Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Přidat CD mezi zdroje software...  (Přečteno 684 krát)

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Přidat CD mezi zdroje software...
« kdy: 23 Října 2011, 22:22:45 »
Rozumí se tím libovolné CD s balíky deb které jsem si půjčil např. od kamaráda a nebo pouze a jen LIVE CD na němž jsou od distributora vydání Ubuntu také určité balíky deb pro onu verzi?

Pokud se rozumí libovolné CD je jedno kde se na onom CD nalézají ( instalační příkaz si je sám vyhledá a optá se na název balíku, nebo se musí zadat kompletní cesta k balíku ) a nebo balík musí být v nějakém specifikovaném adresáři ? Např. /install atp.

Dík za odpověď.

A pokud může jako zdroj SW (byť neaktuálního) sloužit jakýkoliv CD ROM nevidím důvod, proč by jako zdroj SW nemohla posloužit např Flash, případně jiná datová úložiště na čemkoliv kde mám umístěny deb instalační balíky.

Taky vysvětlení jak lze instalovat SW jinak než jen z internetových repozitářů by mohla být pro ledaskoho zajímavá.

Já jsem se dočetl pouze toliko že na balík umístěný na pracovní ploše s příponou deb po kliknutí pravým myšítkem jej  lze nainstalovat. Potom mi ale není jasné, proč se spouští Centrum software pro Ubuntu ? Chápal bych že zapracuje např apt-get install... Tento mechanismus by mohl být blížeji vysvětlen. Jako věci neznalý jsem docela zmatený...
« Poslední změna: 25 Října 2011, 11:58:38 od Dr Fuss »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.