Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu 10.10 je neohrabané (alespoň s nVidia drivery)  (Přečteno 4191 krát)

zubozrout

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
    • zubozrout.cz
Ubuntu 10.10 je neohrabané (alespoň s nVidia drivery)
« kdy: 06 Července 2010, 09:08:40 »
Zkouším nové Ubuntu asi tak 4 dny. Po celou dobu je pomalé a například při posouvání objektů se kouše. Nejprve jsem si myslel, že jde o chybu Firefoxe, pak jsem ale narazil i na problémy s OpenOffice.org, JOSM a dalšími aplikacemi. Nakonec mi přišlo, že jde o chybu grafického ovladače nVidia. Po jeho odstranění byl systém mnohem svižnější. Bohužel mi ale nefungovalo plné rozlišení.
Máte s tím někdo podobné zkoušenosti?

Zároveň mě zarazilo, že ovladač nVidia ovlivňuje také čtení stavových informací ve Správci Aktualizací. Nechápu jak to s ním může souviset, ale bez nVidia ovladače je načítání mnohem rychlejší.
Windows jsou jako dobré víno. Čím starší, tím lepší.

Michael2009

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 156
Re: Ubuntu 10.10 je neohrabané (alespoň s nVidia drivery)
« Odpověď #1 kdy: 06 Července 2010, 09:53:14 »
No co chces Alfa 2 hovori za vse
Moj OS je Ubuntu 10.10 Beta !!!

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Ubuntu 10.10 je neohrabané (alespoň s nVidia drivery)
« Odpověď #2 kdy: 07 Července 2010, 09:32:47 »
Alfa není určena začátečníkům. Některým možná ani beta ::)

zubozrout

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
    • zubozrout.cz
Re: Ubuntu 10.10 je neohrabané (alespoň s nVidia drivery)
« Odpověď #3 kdy: 08 Července 2010, 21:51:15 »
To mám štěstí. Nejsem začátečník.  :)
Ubuntu se snažím testovat před každým vydáním již 2 roky. Několikrát se mi stalo, že jsem nenabootoval. Takže na nezdary s Alfa verzemi jsem zvyklý.
Nicméně s výkonem jsem problémy ještě nikdy neměl. Aktuálně se mi obraz kouše vždy při scrollování webové stránky či zavírání oken Gnome. 3D hry ale fungují bez problémů.
« Poslední změna: 08 Července 2010, 21:55:47 od zubozrout »
Windows jsou jako dobré víno. Čím starší, tím lepší.

Michael2009

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 156
Re: Ubuntu 10.10 je neohrabané (alespoň s nVidia drivery)
« Odpověď #4 kdy: 09 Července 2010, 12:50:15 »
Hold tak vidisteraz sa ti to stalo.Mne tiez nesla urcity cas vobec 3D a co prezil som.
Moj OS je Ubuntu 10.10 Beta !!!

Brano

  • Host
Re: Ubuntu 10.10 je neohrabané (alespoň s nVidia drivery)
« Odpověď #5 kdy: 22 Července 2010, 22:57:51 »
Ja idem dnes testnuť V.Boxe 10.10 ako si poradi s hardware a podobne.

PS: Tomáš Břinčil as snouman.net  NICE avatar ja šľahol po LCDčku že čo mi potom lezie zase, lebo v noci mam lampičku a stále mam na LCD nejakú háveď a aj tu tvoju som chcel KILLnuť :D

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Ubuntu 10.10 je neohrabané (alespoň s nVidia drivery)
« Odpověď #6 kdy: 22 Července 2010, 23:14:07 »
PS: Tomáš Břinčil as snouman.net  NICE avatar ja šľahol po LCDčku že čo mi potom lezie zase, lebo v noci mam lampičku a stále mam na LCD nejakú háveď a aj tu tvoju som chcel KILLnuť :D
Nejsi první, jak jsem si ho přidal, nesnášelo mě za to v jednom topicu víc lidí xD Sorry za OT.

Brano

  • Host
Re: Ubuntu 10.10 je neohrabané (alespoň s nVidia drivery)
« Odpověď #7 kdy: 22 Července 2010, 23:16:03 »
Nejsi první, jak jsem si ho přidal, nesnášelo mě za to v jednom topicu víc lidí xD Sorry za OT.

AVATAR je cool je to sranda :D

Bum

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 373
Re: Ubuntu 10.10 je neohrabané (alespoň s nVidia drivery)
« Odpověď #8 kdy: 25 Července 2010, 13:06:28 »
Aj ja s manzelkou sme sa snazili ho rozmackat pred casom.  ;D

ok1dtm

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 342
Re: Ubuntu 10.10 je neohrabané (alespoň s nVidia drivery)
« Odpověď #9 kdy: 25 Července 2010, 16:47:38 »
Zkouším nové Ubuntu asi tak 4 dny. Po celou dobu je pomalé a například při posouvání objektů se kouše. Nejprve jsem si myslel, že jde o chybu Firefoxe, pak jsem ale narazil i na problémy s OpenOffice.org, JOSM a dalšími aplikacemi. Nakonec mi přišlo, že jde o chybu grafického ovladače nVidia. Po jeho odstranění byl systém mnohem svižnější. Bohužel mi ale nefungovalo plné rozlišení.
Máte s tím někdo podobné zkoušenosti?

Zároveň mě zarazilo, že ovladač nVidia ovlivňuje také čtení stavových informací ve Správci Aktualizací. Nechápu jak to s ním může souviset, ale bez nVidia ovladače je načítání mnohem rychlejší.

Mě to chodí úplně stejně rychle jako u Lucidu. Je to GF 7600GT a nainstalovaný to mám na hdd. Ve viruálu byly nějaké problémy.
 Poprvé jsem vyzkoušel gnome-shell. Je to tedy něco strašnýho. Pokud v gnome3 to bude tak opravdu bude nutné přejít na jiné prostředí >:( >:( >:(

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.