irc je jediný rozdíl a to v registraci. Na IRC může příjít kdokoli jen tím, že si spustí IRC klienta, připojí se na freenode a vejde do místnosti a je tam. Žádné vymýšlení hesel, žádné uživatelské accounty, které někde visí, atp.

Jakub Šťastný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1441
Jabber nebo IRC na oficialni forum?
« Odpověď #79 kdy: 08 Června 2006, 17:42:58 »
OK, jasne, ja jen reagoval na to, ze pro IRC jsou i textove...
Jabber: mistnost ubuntu na serveru chat.linjab.net Návod na připojení
Česká ubuwiki: wiki.ubuntu.cz/
Nejhorší IM  Nejlepší IM Vim rulez ;-) Návod

MiBo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 750
  • hello world
Jabber nebo IRC na oficialni forum?
« Odpověď #80 kdy: 08 Června 2006, 17:49:28 »
Tak sic sem si rek, ze uz sem kuli mistnim adminum psat nebudu, ale na tohle jeste zareaguji, treba dostanu ban za jiny nazor, uz mi byl sliben dvakrat, tak po treti by mohl vyjit. Co se tyka hlasovani, hlasovalo se nekolikrat a nejvetsi probehlo na setkani uzivatelu kdy prislo bezmala 60lidi a vysledky byli vzdy jednoznacne pro jabber a to ze si nekteri demokracii predstavuji tak, ze dokud nebude vysledek takovy jaky potrebuji tak je stale potreba znova a znova hlasovat to mi prijde fakt usmevne, ale to uz jsem pochopil ze nekteri jedinci tu neuznavaji nazory a ani kritiku druhych. Co se tyka jinak jabberu ma nekolik konzolovych klientu a transporty na irc mu napriklad na ceskem njs.netlab.cz funguji v poradku, takze vam nic nebrani byt v dalsich irc mistnostech, avsak vsichni zastanci irc se priznali ze pouzivaji jabber jako IM, tzn. maji pusteneho jabber klienta a k nemu si pousti nejakeho irc klienta, z nejruznejsich duvodu a chtej aby i ostatni si pousteli dalsiho klienta a nebo pouzivali irc transporty, ackoli by mohli zustat pouze na jabberu. Jeste co se tyka jabber protokolu na MUC, zde napr. citace ze zaveru clanku na rootu http://www.root.cz/clanky/jabber-komunikacny-protokol-6/ "Multi User Chat je rozšírením protokolu XMPP. Oproti iným protokolom na vytváranie diskusných skupín (napr. IRC) ponúka niekoľko užitočných vylepšení najmä v súvislosti s určovaním práv jednotlivým účastníkom. Umožňuje tiež registrovanie nicku v konkrétnej diskusnej miestnosti a teda rieši problém so zámenami nickov."

To ze je IRC nejpouzivanejsi neni jiste duvodem jeho nejake lepsi kvality, ale naopak jeho stari a mlady protokol si teprv buduje oblibu v MUC a to ze v IM uz ji rozhodne ma je samozrejme.

Ondřej Surý

  • Host
Jabber nebo IRC na oficialni forum?
« Odpověď #81 kdy: 08 Června 2006, 18:14:08 »
Pánové, tu otázku Buď jabber nebo irc jste takto postavili vy na začátku v tomto téma...  ve svých posledních dvou příspěvcím neříkám vůbec nic o rušení jabberu.

Ať si každý vybere, co mu vyhovuje více a s čím je více zžitý.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.