Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM  (Přečteno 35943 krát)

Tomáš Jančík

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1179
    • TomášJančík.net
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #75 kdy: 14 Října 2008, 22:19:47 »
Ahoj lidi. Myslím, že daleko důležitější je, jaj bude nová verze vylepšena ohledně stability, bezproblémovější funkčnosti hardwaru, zdokonalení a zjednodušení některých instalačních postupů

to máš sice pravdu, ale lidi jdou taky po vzhledu, takže když nováček otevře to hnusný pozadí, tak na linux hned zanevře...

Asi máš pravdu, aj keď, môj prvý Linux bol Puppy s WindowMakerom a gtk1.0  :D a bol som z toho nadšený, čo to dokázalo a malo to iba 100MB a bez disku na starom pc.

tak ono taky záleží kdo a proč ten linux zkouší.... BFU bude zajímat ten vzhled, tobě to třeba mohlo být jedno....
taky v té době byly určitě i windowsy někde jinde...

umiyaki

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 194
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #76 kdy: 14 Října 2008, 22:21:56 »
Ahoj lidi. Myslím, že daleko důležitější je, jaj bude nová verze vylepšena ohledně stability, bezproblémovější funkčnosti hardwaru, zdokonalení a zjednodušení některých instalačních postupů

to máš sice pravdu, ale lidi jdou taky po vzhledu, takže když nováček otevře to hnusný pozadí, tak na linux hned zanevře...

Pak nechápu, proč windows stále láká tolik lidí s tím hnusem, co Vám naběhne po startu. Mluvím o XP. Vistu jsem nezkoušel...

PS: Je to vtip, máš samozřejmě pravdu, že i obal prodává...
"Prvním stupněm debility je pocit geniality."
Notebook HP 530 - Ubuntu 10.04; PC P4 2.8GHz - Ubuntu 10.04

JohnyN

  • Host
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #77 kdy: 15 Října 2008, 12:10:21 »
Ahoj lidi. Myslím, že daleko důležitější je, jaj bude nová verze vylepšena ohledně stability, bezproblémovější funkčnosti hardwaru, zdokonalení a zjednodušení některých instalačních postupů

to máš sice pravdu, ale lidi jdou taky po vzhledu, takže když nováček otevře to hnusný pozadí, tak na linux hned zanevře...

Pak nechápu, proč windows stále láká tolik lidí s tím hnusem, co Vám naběhne po startu. Mluvím o XP. Vistu jsem nezkoušel...

PS: Je to vtip, máš samozřejmě pravdu, že i obal prodává...

Vista je v tomto smere otrasná, pekná je možno iba ako-tak tá čierna téma, ale na druhej strane zožerie aj 400MB z 2GB RAMky, takže si veľmi rýchlo zvykneš na starý dobrý vzhľad Win2000. Na Viste mi ale najviac prekáža to spustenie, keby vyhodili tú Aura grafiku pri spúšťaní, tak systém nabehne aj o 10s skôr. Inak Aura je vlastne iba animovaná lišta načítania ako v Ubuntu, ale bez loga OS,

čo nechápem aký má zmysel. A pred prihlasovacím oknom sa animuje logo Win a prehrá sa taká strelená znelka okolo 2s,

proste systém možno dokáže nabehnúť po technickej stránke rýchlo, ale zase musíte vytrpieť všelijaké animácie a podobné nezmysly, ktoré sú možno pekné, ale spomalia štart pc aj o 30s, čo je podľa mňa strelené.

Niečo z toho sa dá povypínať, ale aj tak.. mne už grafické omaľovánky v MS systémoch lezú na nervy, to radšej si skrášliť Linux, ktorý pôjde rovnako rýchlo zo starým debianovským Cleralooks, ale aj Dustom a Compizom.
« Poslední změna: 15 Října 2008, 12:12:50 od Ján Nosko »

zonaA

  • Host
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #78 kdy: 15 Října 2008, 15:52:38 »
Tomáš Jančík: Byl by možný screen prosím? :)
Asi to bude toto> http://news.softpedia.com/news/Ubuntu-8-10-Has-a-Brand-New-Wallpaper-95451.shtml

No já mám pocit s mojí chabou angličtinou, že se tam jedná jen o wallpaper, a to téma je bonus pro čtenáře.jedná se asi o toto :http://ubuntu-art.org/content/show.php/Human-Murrine-2?content=88789&PHPSESSID=2f84f5286e2a216231b65f2afdda5c5a. a to, že to přišlo jako aktualizace, může být jen nastavením určitého zdroje softwaru- Launchpad a podobné.... Ale třeba je to jinak ::) I když na softpedii je to béžovější.... :-X :-X :-X
« Poslední změna: 15 Října 2008, 15:56:19 od zonaA »

pivik

  • Host
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #79 kdy: 17 Října 2008, 10:10:24 »
Nemáte někdo odkaz na nové pozadí, které je v Intrepid? Mám na mysli to, co přišlo v rámci aktualizací. Potřeboval bych ho od někud stáhnout.

zonaA

  • Host
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #80 kdy: 17 Října 2008, 10:21:08 »
Nemáte někdo odkaz na nové pozadí, které je v Intrepid? Mám na mysli to, co přišlo v rámci aktualizací. Potřeboval bych ho od někud stáhnout.

Přidej si do zdroje softwaru následující :
Kód: [Vybrat]
deb http://ppa.launchpad.net/kwwii/ubuntu hardy main A hned ti příletí.......
« Poslední změna: 17 Října 2008, 10:30:51 od zonaA »

pivik

  • Host
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #81 kdy: 17 Října 2008, 10:49:32 »
Díky, ale má to jednu vadu :D

Jsem v práci a nevím jak bych do XP přidával zdoje softwaru. Proto jsem ho chtěl odněkud stáhnout.

zonaA

  • Host
« Poslední změna: 17 Října 2008, 12:59:00 od zonaA »

pivik

  • Host
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #83 kdy: 17 Října 2008, 13:04:40 »
to ale není to co je nyní v Intrepid.. :(

EDIT: Tak už jsem doma a pozadí jsem si už uložil. takže už nic.
« Poslední změna: 17 Října 2008, 19:25:07 od otas.pe »

Tomáš Jančík

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1179
    • TomášJančík.net
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #84 kdy: 17 Října 2008, 20:55:41 »
Nemáte někdo odkaz na nové pozadí, které je v Intrepid? Mám na mysli to, co přišlo v rámci aktualizací. Potřeboval bych ho od někud stáhnout.

zkus tohle
http://ubuntuarte.com/wordpress/


pivik

  • Host
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #86 kdy: 18 Října 2008, 17:00:37 »
Nemáte někdo odkaz na nové pozadí, které je v Intrepid? Mám na mysli to, co přišlo v rámci aktualizací. Potřeboval bych ho od někud stáhnout.

zkus tohle
http://ubuntuarte.com/wordpress/

jj díky, to je ono, to druhé z leva.

zonaA

  • Host
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #87 kdy: 23 Října 2008, 11:02:04 »
Tak, definitivní vzhled je tento . Pro mě OK. Pro zbytek asi zklamání .....Viz odkaz:http://celettu.wordpress.com/2008/10/22/definitive-ubuntu-810-artwork/. Pro upřesnění .... Tmavé není defaultní,  základ je světlá varianta totožného schématu.....
« Poslední změna: 23 Října 2008, 11:08:06 od zonaA »

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #88 kdy: 23 Října 2008, 11:47:09 »
Tak, definitivní vzhled je tento . Pro mě OK. Pro zbytek asi zklamání .....Viz odkaz:http://celettu.wordpress.com/2008/10/22/definitive-ubuntu-810-artwork/. Pro upřesnění .... Tmavé není defaultní,  základ je světlá varianta totožného schématu.....

Neplatí to tak úplně, opravdový nový vzhled má jiné panely, které se mi líbí. Celkově jsem spokojený, zůstali u osvědčeného starého konceptu a přitom to trochu posunuli směrem k modernímu looku.
viz. http://my.opera.com/Sesivany/blog/2008/10/23/novy-vzhled-ubuntu
« Poslední změna: 23 Října 2008, 12:02:36 od Sešívaný »

zonaA

  • Host
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #89 kdy: 23 Října 2008, 14:02:13 »
Tak, definitivní vzhled je tento . Pro mě OK. Pro zbytek asi zklamání .....Viz odkaz:http://celettu.wordpress.com/2008/10/22/definitive-ubuntu-810-artwork/. Pro upřesnění .... Tmavé není defaultní,  základ je světlá varianta totožného schématu.....

Neplatí to tak úplně, opravdový nový vzhled má jiné panely, které se mi líbí. Celkově jsem spokojený, zůstali u osvědčeného starého konceptu a přitom to trochu posunuli směrem k modernímu looku.
viz. http://my.opera.com/Sesivany/blog/2008/10/23/novy-vzhled-ubuntu


Tak se omlouvám, jedu stále na HH na neustálé Bety jsem neměl už čas, počkám na Final...

Czario

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 639
  • skill :: passive-llama
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #90 kdy: 23 Října 2008, 21:49:43 »
hmm vypadá to docela dobře..Pozadí se mi také líbí. :-)
To tmavé bude asi jako volitelné téma.. což by bylo fine..

col_boggy

  • Host
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #91 kdy: 23 Října 2008, 21:57:39 »
vpravdě.. ale pořád je to "nové" prostředí víceméně neznatelné. je ale fakt, že jako default určené k úvodnímu vybafnutí na uživatele je to už konečně slušné. jenže smůla, běžným uživatelům zvyklým na aero to stačit nebude ;)

Teyras

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
  • $life = "fight";
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #92 kdy: 23 Října 2008, 22:43:34 »
Zrovna Aero má tak dokonale hnusný okraje oken :D Nevím jak ostatním, ale mě přijde celé GUI Visty hrozně nesladěné...  Ten novej skin je konečně lepší než default a přitom pořád střízlivej... Ale mám dojem že dekorace oken je emerald, nepletu se?
AMD Athlon X2 4400+, 2GB DDR2, Asus GeForce EN8600GT 512MB DDR3, Seagate Barracuda 7200.10 160GB SATAII, Seagate Barracuda 7200.10 120GB IDE
Arch Linux, KDEmod 4.2

col_boggy

  • Host
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #93 kdy: 23 Října 2008, 23:08:12 »
emerald? taky se bojím..
  já používám visty jen tehdy, když špatně namixuju jeden ze čtyř disků a místo xpček se mi spustí ony. to se pak podívám na mail a vypnu je šestisekundovým stiskem poweroffu :D

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #94 kdy: 24 Října 2008, 02:19:22 »
Zrovna Aero má tak dokonale hnusný okraje oken :D Nevím jak ostatním, ale mě přijde celé GUI Visty hrozně nesladěné...  Ten novej skin je konečně lepší než default a přitom pořád střízlivej... Ale mám dojem že dekorace oken je emerald, nepletu se?

Ano, to je trochu matoucí, uvědomil jsem si to až později. Dekorace oken nejsou defaultní. Jde o Emerald, který se tomu defaultnímu podobá, jen je trochu průhledný.

col_boggy

  • Host
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #95 kdy: 24 Října 2008, 15:39:04 »
takže malinko poupravili lišty, změnili wall a tím to pro ně končí. Lolec, na tohle jsem fakt od toho oznámení nového skinu pro hardyho čekal.

Tomáš Jančík

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1179
    • TomášJančík.net
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #96 kdy: 24 Října 2008, 17:07:21 »
takže malinko poupravili lišty, změnili wall a tím to pro ně končí. Lolec, na tohle jsem fakt od toho oznámení nového skinu pro hardyho čekal.

no udělali toho víc, ale nějak se to neujalo, takže to co je teď je něco jako náhradní řešení...
nový vzhled bude v systému také, ale jen volitelně...

col_boggy

  • Host
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #97 kdy: 24 Října 2008, 20:57:39 »
teď jsem mluvil o tom, co je jako definitivní default, ne tu volitelnou *censored*-colored-thing :)

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #98 kdy: 24 Října 2008, 21:34:43 »
takže malinko poupravili lišty, změnili wall a tím to pro ně končí.

...ještě že tak. Současný vzhled se od toho původního moc neliší a to se mi na tom právě libí. Místo šílených experimentů zůstali u osvědčené věci a drobné věci, které udělali jdou beze zbytku správným směrem.

col_boggy

  • Host
Re: [ubuntu]: nové pozadí a téma GDM
« Odpověď #99 kdy: 25 Října 2008, 11:37:46 »
všichni jsme se shodli na tom, že je to téma zastaralé a potřebuje to změnu.. fakt ale je, že by si měli najít lidi, kteří to umí. co jsem se díval na oficiální návrhy, spousta z nich byla opravdu pěkná - a byly prý proveditelné.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.