Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: kde najit ovladac pro VGA ThinkPad X31  (Přečteno 2542 krát)

kubisz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
kde najit ovladac pro VGA ThinkPad X31
« kdy: 25 Dubna 2008, 20:02:41 »
dobry den,
poradil by prosim nekdo, jak zprovoznit akcelerovane prostredi na ThinkPad X31 (ATi Radeon Mobility M6)? envy ani jiny driver, co jsem zatim nasel nepomahaji :-( ale mozna delam neco spatne, jsem linux lama...diky,
kuba

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: kde najit ovladac pro VGA ThinkPad X31
« Odpověď #1 kdy: 28 Dubna 2008, 01:56:22 »
Zkuste nainstalovat nejnovější ATI driver pro linux http://ati.amd.com/support/driver.html podporují compiz & spol. a jsou celkem stabilní (já třeba vůbec nemám problémy).... Umíte-li anglicky - aspoň trochu, tak s instalací pomůže http://wiki.cchtml.com/index.php/Ubuntu_Gutsy_Installation_Guide (případně pro Hardyho bude snad nějaká podobná stránka ;) )
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

kubisz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: kde najit ovladac pro VGA ThinkPad X31
« Odpověď #2 kdy: 05 Května 2008, 10:59:01 »
drivery jsem instaloval (jak pres envy, tak rucne) a nic :-( tahle grafika je navic celkem stara, takze by mela byt fcni i ve starsich ovladacich (mozna tohle je prave problem; na strankach uz totiz v podpore neni...)

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: kde najit ovladac pro VGA ThinkPad X31
« Odpověď #3 kdy: 05 Května 2008, 22:18:10 »
Hm.... Tak to asi budete muset doufat ve zlepšení mesa driverů, protože jestli tomu dobře rozumím, tak je zde bludný kruh akcelerované prostředí podporují jen nové ati drivery, ty nejsou na vaši kartu, atd...
Btw. na jakých ovladačích teď fungujete? ;) (příkaz "lspci")
Jinak byste mohl zkusit ještě ndiwraper(viz wiki, netuším, jestli by to mohlo pomoct), nebo nějaký (ne příliš spolehlivý) způsob zprovoznění i se starými fglrx drivery - ale ten neznám.
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.