Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Tak tu máme Alfu 2  (Přečteno 18690 krát)

Lukash

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 145
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #50 kdy: 24 Února 2011, 23:57:15 »
To je pořád dokola. Zkus nejdřív rozchodit stabilní vydání.

Michal Brázdil

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 44
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #51 kdy: 25 Února 2011, 00:02:00 »
Tak stabilni verze mi jede bez problemu. Resim prave tu Alphu 2 ...
Notebook Acer Aspire 3820T

Lukash

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 145
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #52 kdy: 25 Února 2011, 00:11:15 »
Myslel jsem, že řešíš přechod z widlí na Ubuntu. Alespoň to jsi psal. Už máš ten systém natolik zmáklej, že blbneš s alfa testovací verzí?

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #53 kdy: 25 Února 2011, 08:07:31 »
Grr...

Release Notes - Known Issues:

Citace
On the amd64 images the installer crashes after the "Who are you?" step. To work around this, open a Terminal window with Ctrl+Alt+T and do sudo apt-get purge ubiquity-slideshow-ubuntu before starting the installer. This will cause the installation progress window to become very small, but avoid the crash.

Michal Brázdil

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 44
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #54 kdy: 25 Února 2011, 08:58:05 »
Uznavam, ze jsem v linuxu zacatecnik, ale kdybych nezkusil ve virtualboxu XU Alpha 2, tak bych zustal u stabilni verze 10.10. Navic prechod je pro me docela slozity, pac pouzivam programy, ktere na linuxu nejsou nebo nejsou na takove urovni. V kazdem priade s tim nejakym zpusobem bojuji, ale zatim jsem se odhodlal jen na dualboot a instalaci linuxu pomoci Wubi aplikace. Ale snad prijde den, kdy prejdu uplne. Ted se pokousim rozjet tu alpha verzi pres win instalator, ale nedari se mi to nainstalovat. Mam stazene oba obrazi jak i386 tak amd64, ale pokazde to chce stahnout znova. Kdyz to necham stahnout a naisntalovat tak po restaru a spusteni se to hned zasekne na tom ze nema vytvoreni zavadec winldr nebo tak nejak se to jmenuje, ale u 10.10 se bezproblemu vytvori. A jeste jedna vec, kdyz mam cpu intel i3 je lepsi mit verzi asi amd64, co? Mam pocit, ze jsem nekde cetl, ze i386 je vyladenejsi, ale nevim jak se to ma dnes.
Notebook Acer Aspire 3820T

oyankee

  • Host
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #55 kdy: 25 Února 2011, 15:43:28 »
Promiň, ale opravdu je to nepochopitelné. Na co instaluješ Alfa verzi, když jsi začátečník? Není to na denní používání.
Chápu, že jsi zvědavý(respekt, jen tak dál), ovšem nejdřív bys měl konečně(ve vláknu již indicie jsou) pochopit,
že alfa verze je nestabilní a je minimálně pro lidi, kteří si dokážou už ve většině problémů poradit sami.
Zůstaň u poslední stabilní verze a počkej si na stabilního Nattyho, pokud necheš používat vydání s dlouhodobu podporou.
Ta by mimochodem pro tebe byla pro začátek nejlepší(Lucid Lynx).

Tvoje počínání má smysl, jako když náš pes ojížděl plyšového zajíce. Bez urážky. Přitom měl fenek venku plno, že jo.

Na co chceš řešit například problém s bootováním alfy, když jistojistě řešení pro tebe příjde samo od vývojářů v Dubnu?

ED: Pokud chceš přejít na Ubuntu, nejdříve bych ti doporučoval vyřešit klasickou instalaci. Ne přes wubi.
« Poslední změna: 25 Února 2011, 15:47:24 od Muffon »

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #56 kdy: 25 Února 2011, 17:14:08 »
Citace
Tvoje počínání má smysl, jako když náš pes ojížděl plyšového zajíce. Bez urážky. Přitom měl fenek venku plno, že jo.

Tak toto je naprosto dokonalé přirovnání...  :) :D ;D

Mě také připravované Ubuntu zajímá a to víc než kdykoliv před tím ale v žádném případě bych to neinstaloval. cca jednou týdně hodím aktuální obraz na flešku a nabootuji z ní a kouknu jak to klukům jde.
http://cdimage.ubuntu.com/daily-live/current/
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #57 kdy: 26 Února 2011, 07:35:46 »
Nová verze ovladačů od Nvidie (270.29) už funguje s nový Xorgem, takže už je ta Alfa blbá a nepoužitelná už jen napůl.

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #58 kdy: 26 Února 2011, 10:33:37 »
Citace
...
http://cdimage.ubuntu.com/daily-live/current/

Skoro bych souhlasim s NEodkazováním na všechny alfy, bety, gamy a denní buildy ;D
Budeme se stále častěji setkávat s tím, že tohle a tohle v alfe nejdě a jen pro to, že BFUčkám servírujeme pod nos právě ty linky.
Ten kdo trochu tuší, tak ví kde linky jsou, nebo je vygooglí.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #59 kdy: 26 Února 2011, 11:17:44 »
Tomáš Břinčil
Ale já to píšu do sekce k připravovanému vydání. To že si to kdejakej lojza nainstaluje naostro za to už nemůžu  ;D
Pokud nemají být tyto odkazy tady v této sekci tak už nevím kde?
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #60 kdy: 26 Února 2011, 18:30:01 »
Nemôžem si pomôcť ale na to Unity som čím ďalej zvedavší. Samozrejme, že na odladenú verziu :).
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

alkoholik

  • Host
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #61 kdy: 27 Února 2011, 09:06:42 »
To by mě zajímalo, z jakýho titulu určujete, kdo si co může nainstalovat na svuj počítač?
Jaký kritéria podle vás musim splňovat, abych mohl nainstalovat nejnovější Ubuntu?

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #62 kdy: 27 Února 2011, 09:29:16 »
To by mě zajímalo, z jakýho titulu určujete, kdo si co může nainstalovat na svuj počítač?

Tak rozhodně nejde o nějaké smí/nesmí, ale o "měl by"/"neměl by". Je to takový "každopůlroční" evergreen, kdy si málo zkušení uživatelé nainstalují testovací verzi a my, co tady radíme, pak vyskakujeme půl metru do vzduchu, když musíme radit těm, co by si testovací vydání rozhodně instalovat neměli. Ono pak člověka dost štve, když musí desetkrát vysvětlovat, proč nejdou ty nvidia ovladače (u tohoto vydání jasný trhák a přitom by úplně stačilo přečíst si release notes) a podobně...

Jaký kritéria podle vás musim splňovat, abych mohl nainstalovat nejnovější Ubuntu?

Nemusíte opět nic, ale každý kdo chce zkoušet testovací verze Ubuntu by měl mít aspoň základní přehled o tom, jak takový vývoj funguje a hlavně mít dostatečné znalosti systému na to, aby ho testovací verze nezaskočila takovými drobnostmi jako nefunkční zavaděč, grafický server, správce balíků apod. Vývojové verze prostě nejsou určené pro normálního "běžného" uživatele, ale pro testery a vývojáře a ani zkušený uživatel by se neměl pouštět do nějakého "hazardování".

http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,54337.0.html
« Poslední změna: 27 Února 2011, 09:30:53 od Vojtěch Trefný »

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #63 kdy: 27 Února 2011, 14:58:34 »
alkoholik napsal: Jaký kritéria podle vás musim splňovat, abych mohl nainstalovat nejnovější Ubuntu?

To je přece jasné. Musíš být závislák.
Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

vmonkey

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #64 kdy: 27 Února 2011, 20:14:00 »
Jaký kritéria podle vás musim splňovat, abych mohl nainstalovat nejnovější Ubuntu?

Jednak na to musíš mít chuť a hlavně čas - prakticky všechny problémy ve vývojových verzích jsem už někde našel (ve více či méně podobné variantě). Dále je velice důležité umět anglicky. Vývojová verze slouží hlavně k ohlášení bugů na launchpadu, proto se vůbec vydává (a zde je angličtina vyloženě nutností). Důležité je samozřejmě sledovat i ubuntuforums.org, poznámky k vydáním jednotlivých aktualizací, changelog, pokud možno se vyvarovat partial-upgrade a samozřejmě umět pracovat v terminálu. Pokud nemáte dualboot se stabilním systémem, tak to je pro začátečníka vyloženě nevhodné.
« Poslední změna: 27 Února 2011, 20:18:00 od vmonkey »
Ubuntu 14.04, Acer Aspire v15 Nitro Black

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #65 kdy: 27 Února 2011, 22:21:25 »
Dualboot se stabilním systémem by měl být vždycky samozřejmostí.
Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

alkoholik

  • Host
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #66 kdy: 27 Února 2011, 22:49:08 »
Tak vám děkuji. anglicky s optížema něco přelouskám do hlášení bugů se tudíž nazapojim, takže to stejně nemá cenu zkoušet.
No nic zůstanu u svýho. 

pavolzetor_revival

  • Host
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #67 kdy: 28 Února 2011, 18:54:37 »
Nemôžem si pomôcť ale na to Unity som čím ďalej zvedavší. Samozrejme, že na odladenú verziu :).
Unity je jak pekna baba  ;), a poamly zacina byt aj chytra  ;D

min25

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 488
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #68 kdy: 28 Února 2011, 19:16:15 »
Nemôžem si pomôcť ale na to Unity som čím ďalej zvedavší. Samozrejme, že na odladenú verziu :).
Unity je jak pekna baba  ;), a poamly zacina byt aj chytra  ;D
;D ;D HA HA tak tohle je vtip roku  ;D ;D

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #69 kdy: 01 Března 2011, 10:57:40 »
Až to bude mít 10 mil. lidí na kompech, tak to nebude žádný vtip.
Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #70 kdy: 01 Března 2011, 15:41:55 »
Až to bude mít 10 mil. lidí na kompech, tak to nebude žádný vtip.

Ale průser.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #71 kdy: 01 Března 2011, 15:53:56 »
Taky jsem se bál, ale je vidět, že se na tom Unity fakt maká. Odklad na další verzi (11.10) by rozhodně neuškodil, ale jako tak velký průser bych to teď taky neviděl. S jistotou uvidíme na konci března, ale jak říkám, věřím, že se to zvládne.

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #72 kdy: 01 Března 2011, 18:13:47 »
Zajímalo by mě, jak moc se přitom makání vychází z poznatků nedávného testu Unity na lidech. Z řadou věcí, které lidem při testu vadily, souhlasím.
Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #73 kdy: 01 Března 2011, 18:24:47 »
Ja som rád, že sa tak rozhodli. Aspoň je o čom diskutovať.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

oyankee

  • Host
Re: Tak tu máme Alfu 2
« Odpověď #74 kdy: 02 Března 2011, 00:52:49 »
Trochu mne mrzí, že v unity nebude fungovat levy horní roh jako v gnome-shell, to by byla příjemná věc. Určitě lepší, než zobrazení panelu s ikonami.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.