Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: E-learning v Linuxu (Ubuntu)  (Přečteno 2304 krát)

zonaA

  • Host
E-learning v Linuxu (Ubuntu)
« kdy: 24 Ledna 2009, 00:05:49 »
Máte nějaké zkušenosti s E-learningem pod Ubuntu? Fungují virtualní učebny? V požadavcích je pouze MS a IE!

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: E-learning v Linuxu (Ubuntu)
« Odpověď #1 kdy: 24 Ledna 2009, 09:48:39 »
Zase jedna dokonalá otázka...

jirihuf

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 894
Re: E-learning v Linuxu (Ubuntu)
« Odpověď #2 kdy: 24 Ledna 2009, 15:17:33 »
Pan moderátor již poslední dobou často ztrácí nervy..;-) I když se někdy nedivím...
--
V Ubuntu není problém nainstalovat IE, takže omezení vás... ehm, neomezí.
Have you tried turning it off and on again?

Tomáš Jančík

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1179
    • TomášJančík.net
Re: E-learning v Linuxu (Ubuntu)
« Odpověď #3 kdy: 24 Ledna 2009, 15:23:43 »
no ona je ta otázka totiž dost nedokonalá...
vůbec nechápu o jakém e-learningu je řeč? třeba adresa webu nebo tak něco? lepší popis...

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: E-learning v Linuxu (Ubuntu)
« Odpověď #4 kdy: 24 Ledna 2009, 15:31:59 »
Tomáš Jančík : též moc nechápu dotaz, protože se asi jedná o webovou službu tak omezení bude asi jen v prohlížečí, což jak už bylo řečeno není v linuxu problém.

zonaA : http://www.root.cz/clanky/prosil-bych-jeden-internet-explorer-pro-linux/
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: E-learning v Linuxu (Ubuntu)
« Odpověď #5 kdy: 24 Ledna 2009, 15:34:45 »
Pan moderátor již poslední dobou často ztrácí nervy..;-) I když se někdy nedivím...

Asi s tím začnu něco dělat - třeba sem přestanu chodit :D.

Snažím se být hodný a vlídný, zvlášť k lidem, kteří začínají - u někoho, u koho vidím, že má pár příspěvků dokážu pochopit leccos, ale od člověka s více jak dvěma sty příspěvky prostě očekávám, že dokáže položit otázku tak, aby se dalo pochopit o co mu jde a poradit mu.

Asi jsem naivní, když si myslím, že ten, kdo chce poradit, by pro to taky mohl něco udělat...

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: E-learning v Linuxu (Ubuntu)
« Odpověď #6 kdy: 24 Ledna 2009, 16:12:06 »
Vojtěch : naprostej souhlas !
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

jirihuf

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 894
Re: E-learning v Linuxu (Ubuntu)
« Odpověď #7 kdy: 24 Ledna 2009, 17:18:41 »
Pan moderátor již poslední dobou často ztrácí nervy..;-) I když se někdy nedivím...

Asi s tím začnu něco dělat - třeba sem přestanu chodit :D.

Snažím se být hodný a vlídný, zvlášť k lidem, kteří začínají - u někoho, u koho vidím, že má pár příspěvků dokážu pochopit leccos, ale od člověka s více jak dvěma sty příspěvky prostě očekávám, že dokáže položit otázku tak, aby se dalo pochopit o co mu jde a poradit mu.

Asi jsem naivní, když si myslím, že ten, kdo chce poradit, by pro to taky mohl něco udělat...
Souhlasím. A věřte, že právě vaše ochota dělá z fóra to, co je, protože si vychovala řadu slušných uživatelů. Mám to tu moc rád. Rozhlédnu se a vidím uživatele, kteří po vzoru moderátorů demonstrují shovívavost a slušné chování... a několikrát denně se rád vracím, abych, pakliže mohu, i já sem tam pomohl s drobnostmi.
Have you tried turning it off and on again?

zonaA

  • Host
Re: E-learning v Linuxu (Ubuntu)
« Odpověď #8 kdy: 26 Ledna 2009, 11:05:48 »
Už se fakt chováte jak nějaká sekta.... Za jeden dotaz tři karmy dolů.  Děkuji ........ Viz: http://elearning.svses.cz/ Asi založím novou kategorii o pejscích, abych byl oblíbený.  Jen tak dál , lidi milují arogantní moderátory.............. >:(
« Poslední změna: 26 Ledna 2009, 11:13:19 od zonaA »

Martin - ViPEr*CZ*

Re: E-learning v Linuxu (Ubuntu)
« Odpověď #9 kdy: 26 Ledna 2009, 11:16:56 »
Já se konkrétně z dotazu spíše dozvídám, že konkrétní uživatel ani ubuntu nemá. Protože pokud by ho měl, tak by musel otázka znít, že to zkusil a že daná věc nefunguje. A co s tím má dělat.
Poté se nabízí otázka, kde vůbec k těm více jak 200 příspěvků došel a zda-li to nejsou podobné dotazy?
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

zonaA

  • Host
Re: E-learning v Linuxu (Ubuntu)
« Odpověď #10 kdy: 26 Ledna 2009, 11:22:36 »
Já mam Ubuntu, a uvažuju o studiu tímto zpusobem. Zkoušet jsem to nemohl, protože ještě nebyli přijímačky, a tudíž tam nejsem. Jde mi jen o technické záležitosti v Linuxu. A prosím nedělejte z uživatelů paka...
« Poslední změna: 26 Ledna 2009, 11:26:45 od zonaA »

zonaA

  • Host
Re: E-learning v Linuxu (Ubuntu)
« Odpověď #11 kdy: 26 Ledna 2009, 11:31:01 »
jirihuf :Souhlasím. A věřte, že právě vaše ochota dělá z fóra to, co je, protože si vychovala řadu slušných uživatelů. Mám to tu moc rád. Rozhlédnu se a vidím uživatele, kteří po vzoru moderátorů demonstrují shovívavost a slušné chování... a několikrát denně se rád vracím, abych, pakliže mohu, i já sem tam pomohl s drobnostmi.



S tím souhlasím na 100 procent.

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: E-learning v Linuxu (Ubuntu)
« Odpověď #12 kdy: 26 Ledna 2009, 11:36:55 »
Už se fakt chováte jak nějaká sekta.... Za jeden dotaz tři karmy dolů.  Děkuji ........ Viz: http://elearning.svses.cz/ Asi založím novou kategorii o pejscích, abych byl oblíbený.  Jen tak dál , lidi milují arogantní moderátory.............. >:(
Také mi není moc jasný o co přesně ti jde, ale jak jsem kouknul na ten odkaz, tak se jedná o moodle. Pokud ti jde o to zda se dostaneš do moodle (přihlásíš se na předmět a pracuješ v něm) a bude vše fungovat - určitě, není problém, alespoň jsem doposvaď na žádný nenarazil (s firefoxem). Osobně jsem na UPCE, kde se moodle používá.

zonaA

  • Host
Re: E-learning v Linuxu (Ubuntu)
« Odpověď #13 kdy: 26 Ledna 2009, 11:40:48 »
Už se fakt chováte jak nějaká sekta.... Za jeden dotaz tři karmy dolů.  Děkuji ........ Viz: http://elearning.svses.cz/ Asi založím novou kategorii o pejscích, abych byl oblíbený.  Jen tak dál , lidi milují arogantní moderátory.............. >:(
Také mi není moc jasný o co přesně ti jde, ale jak jsem kouknul na ten odkaz, tak se jedná o moodle. Pokud ti jde o to zda se dostaneš do moodle (přihlásíš se na předmět a pracuješ v něm) a bude vše fungovat - určitě, není problém, alespoň jsem doposvaď na žádný nenarazil (s firefoxem). Osobně jsem na UPCE, kde se moodle používá.

Děkuji. To jsem potřeboval, chtěl jsem vědet jen nějaké zkušenosti s tímto, a ne aby se do mě naváželi moderátoři.  ;)
« Poslední změna: 26 Ledna 2009, 11:43:16 od zonaA »

Martin - ViPEr*CZ*

Re: E-learning v Linuxu (Ubuntu)
« Odpověď #14 kdy: 26 Ledna 2009, 11:59:55 »
Já mam Ubuntu, a uvažuju o studiu tímto zpusobem. Zkoušet jsem to nemohl, protože ještě nebyli přijímačky, a tudíž tam nejsem. Jde mi jen o technické záležitosti v Linuxu. A prosím nedělejte z uživatelů paka...
Sorry... jen jsem tak uvažoval nad tou otázkou...jestli jste pochopil, že z Vás dělám pako, tak ještě jednou omluva. Koukal jsem tam... pro hosty tam byl jeden kurz co jsem koukal a tam psali, že to chce akorát flash.
Skončil bych to tím, že ten odkaz by měl fungovat. ;)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.