Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Velké problémy při instalaci [vyřešeno]  (Přečteno 1657 krát)

Petr Valach

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 367
Velké problémy při instalaci [vyřešeno]
« kdy: 14 Března 2014, 01:47:50 »
Kolega má problémy s instalací Ubuntu. Po zavedení DVD a rebootu pouze bleskne úvodní obrazovka instalace ubuntu a pak se poč zresetuje a zavedou se widle 7. Má 64 bitový procesor.

Setkal se s tím někdo? Kde může být chyba?

Bohužel je daleko stovky kilometrů a nemůžu za ním vyrazit.
« Poslední změna: 21 Března 2014, 07:37:50 od Petr Merlin Vaněček »

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Velké problémy při instalaci
« Odpověď #1 kdy: 14 Března 2014, 08:53:25 »
S tímto popisem ti nikdo neporadí...

Začneme s tím že potřebujeme vědět co je to za ntb?
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

janek-m

  • Host
Re:Velké problémy při instalaci
« Odpověď #2 kdy: 14 Března 2014, 09:14:16 »
Citace
Po zavedení DVD a rebootu pouze bleskne úvodní obrazovka instalace ubuntu a pak se poč zresetuje a zavedou se widle 7
Takéto správanie je podobné tomu, ak sa niekto pokúša v inštalátore vybrať voľbu "Nainštalovať Ubuntu vedľa Windows" a na HDD sú už 4 primárne oddiely. Tým pádom sa inštalátor ukončí a PC sa reštartuje.
Nebolo by zlé popísať okrem toho, čo uviedol Radek aj to, či sa Live systém (Vyskúšať Ubuntu) nabootuje bez problémov a ak áno, tak rozdelenie oddielov overiť výpisom z terminálu:
Kód: [Vybrat]
sudo parted -l

Petr Valach

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 367
Re:Velké problémy při instalaci
« Odpověď #3 kdy: 14 Března 2014, 12:29:18 »
Omlouvám se, ano, máte pravdu, vím, že jsem podal informace nejisté jak předpověď počasí na pozítří, jen jsem to zkusil, věc bude řešit linuxák-matador a já pak podám info, jak se věci mají a jak byl/nebyl problém vyřešen. Jen jsem to zkusil, protože vím, že je řada problémů, které jsou notoricky známé (i jejich řešení), jen já o nich nevím. Díky.

Dimitrij Fedoryno

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 68
Re:Velké problémy při instalaci
« Odpověď #4 kdy: 14 Března 2014, 16:11:43 »
Kolegovi měl stejný problém. Vyřešili jsme to vypojením sata kabelu z disku aby nebootoval. Případně je možné  úplně vypnout bootování z HDD v biosu. Přepnout boot na USB/Mechaniku jako první bootovací médium.
Arch Linux, Intel Core i7 3930K 3,3 GHz (6x) (3,8 GHz) 12mb, 32 GB DDR3 - 1 600 MHz, 2 TB (240 GB SSD), GeForce GTX660 - 1 536 MB - stram-cpu 1 920ks, 875 W

geofre

Re:Velké problémy při instalaci
« Odpověď #5 kdy: 14 Března 2014, 20:32:29 »
Kolegovi měl stejný problém. Vyřešili jsme to vypojením sata kabelu z disku aby nebootoval. Případně je možné  úplně vypnout bootování z HDD v biosu. Přepnout boot na USB/Mechaniku jako první bootovací médium.
Řekl bych, že pro začátek bude nejjednodušší a nejjistější (nejméně zásahové) jednoduše jít to Live verze a podívat se do
Kód: [Vybrat]
sudo parted -lPřesně jak psal janek-m.
Invazivní zákroky "natvrdo" bych volil až jako poslední možnost...
Ubuntu Mate 14.04 LTS / W7 64-bit

Petr Valach

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 367
Re:Velké problémy při instalaci
« Odpověď #6 kdy: 15 Března 2014, 12:17:46 »
Děkuju, prozatím beru na vědomí a dát vědět, až se věci trochnu hnou.

Petr Valach

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 367
Re:Velké problémy při instalaci
« Odpověď #7 kdy: 21 Března 2014, 02:37:24 »
Omlouvám se, vypadá to na špatně vytvořený instalační disk. Zřejmě kolega někde udělal chybu. Na dálku se to špatně zjišťuje, ale jeho mladší brácha nasadil jinou instalačku a šlo to.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Velké problémy při instalaci [vyřešeno]
« Odpověď #8 kdy: 21 Března 2014, 10:32:43 »
Hlavně že brácha nasadil a rozjelo se to ;) Občas se tomu nechce a na dálku se k tomu špatně přistupuje. :D
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.