Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Co ocakavate od online obchodu  (Přečteno 2745 krát)

Peterx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 403
Co ocakavate od online obchodu
« kdy: 15 Července 2010, 08:34:41 »
Ahoj, planujem nejaky ten online obchod okolo pocitacov a tak by ma zaujimalo co od takeho online obchodu ocakavate.
Budem vdacny za kazdy nazor.

wam]Spider007

  • Host
Re: Co ocakavate od online obchodu
« Odpověď #1 kdy: 15 Července 2010, 09:22:07 »
- moznost platby cez internet
- moznost osobneho odberu v kamennom obchode
- presne a detailne informacie o produktoch
- obrazky produktov (nie ilustracne)
- moznost rozneho filtrovania a zoradovania v zozname produktov

osobne si myslim, ze online obchodov je uz dost a je len velmi tazke sa medzi nimi presadit

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Co ocakavate od online obchodu
« Odpověď #2 kdy: 15 Července 2010, 09:52:17 »
osobne si myslim, ze online obchodov je uz dost a je len velmi tazke sa medzi nimi presadit
Podla toho co som cital na inov serveri, tak je stale rezerva v rabate a teda moznost bojovat cenou.

Co sa tyka povodnej otazky, tak je celkom fajn moznost platit za tovar az pri preberani od dorucovatelskej sluzby. Ak by bola moznost platit kartou bolo by to dokonale, ale to uz asi zalezi od dorucovatela.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Co ocakavate od online obchodu
« Odpověď #3 kdy: 15 Července 2010, 10:00:55 »
Nevim jak u vas, ale v Praze zakladat internetovej obchod s pocitaci je uplna blbost. Vsadil bych 1000:1, ze se nechytne. Kamarad ma obchod 10 let a vim o cem mluvim...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Co ocakavate od online obchodu
« Odpověď #4 kdy: 15 Července 2010, 10:10:47 »
Já vždycky vítám možnost vlastní konfigurace PC sestavy - aby přišla domů už složená, je to vážně parádní věc. Inspirovat se můžete zde: http://www.peco.cz/eshop/c-188/pc-5354/ .  Taky mnoho obchodů řeší dost podivně reklamace.. člověk musí platit za poštovné, aby jim to poslal, a přitom zpátky už ne - tak proč by mu rovnou obchod nemohl uhradit celý převoz, když on za tu poruchu nemůže? Pak třeba taky uvést k výrobkům procento poruchovosti. No a nakonec nějaký ten dárek - alza.cz například jednu dobu posílala samolepky s tím jejich mimozemšťanem. Je to sice blbina, ale já jsem si ho nalepil na obal od CDček a tak nějak podvědomě skoro vždycky nakupuju tam.
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Co ocakavate od online obchodu
« Odpověď #5 kdy: 15 Července 2010, 12:48:42 »
osobní a lidský přístup k zákazníkovi -takovýá ta vřelost , prostě můj zákazník můj pán - rozkrájím se pro něj :D

a určitě obrázky, detaily... aby to nebylo jen ilustrační foto 300*300 px a to ještě s velkym vodoznakem obchodu. a co mi občas ještě chybí - odkazy na recenze . např produkt je notebook a je už testovanej řeba na zive nebo na extranotebook tak aby tam byly uz odkazy primo na ty recenze. myslím, že to má málo který obchod...
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

mosqa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 854
Re: Co ocakavate od online obchodu
« Odpověď #6 kdy: 15 Července 2010, 16:05:25 »
diskusia pri kazdom produkte je tiez fajn vec, pre teba to moze byt poradna prakticky zadarmo a zakaznik sa tam dozvie nezname fakty od majitelov trebars..
zaujimave by bolo aj dake priame porovnanie aspon zakladnych parametrov 2-3 produktov [nieco ako na mobilmanii], ale to by uz mohlo byt narocnejsie na realizaciu..
a tiez dobre navrhnut kategorie, v niektorych shopoch musim kolkokrat preliezat vsetky zaradom kym sa k niecomu dostanem, a mozno skusit zohnat dakych dodavatelov ktory su bezne sa slovensku nedostupny, takze by si ziskal vyhodu unikatnej ponuky [trebars zohnat dake minidosky na via platforme je tu celkom zlozite, a takych produktov sa najde mnozstvo]
« Poslední změna: 15 Července 2010, 16:06:57 od mosqa »
AMD Athlon X2 4850e; GIGABYTE MA78GM-DS2H; IGP ATI HD3200; 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 KINGSTON BOX; WD 6400AAKS; SAMSUNG SpinPoint F1 HD322HJ; SAMSUNG SH-S223F SATA; squeezy

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Co ocakavate od online obchodu
« Odpověď #7 kdy: 15 Července 2010, 16:15:27 »
Už to tady zaznělo, ale přidám se -- PC internetový obchod v dnešní době nemá skoro šanci -- konkurence je prostě moc velká, obchodů jsou mraky. Leda tak najít nějakou skulinu a nabídnout něco, co u nás není (co takhle kvalitní levné PC s předinstalovaným Ubuntu? :)).

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Co ocakavate od online obchodu
« Odpověď #8 kdy: 15 Července 2010, 16:28:19 »
(co takhle kvalitní levné PC s předinstalovaným Ubuntu? :)).

Obávám se, že většina uživatelů Linuxu se domnívá, že si levné PC sežene nejlépe sama a vyloženě se těší na instalaci a řešení drobných vzniklých problémů...

Chytrejm lidem se blbě prodává cokoli...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Co ocakavate od online obchodu
« Odpověď #9 kdy: 15 Července 2010, 19:47:09 »
(co takhle kvalitní levné PC s předinstalovaným Ubuntu? :)).
Na něčem takovém dělám, ale stanovil jsem si že instalce z knižního DVD musí být bezproblémová, prostě zasunout a jede všechno, takže to ještě pár týdnů potrvá. Není to prioritní úkol, ale prázdniny jsou takové volnější...

Obchod máme spíše doplňkový k servisu, na platformě dodavatelského velkoobchodu - není v silách malé firmy udržovat tisíce položek aktuálních proti skladu velkoobchodu ručně.
Bojovat s cenami se nechá, do okamžiku než se najde pár "vychcánků" kteří před mistrostvím ve fotbalu u vás koupí pár televizí a ve 14ti denní lhůtě je bez udání důvodu vrátí. Velkobchod vám je zpět nevezme (od něj nekupujete podle obč. zákoníku) a jediné co zbyde je dát se slevou. A hned je na světě ztráta.
Podobně v prkotinách - prodáte použitá sluchátka?
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re: Co ocakavate od online obchodu
« Odpověď #10 kdy: 15 Července 2010, 21:15:20 »
v eshopu se hodi hledani podle parametru produktu. Napriklad frekvence u procesoru, rychlost flesky atd
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Co ocakavate od online obchodu
« Odpověď #11 kdy: 15 Července 2010, 22:28:19 »
ještě mě napadlo, že by při nákupu v onom novém obchodě mohly přijet dvě krásné kočanky v bikinách a ladnými pohyby by mi mohly nový produkt přinést až na stůl domů a na přání rozbalit, vysvětlit, poradit.... problém by pak byl že bych si pak kupoval každou kravinu po 50kč zvlášť aby mi jezdily domu co nejčastěji :D

a samozřejmě, že celá služba zadarmo
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

wam]Spider007

  • Host
Re: Co ocakavate od online obchodu
« Odpověď #12 kdy: 15 Července 2010, 23:16:31 »
a samozřejmě, že celá služba zadarmo

^^

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Co ocakavate od online obchodu
« Odpověď #13 kdy: 15 Července 2010, 23:48:29 »
ještě mě napadlo, že by při nákupu v onom novém obchodě mohly přijet dvě krásné kočanky v bikinách a ladnými pohyby by mi mohly nový produkt přinést až na stůl domů a na přání rozbalit, vysvětlit, poradit.... problém by pak byl že bych si pak kupoval každou kravinu po 50kč zvlášť aby mi jezdily domu co nejčastěji :D

a samozřejmě, že celá služba zadarmo
No to tedy nevím aco bys ještě chtěl, lásku bez závoje? :)

Peterx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 403
Re: Co ocakavate od online obchodu
« Odpověď #14 kdy: 16 Července 2010, 07:46:46 »
Dik za rady, chcem spravit nieco co tu este nie je, par napadov mam no dolezite je co chcu ludia, pre to mi naozaj pomoze co najviac nazorov.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: Co ocakavate od online obchodu
« Odpověď #15 kdy: 16 Července 2010, 15:01:57 »
Žádný složitý registrace, spousta lidí nakupuje jednorázově a nemá nejmenší chuť se registrovat natrvalo (a dostávat mailem spamy).
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Peterx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 403
Re: Co ocakavate od online obchodu
« Odpověď #16 kdy: 16 Července 2010, 15:03:44 »
A ako by si si predstavoval nejaku tu zmenu, alebo storno bez registracie? Popripade nejaky tracking a pod?

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Co ocakavate od online obchodu
« Odpověď #17 kdy: 16 Července 2010, 15:19:20 »
Je jednodušší udělat perpetuum mobile, než prosperující IT obchod...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: Co ocakavate od online obchodu
« Odpověď #18 kdy: 16 Července 2010, 19:06:50 »
A ako by si si predstavoval nejaku tu zmenu, alebo storno bez registracie? Popripade nejaky tracking a pod?

Myslel jsem volitelnou registraci.

Tracking se dá udělat třeba hodně dlouhým hashem v url, mujobchod.cz/tracking.php?track=a5d78aa04bdf7d9300c... který jenom vypíšeš při závěrečné rekapitulaci.

Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Co ocakavate od online obchodu
« Odpověď #19 kdy: 16 Července 2010, 22:27:20 »
hlavne co by som uvital prave to co uz som tu cital ze viac informacii o produkte...napr.co je to za procesor v PC...nemyslim iba cisielko a takt...tak obsirnejsie aby som nemusel potom googlit...
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.