Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak obnovit oblíbené aplikace, PPA, témata apod. při čerstvé instalaci ubuntu.  (Přečteno 8950 krát)

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Už vidím jak si tím někdo udělá zálohu na 12.04 a pak to šoupne na následující 14.04...  ;D ;D
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Varování tam napsaný je. Ale stát se to může. Každopádně by mi tahle aplikace např. před rokem, kdy jsem si rozes... systém pomohla.
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Chlapci, jenom papouškujete, aniž byste si ověřili fakta. Aptik je vhodný zejména při upgrade systému na vyšší verzi pomocí čisté instalace...
Citace
Aptik is a tool to simplify re-installation of packages after doing a fresh installation of an Ubuntu-based distribution. It can be used while re-installing or upgrading to the next Ubuntu/Linux Mint release.
zdroj - stránky autora http://www.teejeetech.in/p/aptik.html
« Poslední změna: 30 Ledna 2016, 08:29:47 od juwa2 »

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Chlapci, jenom papouškujete, aniž byste si ověřili fakta. Aptik je vhodný zejména při upgrade systému na vyšší verzi pomocí čisté instalace...
Citace
Aptik is a tool to simplify re-installation of packages after doing a fresh installation of an Ubuntu-based distribution. It can be used while re-installing or upgrading to the next Ubuntu/Linux Mint release.
zdroj - stránky autora http://www.teejeetech.in/p/aptik.html

Chlapce, jsi si jisty ze citovana veta tam byla i dva roky zpatky?
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Nevím jestli tam ta věta byly či nebyla před dvěma léty, ale důležité je, že tam je teď. Pomalu uvažuji o budoucí přeinstalaci systému na 16.04 a tohle by se mohlo při ní hodit.
Takže díky za připomenutí.  :)
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Nevím jestli tam ta věta byly či nebyla před dvěma léty, ale důležité je, že tam je teď. Pomalu uvažuji o budoucí přeinstalaci systému na 16.04 a tohle by se mohlo při ní hodit.
Takže díky za připomenutí.  :)

Ale tema na ktere reagujes melo posledni odpoved pred dvema roky... Opravdu chces prochazet tisice x let starych vlaken zdejsiho fora a u kazdeho postovat update? ;)
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Na toto téma jsem nereagoval jako první. Ale reakce na toto téma mi pomohla. Takže jsem jenom chtěl upozornit na paradoxy života, že něčí reakce na staré téma mi pomohla  :). Byť i jen tím, že mi připomněla existenci této aplikace.
Samozřejmě reagovat na takové téma je obvykle nevhodné. Ale jsou situace, zejména pokud je staré téma nedořešené a někomu se ten problém podaří i po dlouhé době vyřešit, to řešení k onomu starému tématu napsat.
To ale nejspíše neplatí pro reakci na toto téma.
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Nj, promin :)
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
1. Nevím určitě, jestli tam ta věta přede dvěma roky byla (osobně si myslím že ano).
2. Tuto aplikaci používám už dlouho, zejména při upgrade, naposledy 12.04 >> 14.04. Nyní to bude opět aktuální (14.04 >> 16.04). 
3. Upgrade formou prostého povýšení systému se mi nikdy neosvědčila, vždy to na něčem selhalo. Proto dávám přednost čisté instalaci + instalaci všech aplikací ze zálohy provedené v původním systému pomocí Aptiku. Je to velice pohodlné a rychlé.
Dvě doporučení na základě zkušeností:
Obnovovat pomocí stejné verze Aptiku kterou bylo zálohováno (platí zejména pro 1.xx vs 2.xx)
Neobnovovat vše naráz, ale po cca 5ti skupinách, klidně podle abecedy.
Ať se daří.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.