Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Windows Phone  (Přečteno 3176 krát)

Janez

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Windows Phone
« kdy: 25 Července 2012, 20:47:50 »
Zdravím,
mám telefon HTC Radar (OS: Windows Phone 7.5) a rád bych, aby se s ním dalo pracovat i v ubuntu. Připojení proběhne, telefon se zobrazí, jako připojený, ale nemůžu pracovat se soubory. Po druhém připojení už systém ani neukazuje soubory v telefonu. Poradíte někdo, co s tím?

Rover623

Re:Windows Phone
« Odpověď #1 kdy: 25 Července 2012, 22:00:15 »
Zapomeň, WP jsou takovej křáp, že neumí mass storage, jedinej způsob jak pracovat se soubory a to dokonce i z Windows je Zune

MaSo_CZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 54
Re:Windows Phone
« Odpověď #2 kdy: 25 Července 2012, 22:26:05 »
A co tak do toho nacpat Android, či jiný "přátelský" OS...? (jen se ptám, s tímhle nemám zkušenost; ve svém telefonu nemám ani Symbian, natož nějaký "moderní" OS :D )
desktop: AMD FX-8120 & CRUCIAL 8GB (kit 2x 4GB) Ballistix Tactical 1866MHz @ ASUS M5A88-V EVO: Ubuntu 12.04/64b
server:    AMD Duron@1400MHz: Debian v6

Rover623

Re:Windows Phone
« Odpověď #3 kdy: 25 Července 2012, 22:31:41 »
To nejde, WP mají dost striktně nastavené HW požadavky. Samozřejmě si je MS nastavil na takový HW, který Android obvykle nepodporuje

Janez

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Re:Windows Phone
« Odpověď #4 kdy: 26 Července 2012, 06:17:39 »
Wp jsem pořizoval kvůli rychlosti a nevěděl jsem že bude pracovat jen se Zune. Anroid tam nepůjde určitě:) A kdesi na nějakém fóru jsem našel návod jak z něj ve W7 dost složitě udělat mass storage. No nic, tak zkusím přes wine rozjet zune a uvidíme

Rover623

Re:Windows Phone
« Odpověď #5 kdy: 26 Července 2012, 10:42:51 »
To je práce navíc, Zune sice rozjedeš, ale telefon ti to nenajde (vyzkoušeno)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Windows Phone
« Odpověď #6 kdy: 26 Července 2012, 10:54:45 »
A co tak do toho nacpat Android, či jiný "přátelský" OS...?

Mám SONY Xperia s Androidem a taky neumí Mass Storage. :-(
Ale souhlasím, že jedna z nejhorších věcí, co může člověka potkat je mít Windows v telefonu.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Windows Phone
« Odpověď #7 kdy: 26 Července 2012, 10:59:59 »
A co tak do toho nacpat Android, či jiný "přátelský" OS...?

Mám SONY Xperia s Androidem a taky neumí Mass Storage. :-(
Ale souhlasím, že jedna z nejhorších věcí, co může člověka potkat je mít Windows v telefonu.

Podle těch návodů, které jsem ti dával v tvém vláknu na tuto problematiku, mi to funguje.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Windows Phone
« Odpověď #8 kdy: 26 Července 2012, 11:03:13 »
A co tak do toho nacpat Android, či jiný "přátelský" OS...?

Mám SONY Xperia s Androidem a taky neumí Mass Storage. :-(
Ale souhlasím, že jedna z nejhorších věcí, co může člověka potkat je mít Windows v telefonu.

Podle těch návodů, které jsem ti dával v tvém vláknu na tuto problematiku, mi to funguje.

Funguje to blbě. Ale ten telefon prostě Mass Storage neumí...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Windows Phone
« Odpověď #9 kdy: 26 Července 2012, 12:20:33 »
A co tak do toho nacpat Android, či jiný "přátelský" OS...?

Mám SONY Xperia s Androidem a taky neumí Mass Storage. :-(
Ale souhlasím, že jedna z nejhorších věcí, co může člověka potkat je mít Windows v telefonu.

Podle těch návodů, které jsem ti dával v tvém vláknu na tuto problematiku, mi to funguje.

Funguje to blbě. Ale ten telefon prostě Mass Storage neumí...

Cituji nápovědu výrobce:

Citace
If your computer is running Windows 7 or a recent distribution of some flavors of Linux (such as Ubuntu), you typically don't needt to prepare your computer....
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Windows Phone
« Odpověď #10 kdy: 26 Července 2012, 15:41:06 »
A co tak do toho nacpat Android, či jiný "přátelský" OS...?

Mám SONY Xperia s Androidem a taky neumí Mass Storage. :-(
Ale souhlasím, že jedna z nejhorších věcí, co může člověka potkat je mít Windows v telefonu.

Podle těch návodů, které jsem ti dával v tvém vláknu na tuto problematiku, mi to funguje.

Funguje to blbě. Ale ten telefon prostě Mass Storage neumí...

Cituji nápovědu výrobce:

Citace
If your computer is running Windows 7 or a recent distribution of some flavors of Linux (such as Ubuntu), you typically don't needt to prepare your computer....

Cituji sám sebe:
Citace
Když telefon připojíme k Ubuntu 10.04 telefon se nijak nepřipojí. Připojíme-li ho k Ubuntu 12.04, zobrazí se složky a obsažené soubory. Když soubory zkopírujeme z telefonu do počítače, polovina jich nejde otevřít. Takže je to zcela na H0VN0


Myslím telefon, ne Ubuntu...
:-)

Navíc Mass Storage nic jiného nenahradí. Byl jsem u starýho telefonu s androidem zvyklej připojit si ho k DVD přehrávačia prohlížet si fotky na televizi, bez nějakého kopírování a ovladačů apod...
« Poslední změna: 26 Července 2012, 15:48:03 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

zubozrout

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
    • zubozrout.cz
Re:Windows Phone
« Odpověď #11 kdy: 23 Srpna 2012, 15:38:23 »
Novější verze Androidu používají místo klasického Mass Storage FUSE (možná to tak bylo vždy, nevím). Každopádně jde o způsob, jak se vyhnout patentům Microsoftu na dnes již dávno překonanou technologii FAT. Díky FUSE máte v telefonu libovolný filesystém a na počítači k němu přistupujete jen virtuálně.

Výsledkem je několik výhod:
  • prakticky neomezený filesystém (FAT má spoustu limitů, takže se přechází zřejmě na EXT4)
  • Méně chyb v případě odpojení mobilu od počítače bez předchozího odpojení disku - pokud se nějaká data ztratí či poškodí, jedná se snad výhradně jen o aktuálně přenášené soubory
etc ...

Tento přístup je ale standardizovaný a v Ubuntu funguje out-of-the-box.

Windows Phone bych si nikdy nekupoval, rozhodně ne s tím, že by mi fungoval v Linuxu. Problém je totiž v tom, že Microsoft rád vytváří nestandardní věci a především je velmi rád uzavírá tak, aby je nikdo nemohl skutečně používat (bez placení výpalného). Stejně je na tom i Apple.
Windows jsou jako dobré víno. Čím starší, tím lepší.

Janez

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Re:Windows Phone
« Odpověď #12 kdy: 30 Srpna 2012, 18:59:04 »
Tak jsem nakonec odpověď trochu krkolomně našel na fóru pro Nokii a použil aplikaci Tonido. Není to přesně to, co jsem hledal ale účel to plní  8)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Windows Phone
« Odpověď #13 kdy: 04 Září 2012, 09:37:37 »
Novější verze Androidu používají místo klasického Mass Storage FUSE (možná to tak bylo vždy, nevím).
Tento přístup je ale standardizovaný a v Ubuntu funguje out-of-the-box.

Dřív uměl Mass Storage.
Mně v Ubuntu out-of-the-box nefunguje (SONY XPERIA).
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.