Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jiné distro  (Přečteno 10902 krát)

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re: Jiné distro
« Odpověď #25 kdy: 08 Prosince 2010, 22:51:37 »
sice nevim pro co postrádáš klikátka, ale moh by se ti líbit YaST v OpenSUSE

richard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 415
Re: Jiné distro
« Odpověď #26 kdy: 08 Prosince 2010, 23:08:52 »
Citace
Zdrž se prosím trapných odpovědí :) ... Jen hledám nějakou distribuci kde se víc kliká než že se používá příkazový řádek ...
S Ubuntu budu pracovat až když se začnu zajímat víc o příkazovou řádku, tak proto si ho nechci ani mazat :)

{V} P $ y c h o {V}

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 72
Re: Jiné distro
« Odpověď #27 kdy: 08 Prosince 2010, 23:39:21 »
sice nevim pro co postrádáš klikátka, ale moh by se ti líbit YaST v OpenSUSE

Neboli neustále otevírat konzoli a psát to vše ručně mě nebaví ...
openSuSE používáme ve škole, ale od verze 10.3 už to není ten starý dobrý openSuSE co býval a abych řekl pravdu tak spíše víc preferuju grafické prostředí GNOME než KDE, Mandriva má sice KDE, ale aspoň více přehlednější než ten dnešní openSuSE 11.3

gumka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 207
Re: Jiné distro
« Odpověď #28 kdy: 09 Prosince 2010, 00:36:41 »
Ahoj lidi, chtěl bych se zeptat zda neznáte nějaké jiné distro krom Ubuntu ...
Na Ubuntu mě vytáčí, že plno věcí si musím udělat přes příkazovou řádku, což je pro mě zdlouhavé ...
Na Windows(u) 7 jsem zvyklej, že tam jen klikám, takže to mám hned hotové ...
Ne že bych neměl Ubuntu rád, jen mi tam chybí plno základních věcí a hlavně také česká lokalizace, kde není 1/5 základu systému vůbec přeložena ...
Používám Ubuntu 10.10 ...
nie som profesionálny psychiater ale  táto matlanina predstavuje sociopata!
sorry, za svojim si stojím

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re: Jiné distro
« Odpověď #29 kdy: 09 Prosince 2010, 00:49:44 »
@Psycho: tak nám pověz jaký bys chtěl klikátka a my ti (možná :P) něco najdem nebo třeba napíšem něco se zenity. Víc klikací distro než Ubuntu to je tak ta Mandriva a OpenSUSE, víc mě nenapadá.

karlitos

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1057
  • Bioinformatics - solutions in-silico
    • homepage
Re: Jiné distro
« Odpověď #30 kdy: 09 Prosince 2010, 11:07:25 »
Proc se do toho tazatele tak navazite ? Me neprijde ze je to provokater, ze by si z nekoho delal legraci nebo tady urazel To spis ostatni by se meli nad svymi reakcemi zamyslet.  ::)
Terminal je uzasny nastroj ale nemuzeme ho nikomu vnucovat. Ja sam jsem treba zkousel LXDE a odesel od nej, protoze chybi nativni nastroje pro aplikace po spusteni, editace menu ... To same XFCE - chybi menueditor a alacarte nainstaluje polovinu GNOME. Nejde o to ze bych si neumel upravit Desktop soubory, ale pohodli je nekde jinde. A to je myslim to oc tomu cloveku jde.
Lenovo ThinkCentre A61 912073G
Athlon X2 5000+ 4GB RAM Nvidia Geforce 9500GT
Linux Mint 9 Isadora , Win7 64Bit

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Jiné distro
« Odpověď #31 kdy: 09 Prosince 2010, 11:16:17 »
Souhlasím. A dodávám, že běžný uživatel Ubuntu vůbec nemusí terminál spustit.

Běžný uživatel podle mě používá jen prohlížeč, e-mail, ooo, mediální přehrávač a možná DVD rip. Taky wifi a možná tiskárnu.
Na to není v Ubuntu terminál vůbec potřeba. Moje matka takto používá Ubuntu třetím rokem a o existenci příkazové řádky ani neví.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Jiné distro
« Odpověď #32 kdy: 09 Prosince 2010, 11:17:42 »
Můžeš zkusit Linux Mint 10, to je Gnome. Pozor, nezkoušej nainstalovat KDE.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Jiné distro
« Odpověď #33 kdy: 09 Prosince 2010, 11:19:03 »
...plno věcí si musím udělat přes příkazovou řádku,

Například?
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

karlitos

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1057
  • Bioinformatics - solutions in-silico
    • homepage
Re: Jiné distro
« Odpověď #34 kdy: 09 Prosince 2010, 11:22:27 »
Citace
Souhlasím. A dodávám, že běžný uživatel Ubuntu vůbec nemusí terminál spustit.
To je myslim docela subjektivni vec. Myslim ze i bezny uzivatel by rad si nakonfiguroval extra tlacitka na mysi, pouzival tlacitka na skenneru, nastavil si infracervene dalkove ovladani .... V roce 2010-2011 tohle neni uz kdovijaka nerd-only zalezitost.
Lenovo ThinkCentre A61 912073G
Athlon X2 5000+ 4GB RAM Nvidia Geforce 9500GT
Linux Mint 9 Isadora , Win7 64Bit

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re: Jiné distro
« Odpověď #35 kdy: 09 Prosince 2010, 18:20:40 »
Nejhroší je, že kdyby i jen tři distra si předali nějaké nástroje...např. v Mandrivě konzolové aplikace pro případ nouze, v Suse Yast(i konzolový:), a podhoubí a v Ubuntu..no však víte...tak by vznikla killer distribuce. Téměř. Stejně bychom se všichni hádali o rmp, deb a jiných blbostech.

PS: Ještě by to chtělo lepší optimalizace z Archu, Gentoo, ... :)
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Pavel Půlpán

Re: Jiné distro
« Odpověď #36 kdy: 09 Prosince 2010, 18:25:03 »
Nechtělo by něco vycucnout i ze Slacku, aby nezůstal zapomenut? 8)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Jiné distro
« Odpověď #37 kdy: 09 Prosince 2010, 18:57:20 »
Citace
Souhlasím. A dodávám, že běžný uživatel Ubuntu vůbec nemusí terminál spustit.
To je myslim docela subjektivni vec. Myslim ze i bezny uzivatel by rad si nakonfiguroval extra tlacitka na mysi, pouzival tlacitka na skenneru, nastavil si infracervene dalkove ovladani .... V roce 2010-2011 tohle neni uz kdovijaka nerd-only zalezitost.

Nesouhlasím. Běžný uživatel tohle nedělá. To dělá IT kutil.
Běžný uživatel zkrátka nemá o terminálu ani vědět, stejně jako host v restauraci nemá šmejdit po kuchyni...
« Poslední změna: 09 Prosince 2010, 18:59:16 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

karlitos

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1057
  • Bioinformatics - solutions in-silico
    • homepage
Re: Jiné distro
« Odpověď #38 kdy: 09 Prosince 2010, 19:27:50 »
Citace
Nesouhlasím. Běžný uživatel tohle nedělá. To dělá IT kutil
Doba kdy pocitace byly k nalezeni jen v serelych sklepnich mistnostech nekolika malo IT-maniaku se datuje nekam k polovine devadesatek. Dneska se pocitace bezne presouvaji do obyvacich pokoju a stavaji se beznym prostredkem domaci zabavy (multimedia, hry ...)
Souhlasim ze bezny uzivatel by nemel o terminal temer zavadit. Bohzel praxe je takova ze je porad dost veci, ktere se bez nej neobejdou. At uz jsou to veci ktere jsem vyjmenoval nebo instalace hardwaru.
Ti bezni uzivatele jsou nezridkakdy deti nebo mladistvi kteru od malicka s vsemi temi hrackami vyrustali - kolikrat uz jsem slysel povzdechy rodicu jak jejich 7-mi leta dcera umi plynule nakonfigurovat nahravani poradu z televize na DVD rekorderu zatimco oni to nezvladaji ani po peclivem studiu prirucky.
Prave ze vsemozne klikatka a uzivatelska rozhrani byla vymyslena aby bylo pouzivani techniky intuitivnejsi - coz neznamena jednodussi. Klikatka jsou tu pro to aby nekdo mohl delat veci ANIZ by si nejdriv musel predlouze studovat JAK je delat. A po pravde to nelze nikomu mit za zle - bezny uzivatel chce pocitacu pouzivat a ne rozumet jak proc funguje.
« Poslední změna: 09 Prosince 2010, 19:29:23 od karlitos »
Lenovo ThinkCentre A61 912073G
Athlon X2 5000+ 4GB RAM Nvidia Geforce 9500GT
Linux Mint 9 Isadora , Win7 64Bit

{V} P $ y c h o {V}

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 72
Re: Jiné distro
« Odpověď #39 kdy: 09 Prosince 2010, 20:00:52 »
Citace
Nesouhlasím. Běžný uživatel tohle nedělá. To dělá IT kutil
Doba kdy pocitace byly k nalezeni jen v serelych sklepnich mistnostech nekolika malo IT-maniaku se datuje nekam k polovine devadesatek. Dneska se pocitace bezne presouvaji do obyvacich pokoju a stavaji se beznym prostredkem domaci zabavy (multimedia, hry ...)
Souhlasim ze bezny uzivatel by nemel o terminal temer zavadit. Bohzel praxe je takova ze je porad dost veci, ktere se bez nej neobejdou. At uz jsou to veci ktere jsem vyjmenoval nebo instalace hardwaru.
Ti bezni uzivatele jsou nezridkakdy deti nebo mladistvi kteru od malicka s vsemi temi hrackami vyrustali - kolikrat uz jsem slysel povzdechy rodicu jak jejich 7-mi leta dcera umi plynule nakonfigurovat nahravani poradu z televize na DVD rekorderu zatimco oni to nezvladaji ani po peclivem studiu prirucky.
Prave ze vsemozne klikatka a uzivatelska rozhrani byla vymyslena aby bylo pouzivani techniky intuitivnejsi - coz neznamena jednodussi. Klikatka jsou tu pro to aby nekdo mohl delat veci ANIZ by si nejdriv musel predlouze studovat JAK je delat. A po pravde to nelze nikomu mit za zle - bezny uzivatel chce pocitacu pouzivat a ne rozumet jak proc funguje.

Přesně, jde vidět že tu někdo žije v moderní době :)

compaq:
Kód: [Vybrat]
Například?
Např.: - instalace multifunkční tiskárny, musel jsem přes konzoli, ale zatím bez úspěchu (EPSON Stylus DX3850) ...
         - při nastavení aktualizací jsem musel taky přes konzoli, abych povolil 1 řádek s normálníma aktualizacema při automatickém instalací aktualizací ...
...

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re: Jiné distro
« Odpověď #40 kdy: 09 Prosince 2010, 21:26:36 »
Nechtělo by něco vycucnout i ze Slacku, aby nezůstal zapomenut? 8)
No je tu spousta i minidistribucí...co maj něco unikátního. Udělat z toho jeden tovar...Stal by se zázrak. I zjevil se....

Slack máme v práci :)
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

karlitos

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1057
  • Bioinformatics - solutions in-silico
    • homepage
Re: Jiné distro
« Odpověď #41 kdy: 09 Prosince 2010, 21:36:36 »
Bohuzel udelat z toho jeden tovar neni mozne kvuli rozstristenemu a nekoordinovanemu vyvoji v linuxu obecne. Staci se podivat jak se v ramci jedne distribuce porad neco meni sem a tam a zase jinak ... o zpetne kompatibilite radeji pomlcet  ::)
Lenovo ThinkCentre A61 912073G
Athlon X2 5000+ 4GB RAM Nvidia Geforce 9500GT
Linux Mint 9 Isadora , Win7 64Bit

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Jiné distro
« Odpověď #42 kdy: 09 Prosince 2010, 23:19:12 »
o zpetne kompatibilite radeji pomlcet  ::)
To hlavne vyplíva z toho vývoju.Napr. win sa vydajú raz za niekolko rokov...a tiež je tam nekompatibilita.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

{V} P $ y c h o {V}

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 72
Re: Jiné distro
« Odpověď #43 kdy: 09 Prosince 2010, 23:29:15 »
o zpetne kompatibilite radeji pomlcet  ::)
To hlavne vyplíva z toho vývoju.Napr. win sa vydajú raz za niekolko rokov...a tiež je tam nekompatibilita.

To není pravda! Aplikace co jsou vytvořeny např.: pro Win XP a nejdou na Win 7, tak stačí kliknout ve Win 7 na danou aplikaci a dát vlastnosti a tam kliknout na Kompatiblita a tam jen stačí označit: Tento program spustit v režimu kompatibility pro: Win XP a potvrdit ... a hele, aplikace již funguje :)
Windows(y) mají zpětnou kompatiblitu programů až do verze Windows(u) 95.

gumka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 207
Re: Jiné distro
« Odpověď #44 kdy: 09 Prosince 2010, 23:50:26 »
no aby som teda začal od seba! že nie je autor sociopat? pevne dúfam že to neznie urážlivo. jeden deň nainštaluje ubuntu. ešte v ten deň je napodiv nutné siahnuť po príkazovom riadku (ten je mimochodom nutnosťou dôslednej administrácie aj vo windows!) a už dotyčný nevie "kam s konopí"! ale ide inštalovať mandrivu. bez základnej znalosti čohokoľvek sa dotyčný púšťa do neznámeho sveta. prirovnám to kozmonautovi na mesiaci čo si dáva dolu prilbu z hlavy.
nasleduje samozrejme sklamanie a to zostáva faktom po inštalácii akejkoľvek fičury; či je to operačný systém či nejaký program, ktorý vyžaduje interaktivitu používateľa. naučili sme malé deti programovať nahrávanie satelitných programov, ako tu niekto spomenul. a naučili sme tie deti aj vlastnej úvahe? naučili sme ich ako k danému došlo? NIE! spravili sme z nich ovce-konzumentov, ktorí na väčšinu činností nepotrebujú vlastný mozog ale stačí im ovládanie základnej motoriky tela! občas teda aj rozlišovanie farieb :o stačí mi prechádzať fóra či kadejaké diskusie. vedia čo je windows, world of wardcraft, ale nevedia sa ani len podpísať bez gramatickej chyby. nevedia čo je umenie! pre nich je umením RAP či dýdžej bobo.
kam týmto dospejeme? späť na stromy? a teraz skonkretizujem: vyžaduje sa od operačného systému jednoduchosť a prístupnosť pre všetkých t.j. klikanie bez použitia šedej kôry mozgovej- OK beriem. ale týka sa to aj tak základnej veci ako je inštalácia a administrácia dotknutých OS?
uff  to je zas elaborát :-\

gumka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 207
Re: Jiné distro
« Odpověď #45 kdy: 09 Prosince 2010, 23:57:19 »

To není pravda! Aplikace co jsou vytvořeny např.: pro Win XP a nejdou na Win 7, tak stačí kliknout ve Win 7 na danou aplikaci a dát vlastnosti a tam kliknout na Kompatiblita a tam jen stačí označit: Tento program spustit v režimu kompatibility pro: Win XP a potvrdit ... a hele, aplikace již funguje :)
Windows(y) mají zpětnou kompatiblitu programů až do verze Windows(u) 95.
keby to bolo tak jednoduché. ani režim kompatibility nie je všeliekom a žiarivým príkladom je prechod medzi office xp/2003 a office 2007. tam žiadna spätná kompatibilita bez administratívneho zásahu neexistuje. a to je prosím pekne výrobok jednej a tej istej firmy! to že sú vyspelejší programátori a dokonca vedia predvídať aj to čo v redmonte ešte nevymysleli je len plus! u takých programov je spätná kompatibilita samozrejmosťou nie len u windows ale v IT svete všeobecne

{V} P $ y c h o {V}

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 72
Re: Jiné distro
« Odpověď #46 kdy: 10 Prosince 2010, 00:10:58 »

To není pravda! Aplikace co jsou vytvořeny např.: pro Win XP a nejdou na Win 7, tak stačí kliknout ve Win 7 na danou aplikaci a dát vlastnosti a tam kliknout na Kompatiblita a tam jen stačí označit: Tento program spustit v režimu kompatibility pro: Win XP a potvrdit ... a hele, aplikace již funguje :)
Windows(y) mají zpětnou kompatiblitu programů až do verze Windows(u) 95.
keby to bolo tak jednoduché. ani režim kompatibility nie je všeliekom a žiarivým príkladom je prechod medzi office xp/2003 a office 2007. tam žiadna spätná kompatibilita bez administratívneho zásahu neexistuje. a to je prosím pekne výrobok jednej a tej istej firmy! to že sú vyspelejší programátori a dokonca vedia predvídať aj to čo v redmonte ešte nevymysleli je len plus! u takých programov je spätná kompatibilita samozrejmosťou nie len u windows ale v IT svete všeobecne

Jestliže vytvoříš soubor v Office XP či 2003, tak ti v Office 2007 bude fungovat bez problému, ale kdo v dnešní době používá tak zastaralé programy, které již nejsou podporovány (Office XP/2003)? To je jako kdybych používal Ubuntu 4.10, přičemž je to stále novější vydání Ubuntu než Office XP či 2003 ... Ale ve verzi Office 2007 a 2010 je mezi obouma souborama kompatiblita suprová, již nežijem v době kdy byli na PC Windows(y) 98 či XP ...
« Poslední změna: 10 Prosince 2010, 00:15:10 od {V} P $ y c h o {V} »

{V} P $ y c h o {V}

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 72
Re: Jiné distro
« Odpověď #47 kdy: 10 Prosince 2010, 00:28:01 »
no aby som teda začal od seba! že nie je autor sociopat? pevne dúfam že to neznie urážlivo. jeden deň nainštaluje ubuntu. ešte v ten deň je napodiv nutné siahnuť po príkazovom riadku (ten je mimochodom nutnosťou dôslednej administrácie aj vo windows!) a už dotyčný nevie "kam s konopí"! ale ide inštalovať mandrivu. bez základnej znalosti čohokoľvek sa dotyčný púšťa do neznámeho sveta. prirovnám to kozmonautovi na mesiaci čo si dáva dolu prilbu z hlavy.
nasleduje samozrejme sklamanie a to zostáva faktom po inštalácii akejkoľvek fičury; či je to operačný systém či nejaký program, ktorý vyžaduje interaktivitu používateľa. naučili sme malé deti programovať nahrávanie satelitných programov, ako tu niekto spomenul. a naučili sme tie deti aj vlastnej úvahe? naučili sme ich ako k danému došlo? NIE! spravili sme z nich ovce-konzumentov, ktorí na väčšinu činností nepotrebujú vlastný mozog ale stačí im ovládanie základnej motoriky tela! občas teda aj rozlišovanie farieb :o stačí mi prechádzať fóra či kadejaké diskusie. vedia čo je windows, world of wardcraft, ale nevedia sa ani len podpísať bez gramatickej chyby. nevedia čo je umenie! pre nich je umením RAP či dýdžej bobo.
kam týmto dospejeme? späť na stromy? a teraz skonkretizujem: vyžaduje sa od operačného systému jednoduchosť a prístupnosť pre všetkých t.j. klikanie bez použitia šedej kôry mozgovej- OK beriem. ale týka sa to aj tak základnej veci ako je inštalácia a administrácia dotknutých OS?
uff  to je zas elaborát :-\

Musel sem šáhnout po příkazové řádce neboli mi tam chyběli základní funkce jako je pro tiskárnu a skener, atp.
Ve Windows(u) jsem nemusel ještě nikdy z NUTNOSTI používat příkazovou řádku neboli obsahuje všechny základy co se týče klikátek, kompatibility mezi 32bit a 64bit programy, atp.
Mandriva mě dnes celkem po instalaci překvapila že se dá lehce nakonfigurovat bez zásahu konzole a dokonce jsem na ni i rozjel multifunkční tiskárnu (EPSON Stylus DX3850), přičemž na Ubuntu se mi to ještě nepodařilo rozjet.
Abych řekl pravdu tak Ubuntu není vhodné pro začátečníky, neboli tam schází pokročilé ovládání systému, jak jsme již zvyklí z Win(u). Např.: musel jsem díky návodu z wiki nakonfigurovat firewall, neboli jsem tam v základu nenašel nikde žádnou zmínku o firewall(u), jen v konzoli a to k tomu po instalaci dodatečných program(ů) ...
« Poslední změna: 10 Prosince 2010, 00:56:52 od {V} P $ y c h o {V} »

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Jiné distro
« Odpověď #48 kdy: 10 Prosince 2010, 08:10:25 »
...ale kdo v dnešní době používá tak zastaralé programy, které již nejsou podporovány (Office XP/2003)?

Drtivá většina známých i zákazníků používá právě WXP a MSOffice XP.
Podle mého, 99.9% uživatelů by stačil i WinWord 4.0.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

gumka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 207
Re: Jiné distro
« Odpověď #49 kdy: 10 Prosince 2010, 08:45:27 »
to PSYCHO: a  o tom vlastne píšem! nevidím jeden jediný dôvod na konfigurovanie systému diletantmi, ktorí sú presvedčení že všetko vedia-všade boli! microsoft si cielene vychováva ovce, ktorým netreba myslieť ale ovládať základnú telesnú motoriku - klikať! ja som napr. odchovaný na MS-DOS a to bol LEN príkazový riadok, neskôr windows kde ešte po verziu W98 si bol nútený aj niečo vedieť okrem klikania. prepytujem že administrácia systému - a to sa v plnej miere týka aj windows vista či seven je aj o príkazovom riadku! ak toto neovládaš existuje veľmi jednoduchý spôsob ako sa tomu nenávidenému príkazovému riadku vyhnúť! zaplať si osobu (požiadaj osobu hoc aj zdarma), ktorá ti systém nakonfiguruje k obrazu tvojmu a potom klikaj do osprostenia tela i duše! pokazí sa ti vysavač-ideš do opravne! pokazí sa ti auto - ideš do sevisu! jednoducho nevrtať sa v zariadeniach ktorým nerozumieš. a v tom je tá tragédia. IT guru sa stáva ten čo vie zasunúť placku do dvd mechaniky.
ona už prvá tvoja otázka nemala byť konštatovaním že ubuntu (či hoc aký iný systém) stojí za prd pretože musíš ovládať abecedu! prvou tvojou otázkou malo byť, ako sprevádzkovať to či ono v systéme, ktorý je tebe "španielskou dedinou"

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.