Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí  (Přečteno 64768 krát)

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #125 kdy: 12 Února 2011, 18:09:20 »
Jestli nám hlavní panel windows 7 připomíná co? spodní panel v KDE?
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #126 kdy: 28 Dubna 2011, 11:33:44 »
Konečně jsem to Unity taky vyzkoušel ;D A tragédii bych za tím nehledal. Jen prostě další alternativu. Tak hrozný to stopro není. A gnome ani KDE to určitě neohrozí. Určitě nezaniknou. Naopak můžem být možná rádi (aspoň někteří) za další alternativu. 8)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

spacekkt

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 75
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #127 kdy: 31 Května 2011, 23:07:04 »
Mno ja teda nevim... Na Ubuntu žiju už pár let...Ale koncept unity je podle mne krok špatným směrem....Proste asi až mi doběhne poslední LTS s Gnome tak uteču na KDE...Gnome shell jsem netestoval tak nevim ale Unity je pro mne propadák... Mám rád lištu dole kde vidím otevřené aplikace... Nesnáším schovávající se nabídky (to jsem používal na 14" CRT monitoru před min 10 lety dnes nemusím na 22" a dvou screenech)...Rozčiluje mne složitost meny atd... Ale pokud u toho ubuntu chce zustat se mnou at nepocitaj...

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #128 kdy: 01 Června 2011, 08:53:20 »
Mno ja teda nevim... Na Ubuntu žiju už pár let...Ale koncept unity je podle mne krok špatným směrem....Proste asi až mi doběhne poslední LTS s Gnome tak uteču na KDE...Gnome shell jsem netestoval tak nevim ale Unity je pro mne propadák... Mám rád lištu dole kde vidím otevřené aplikace... Nesnáším schovávající se nabídky (to jsem používal na 14" CRT monitoru před min 10 lety dnes nemusím na 22" a dvou screenech)...Rozčiluje mne složitost meny atd... Ale pokud u toho ubuntu chce zustat se mnou at nepocitaj...

Ale, jak už tady bylo napsáno několikrát : gnome-panel v ubuntu zůstane, akorát nebude výchozí po instalaci. To je celý.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

vmonkey

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #129 kdy: 01 Června 2011, 09:45:42 »
Mno ja teda nevim... Na Ubuntu žiju už pár let...Ale koncept unity je podle mne krok špatným směrem....Proste asi až mi doběhne poslední LTS s Gnome tak uteču na KDE...Gnome shell jsem netestoval tak nevim ale Unity je pro mne propadák... Mám rád lištu dole kde vidím otevřené aplikace... Nesnáším schovávající se nabídky (to jsem používal na 14" CRT monitoru před min 10 lety dnes nemusím na 22" a dvou screenech)...Rozčiluje mne složitost meny atd... Ale pokud u toho ubuntu chce zustat se mnou at nepocitaj...

Ale, jak už tady bylo napsáno několikrát : gnome-panel v ubuntu zůstane, akorát nebude výchozí po instalaci. To je celý.

To podle mě nemáš pravdu. Gnome-panel je naposledy v 11.04. Potom místo něj bude Unity 2D.
Ubuntu 14.04, Acer Aspire v15 Nitro Black

spacekkt

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 75
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #130 kdy: 01 Června 2011, 10:20:42 »
Take jsem o tom presvedcen...

riko442

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 66
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #131 kdy: 01 Června 2011, 11:55:41 »
Ak som to ja pochopil spravne, tak gnome panel bude na vyber len v terajsej verzii 11.04. V 10.10 bude unity a unity 2d...ale...bude jednoducha a pohodlna moznost doinstalovania Gnome shellu popripade gnome panelu. Takze moznost mat gnome panel bude, ale nie na ociach s vyberom v gdm ako teraz.
edit:..ano, je to tak. vid citacia.
"GNOME
Panel 3 will be in the Ubuntu repositories in 11.10."
« Poslední změna: 01 Června 2011, 12:00:56 od riko442 »

vmonkey

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #132 kdy: 01 Června 2011, 13:16:03 »
V gnome 3 je i gnome panel? Protože pokud není, tak si myslím že jeho instalace bude dosti složitá, vzhledem k tomu, že běží na knihovnách gnome 2 a ne na gnome 3, které budou v 11.10. Právě přechod na gnome 3 je jedna z nejdůležitějších todo u 11.10.
Takže takhle... Pokud nebude gnome panel funkční pod gnome 3 knihovnami, tak dost pochybuju že bude vůbec v repozitářích, protože by to většině jenom úplně rozhodilo systém.
Je ale možný že nemám pravdu, tak mě kdyžtak opravte...
Ubuntu 14.04, Acer Aspire v15 Nitro Black

riko442

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 66
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #133 kdy: 01 Června 2011, 16:49:26 »
V gnome 3 je i gnome panel? Protože pokud není, tak si myslím že jeho instalace bude dosti složitá, vzhledem k tomu, že běží na knihovnách gnome 2 a ne na gnome 3, které budou v 11.10. Právě přechod na gnome 3 je jedna z nejdůležitějších todo u 11.10.
Takže takhle... Pokud nebude gnome panel funkční pod gnome 3 knihovnami, tak dost pochybuju že bude vůbec v repozitářích, protože by to většině jenom úplně rozhodilo systém.
Je ale možný že nemám pravdu, tak mě kdyžtak opravte...
Hore som dal cast citacie. Tu je cela.
Kód: [Vybrat]
As you've said, in Ubuntu 11.10 users will have the option to install
GNOME 3 + Shell instead of Unity. One thing to note is that GNOME Panel
hasn't died (yet), its still being actively developed as a GNOME Shell
fallback for systems with GPUs not being able to run GNOME Shell. GNOME
Panel 3 will be in the Ubuntu repositories in 11.10.
Gnome panel je stale vyvyjany ako fallback pre shell, ktory nemusia vsetky systemy rozchodit.

vmonkey

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #134 kdy: 01 Června 2011, 20:21:51 »
Díky moc, tohle jsem fakt nevěděl :-)
Na druhou stranu to ale i říká, že gnome-panel je ZATÍM vyvíjen - tzn. nemůže se s tím počítat na dlouho dopředu (jenom taková úvaha - bude něco jako gnome-shell 2d?)
Ubuntu 14.04, Acer Aspire v15 Nitro Black

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #135 kdy: 01 Června 2011, 20:44:50 »
(jenom taková úvaha - bude něco jako gnome-shell 2d?)

To by právě měl být ten "GNOME Panel 3" -- oni ho nějak předělají, aby se choval stejně jako ten panel v Shellu. Už teď ve Fedoře jsou applety poskládané tak, aby vypadaly jako v Shellu a do budoucna by se to mělo dotáhnout k "dokonalosti".

spacekkt

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 75
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #136 kdy: 02 Června 2011, 07:44:41 »
A Gnome tedy končí?






vmonkey

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #137 kdy: 02 Června 2011, 08:04:05 »
A Gnome tedy končí?

Gnome pořád existuje a snad jen tak neskončí. Celou dobu tu mluvíme o Gnome-panelu, Gnome-shell a Unity, což jsou všechno nadstavby samotnýho gnome.
Ubuntu 14.04, Acer Aspire v15 Nitro Black

parolua

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 78
    • LinuxLex tym
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #138 kdy: 26 Července 2011, 21:25:57 »
Ja som si stiahol nejaký tar.gz balík s označením 2.91.5 no v tom sa moc nevyznám. Dá sa GS nejako ľahšie zaktualizovať? Ja mám teraz tú verziu čo mi ponúka synaptic (asi 2.32.5). Mám ale distro ubuntu studio 10.10.

aaaaa tak to je ono. Maverick nepodporuje prozatím nové verze, nebo alespoň nevím o tom. Já mám nainstalovanou Alphu Natty a tam jsem přidal PPA. Taže asi nevyzkoušíš. Ale optej se tady ještě jestli to na 10.10 náhodou také nejde. V tomto ti moc neporadím :(

Ahoj, slíbil jsem ti až vyjde LinuxLex OS s Gnome 3. Je stavěný jako vždy na Ubuntu. Takže koukni na http://os.linuxlex.cz je tam již ISO.

Měj se hezky  ;) a přijdi tady na galeru máš to tam v novém.
LinuxLex OS 10.6 Stable a Ubuntu 11.04 Alpha

spacekkt

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 75
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #139 kdy: 27 Července 2011, 00:22:34 »
Mno dobra ale podporuje reprositare ubuntu??

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #140 kdy: 27 Července 2011, 00:54:42 »
Není to zbytečný, distro založený na Ubuntu? Co tak může mít jinýho?
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

spacekkt

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 75
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #141 kdy: 27 Července 2011, 08:57:40 »
Sorry ale uz jsem si to precet take na jejich strankach...Jen mi prijde zbytecny bastlit dalsi distro. Proc se nedomluvit s komunitou ubuntu a to co umi nevnesou primo do nej? Pak by se z nej stal mozna jeste lepsi OS. Spouste lidem na linuxu vadi, ze nevi ktere distro a cim vic jich bude tim hur....

Je to pouze muj nazor, aby jste mne za nej neukamenovali :)

parolua

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 78
    • LinuxLex tym
Re: Unity v Ubuntu 11.04 jako výchozí
« Odpověď #142 kdy: 07 Srpna 2011, 20:52:09 »
Sorry ale uz jsem si to precet take na jejich strankach...Jen mi prijde zbytecny bastlit dalsi distro. Proc se nedomluvit s komunitou ubuntu a to co umi nevnesou primo do nej? Pak by se z nej stal mozna jeste lepsi OS. Spouste lidem na linuxu vadi, ze nevi ktere distro a cim vic jich bude tim hur....

Je to pouze muj nazor, aby jste mne za nej neukamenovali :)

Promiň, byl jsem mino  ;D sebe. No na jednu stranu je to pravda. Musím jen oponovat tím, že s komunitou se nešlo dohodnout. Nebylo to jen u těchto vývojářů, ale i u jiných kteří mají danou žádost. Chtějí vydávat Gnome Shell oficiálně pod Ubuntu, ale nějak se to stále nedaří. Toto distro je vlastně alternativa pro lidi, kteří nechtějí Unity (a že jich je asi hodně  ;D ). Každopádně je to založeno na Ubuntu a má to něco navíc co Ubuntu nemá. No dister je hodně, ale myslím, že pokud někdo bude spokojen zrovna s touto, ať u ní je. Však víš jak to je...každý má alespoň právo volby.

Přeji Vám všem hezký večer. "Linuxu ZDAR"  ;)
LinuxLex OS 10.6 Stable a Ubuntu 11.04 Alpha

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.