Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Lotus symphony  (Přečteno 1745 krát)

Charliezp

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Lotus symphony
« kdy: 21 Srpna 2012, 09:22:50 »
zdravím,
před nedávnem jsem se rozhodl již sekající se xp vyměnit za nový OS. Jelikož jsem nechtěl kupovat sedmičky, rozhodl jsem se pro linux. vyzkoušel jsem několik distribucí, ale nejvíce se mi zalíbilo kubuntu 12.04. Vše co jsem zatím potřeboval se mi podařilo pomocí návodů tady a na internetu rozchodit.
Nyní mám ale problém, který se mi nepodařilo zatím vyřešit ani někde najít. Chtěl bych nainstalovat kancelářský balík od IBM - lotus symphony (v. 3.0.1 pro ubuntu) - po vyzkoušení na win mi přijde přehlednější než Libre. ale instalace se mi nedaří.
při kliknutí na deb balíček naběhne instalátor ale vyskočí mi chyba: nelze splnit závislosti. Na stránkách ibm je napsáno, že musí být nainstalovány balíčky standard C++ library libcstdc++.so.6, libgnomeprint, and libgnomeprint-ui Druhý a třetí balíček jsem nainstaloval přes centrum soft. ubuntu - libgnomeprint2.2- všechny co zde byly a to samé i libgnomeprintui.
při pokusu nainstalovat libcstdc++.so.6 jsem zjistil, že tahle knihovna snad ani neexistuje, našel jsem pouze libstdc++.so.6. tu mám nainstalovanou ve verzi libstdc++6-4.6-dev.

Předem moc děkuji za radu, jelikož tento problém sám nevyřeším - jak jsem řekl, mám linux jenom pár dní.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:Lotus symphony
« Odpověď #1 kdy: 21 Srpna 2012, 09:34:23 »
Lotus symphony od IBM už nebude vyvíjený. Předělávají funkce do OpenOffice 3.4.
Ten balík jsem na http://packages.ubuntu.com/ taky nenašel...

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

xmilda

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:Lotus symphony
« Odpověď #2 kdy: 21 Srpna 2012, 13:45:57 »
Podobné rozvržení pracovních nástrojů a nabídek jako měl Lotus symphony má Calligra, což je pokračování KOffice pro KDE. Můžeš vyzkoušet...jde o celý balík kancelářských aplikací. V Kubuntu 12.10 by měla být dokonce jako výchozí office balík. http://www.calligra-suite.org/

Charliezp

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:Lotus symphony
« Odpověď #3 kdy: 21 Srpna 2012, 19:46:02 »
díky za info a radu. vyzkouším, co mi bude sedět nejlépe.

zubozrout

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
    • zubozrout.cz
Re:Lotus symphony
« Odpověď #4 kdy: 23 Srpna 2012, 15:13:12 »
No, z mého pohledu je LibreOffice již téměř dokonalý. Nepadá, umí daleko více, než ve skutečnosti potřebuji a vizuálně hezky zapadá do systému. Vzpomínám si, že po vydání 10.04 až někdy do 11.10 vypadal LibreOffice v systému nějak škaredě. Nezaobloval rohy tlačítek a s výchozím tématem razily dokola tlusté čáry pravítka.

Sice jsou to již 2 vydání, co mělo být menu integrované do Global Menu v liště Unity, ale i tak si skutečně nemám na co stěžovat. Teda, ještě by se LO mohl lépe integrovat s Gnome, ať tam máme i overlay-scrollbar :D
Windows jsou jako dobré víno. Čím starší, tím lepší.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.