Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Po aktualizaci na beta 2 čeká nasr*ni  (Přečteno 2778 krát)

Thomas123

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 383
Po aktualizaci na beta 2 čeká nasr*ni
« kdy: 09 Dubna 2010, 17:21:08 »
Zdravím,
po instalaci alpha verze a přechodu na beta 1 proběhlo vše v pořádku, ale přechod z beta 1 na beta 2 mě nyní pořádně nasr*l. Provedl jsem upgrade, kromě toho, že mám nepoužitelné GNOME, tak mi to zřejmě funguje.

Vyskytl se u mě tento bug:
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/compiz/+bug/559005

Tedy, po instalaci nemám tradičně takový ten pruh u každého okna nahoře s ovládacími prvky (minimalizovat, atd.). Rozhodl jsem se nainstalovat compiz (nechápu jeho odebrání s přechodem na beta 2). Chtěl mi z nějakého důvodu instalovat fůru knihoven z prostředí KDE - mám GNOME. Tak jsem dal samotné compiz-gnome, to mi vyhodilo ubuntu-desktop a metacity, čímž mi sice fungovaly grafické efekty, ale nefungovala průhlednost, takže jsem měl všechno hranaté. Momentálně tak mohu leda přebootovat zpět do Windowsů, odkud se snažím přejít. Vypiplal jsem si taky v konfiguračním souboru Ambiance vzhled té lišty u každého okna a nechce mi to fungovat, hází mi to blbosti, byť tam není rozdíl.

Nechápu.

BTW: Je mi schopen někdo říct, proč když vlezu do Systém / Předvolby / Vzhled / Efekty vzhledu a kliknu na něco, tak mi to naběhne, ale zamrzne mi to vždycky, když to chci potvrdit napořád?
Ten Linux není špatná věc, jen se s tím naučit. Windowsák není zvyklý.

Thomas123

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 383
Re: Po aktualizaci na beta 2 čeká nasr*ni
« Odpověď #1 kdy: 09 Dubna 2010, 17:46:58 »
Kdyby mi fungovala KK, tak bych u ní byl. LL mi narozdíl od KK fungovalo až do teď.
Ten Linux není špatná věc, jen se s tím naučit. Windowsák není zvyklý.

Thomas123

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 383
Re: Po aktualizaci na beta 2 čeká nasr*ni
« Odpověď #2 kdy: 09 Dubna 2010, 17:59:32 »
U KK mi nefungovala podpora grafické karty, oficiální ATi ovladače ji neměli a jinak ji to ignorovalo.

Zpět k tématu: Jak jsem se dočetl, tak tento problém je způsoben tím, že někdo přidal metacity mezi balíčky, které nesmí spolu s compizem být. Při jejich oddělání by to už mělo fungovat. Jsem sám, kdo má stejný problém s compizem?
Ten Linux není špatná věc, jen se s tím naučit. Windowsák není zvyklý.

P1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 29
Re: Po aktualizaci na beta 2 čeká nasr*ni
« Odpověď #3 kdy: 09 Dubna 2010, 19:02:35 »
Teda fujtajbl, tahle chyba mi dnes málem přivodila infarkt.

Thomas123

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 383
Re: Po aktualizaci na beta 2 čeká nasr*ni
« Odpověď #4 kdy: 09 Dubna 2010, 19:08:00 »
Informuju tady ostatní před touto chybou a jsem odměněn K-  ::)
Psal jsem to v afektu, kdy jsem skončil s křížkem a něčím, co by vzdáleně připomínalo GNOME.
Ten Linux není špatná věc, jen se s tím naučit. Windowsák není zvyklý.

Nemec

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 292
Re: Po aktualizaci na beta 2 čeká nasr*ni
« Odpověď #5 kdy: 09 Dubna 2010, 19:11:25 »
v Gnome mám tyto vážné problémy, compiz zamrzne při pokusu o nahození a potom zmizne dekorace oken. nefunguje pravé tlačítko myši na titulu okna, jenom bliknutí a žádné menu. KDE mě nechce nechat přesněji nastavit kompozitní efekty, tvrdí že nejsou podporovány, ale běží automaticky.

zubozrout

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
    • zubozrout.cz
Re: Po aktualizaci na beta 2 čeká nasr*ni
« Odpověď #6 kdy: 09 Dubna 2010, 19:40:04 »
Tak pokud používáte Lucid Lynx, používejte prostředí bez Compizu (pod dobu, než se to vyřeší). Myslím, že to lze pár dní přežít.

Edit: Tak balík compiz-gnome je již možné nainstalovat bez problémů, aniž by odstranil metacity nebo ubuntu-desktop.
« Poslední změna: 09 Dubna 2010, 19:50:48 od zubozrout »
Windows jsou jako dobré víno. Čím starší, tím lepší.

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: Po aktualizaci na beta 2 čeká nasr*ni
« Odpověď #7 kdy: 09 Dubna 2010, 19:43:43 »
Informuju tady ostatní před touto chybou a jsem odměněn K-  ::)
Psal jsem to v afektu, kdy jsem skončil s křížkem a něčím, co by vzdáleně připomínalo GNOME.
V afektu nemá cenu nic psát, natož řešit  ;) Jinak souhlas s SIGSEGV - používej něco stabilnějšího.
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

petrakis

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 513
Re: Po aktualizaci na beta 2 čeká nasr*ni
« Odpověď #8 kdy: 09 Dubna 2010, 19:58:38 »
No dnes jsem sa take odhodlal k prechodu. Kdyz jsem prechazel na beta2 KK tak to bylo jako po masle. Dnes se mi stalo neco podobneho jak je popisovano ale s jinym prubehem. Nejdrive jsem mel zabordelenej nautilus a tolik jsem do nej vrtal ze mi odeslo gnome. Asi pul hodiny jsem fungoval pres xterm, jelikoz KDE bylo uplne invalidni. Nakonec jsem nahodil gnome zpatky (kompletni cista instalace) + jsem uplne preinstaloval Compiz. Od te chvile to jde uplne v pohode. Samozrejmosti je ze uplne na zacatku jsem musel LL donutit k tomu ze moje nvidia je podporovana nejvysima driverama (co zpocatku nechtela LL chapat), nasledne za pomoci disperu jsem natvrdo docilil ze mam 2 monitory a take je budu mit stale. Nasledujicich 5 hodin se odvijelo v rezii, ze kazdou hodinu delam v prumeru update asi 20-30 balicku co svedci o tom ze na tom vyvojari fakt pracujou. navzdory tomu ze ten prechod byl o neco tezsi, nevidim zadne problemy, a to treba brat v potaz, ze na kompu fakt "pracuji" a ne jenom browsuji. Vsechny narocne aplikace ( take pod Wine) jedou bez sebemensich potizi). Zde na foru ale ne jenom, jsem hodne cetl ohledne rychlosti startu a pod. Nevim cim to je ale ja nejak vyraznou zmenu nebadam. Je to vsak dost mozny diky konfiguraci hardveru, prece jenom ta moje masina je pomerne vykonni. Jedna vac ktera se mi jevi ze ma fakt o hodne rychlejsi odezvu je Apache ktery mam pres LAMPP.

Shrnuti, na to ze se jedna stale o BETA2 je LL ve stavu velice dobrym a da se s ni pracovat, diky velice radikalnim zmenam ke kterym u tohohle vydani vsak doslo, je treba pocitat s tim, ze pro co nejvice bezproblemovej system tech par dnu bude treba pockat.

Btw, nevim jak na mirroru, ale vsechny aktualizace provadim pres hlavnej server (USA) a aktualizace jedou v hodinovych intervalech
Znalosti ⇛ Linux: Pokročilý ┃ Programování: Pokročilý ┃ Angličtina: Pokročilý
Systém: Ubuntu 10.04 32-bit (en_US.utf8)
Specifikace⇛ Intel Core 2 E8400 3.00GHz │ RAM 3072 MiB │ DG31PR INTEL - Intel DG31PR Grafické karty: nVidia NV44 [GeForce 6200 TurboCache(TM)] [10DE:161] Sítě: Ethernet: Realtek RTL8111/8168B PCI Express Gigabit Ethernet controller [10EC:8168]

Thomas123

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 383
Re: Po aktualizaci na beta 2 čeká nasr*ni
« Odpověď #9 kdy: 09 Dubna 2010, 20:11:14 »
Tak pokud používáte Lucid Lynx, používejte prostředí bez Compizu (pod dobu, než se to vyřeší). Myslím, že to lze pár dní přežít.

Edit: Tak balík compiz-gnome je již možné nainstalovat bez problémů, aniž by odstranil metacity nebo ubuntu-desktop.

Problémem bylo, že to nejelo vůbec  :(
Ale nyní je již snad vše v pořádku.
Ten Linux není špatná věc, jen se s tím naučit. Windowsák není zvyklý.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.