Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Pravidelná IRC setkání za účelem diskuse o komunitních záležitostech  (Přečteno 19519 krát)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
!!! Další setkání na tento čtvrtek -- 26. května od 20:00, opět na IRC, opět v místnosti #ubuntu-cz-meeting

----------


První IRC setkání je za námi.

Shrnutí na blogu -- http://blog.ubuntu.cz/clanek/shrnuti-ctvrtecniho-irc-setkani
Log -- http://wiki.ubuntu.cz/IRC%20setk%C3%A1n%C3%AD/Log

----

Zdravím, mám pocit (a nejen já), že v současné době se v té naší komunitě některé věci neprobírají dostatečně , jak to říci, otevřeně, málo se
diskutuje atd. Většinou se různé věci probírají na bázi osobní, případně na fóru, kde se většinou vše vleče. Zjistil jsem, že nejlépe se vše probere osobně a hodinka konverzace vydá za týdenní "přetahování" na fóru. Protože je ale komplikované (ne-li přímo nemožné) scházet se pravidelně "naživo" (především ne každý může dojíždět), rozhodl jsem se, že by mohlo stát za vyzkoušení pořádat pravidelné IRC srazy, kde bychom mohli řešit různé ty "komunitní záležitosti" (např. pořádání různých akcí, nápady na propagaci, ale třeba i záležitosti kolem fóra a Wiki a cokoli dalšího co koho napadne).

První "setkání" se bude konat příští čtvrtek. Uvidíme jak a zda to bude fungovat (a jestli to bude k něčemu) a pokud se to ukáže jako užitečné budou se setkání na IRC konat pravidelně (nejspíš tedy každý čtvrtý čtvrtek v měsíci).

Kdy: čtvrtek 24.3., 20:00-21:00
Kde: #ubuntu-cz-meeting na irc.ubuntu.com
Co:
  • IRC setkání - k čemu, jak, proč - na začátek si ujasnit, proč vlastně chceme (a jestli vůbec) setkávání na IRC, jestli to bude mít smysl atd.
  • Ubuntu Global Jam - aktuálně se blížící akce, dotazy, možná dolaďování organizace (Tomáš Břinčil)
  • Překlad FCM pro openMagazin - viz http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,54863.0.html
  • Aktivita komunity - rozjely se tu diskuse o aktivitě naší komunity, je to docela dlouhodobý "problém", kdy aktivních uživatelů není nikdy dost (Vojtěch Trefný)
  • Cokoli dalšího - s čím kdo přijde o tom budeme mluvit tak dlouho, dokud nás to bude bavit.
Tato dvě témata jsou jen věci, které mě tak narychlo napadla, předpokládám, že do příštího týdne se najde spousta věcí, které je dobré probrat.

-----

Připojení k IRC:

  • Obecné informace o IRC
  • X-Chat - asi nejpopulárnější GUI program pro IRC
  • Webové rozhraní - přímé připojení přes web, stačí vyplnit captchu a budete přímo "na místě" (do zítřejšího večera se tam ale nic dít nebude)

Připojení k IRC v Pidginovi (DOPORUČENÉ):
  • klikněte na Přidat
  • V hlavním okně pidgina klikněte na Účty → Spravovat → Přidat
  • Protokol: IRC
    Jméno: Váš nick
    Server: irc.ubuntu.com
  • Připojit, Zavřít
  • klikněte na Přidat
  • V hlavním okně pidgina Kamarádi → Připojit se k chatu
  • Účet: Vášnick@irc.ubuntu.com (IRC)
Kanál: ubuntu-cz-meeting | případně Seznam místností
  • Připojit


Připojení k IRC v empathy (tento postup mi nefungoval, ač se jeví být správně):
  • Upravit → Účty
  • Přidat
  • Protokol: #IRC, Síť: klikněte na freenode
  • klikněte na Přidat
  • Síť: irc.ubuntu.com
    Pak klikněte na Přidat
    Server: irc.ubuntu.com
    Port: 6667
    SSL: odškrtnuté
  • klikněte na Zavřít
  • Ze seznamu vyberte právě přidanou položku irc.ubuntu.cz a klikněte na Vybrat
  • Vyplňte svou přezdívku a dejte připojit, potom Zavřít
  • Pak v hlavním okně Empathy: Místnosti → Připojit
  • Účet: váše přezdívka na irc.ubuntu.com
  • Místnost: ubuntu-cz-meeting
  • Připojit

-----

Celé je to tak trochu inspirace z mezinárodní komunity Ubuntu, kde na bázi pravidelných "meetingů" na IRC funguje prakticky vše. Osobně mám pocit, že diskuse k některým tématům na fóru příliš nefunguje a myslím, že "živá interakce" by mohla pomoci různé věci rozhýbat. S osobních setkání tu zkušenost mám, a protože se se všemi setkat osobně nejde, zkusíme to po IRC a uvidíme.
« Poslední změna: 24 Května 2011, 21:46:16 od Tadeáš Pařík »

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Tak nezapomeňte, již zítra večer!

K probíraným tématům jsem přidal dvě další -- obecnější kolem setkávání na IRC a nově se vynořivší možnost překládání FCM pro openMagazin.

Snad se tam sejdeme v nějakém rozumném počtu a podiskutujeme.

Michael2009

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 156
Rad sa pripojim len mam problem s casom.O 20:00 ide v TV hlavny program skoro kazdy sada k TV tak si hovorim ci by nebolo rozumnejsie dat to na 18:00
Moj OS je Ubuntu 10.10 Beta !!!

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
V dnešní době ještě někdo kouká na televizi? :) Já nevím, jak to vidí ostatní? Zase znám lidi, kteří v šest večer ještě pracují, případně akorát jedou/přichází domů. A zase to posouvat někam na devět večer, mi přijde až moc pozdě...

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Rad sa pripojim len mam problem s casom.O 20:00 ide v TV hlavny program skoro kazdy sada k TV tak si hovorim ci by nebolo rozumnejsie dat to na 18:00

No nevím, ale ti "aktivní" tady, dost často pracují... osmá je ideální, v TV je stejně... prdlajs... a to mám 140 programů  ;D
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
V dnešní době ještě někdo kouká na televizi? :) Já nevím, jak to vidí ostatní? Zase znám lidi, kteří v šest večer ještě pracují, případně akorát jedou/přichází domů. A zase to posouvat někam na devět večer, mi přijde až moc pozdě...

Nebo zrovna vaří něco k jídlu a tak vůbec...osmá je ideální.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Michael2009

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 156
Dob re teda tak ja sa prisposobim :D
Moj OS je Ubuntu 10.10 Beta !!!

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Jednou měsíčně to zvládneš ;)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Na radu Tomáše (díky) jsem do prvního příspěvku přidal pár odkazů na návody, jak se na IRC připojit a taky přímý link na webového klienta. Tak snad budou zítra všichni vědět, jak se připojit :)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Už se to blíží, nezapomeňte.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Tak musím říci, že dnešní sezení bylo skvělé -- účast hojná (ve "špičce" 40 lidí!), hezky jsme podiskutovali, nápadů hodně. Prostě skvělé. Těším se na další. Shrnutí nejspíš v sobotu na blogu.

Michael2009

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 156
Skoda ye som tam nemohol bzt.Yrovna mi y neynamej pricinz padol szstem.A dnes po nainstalovanz yase
Moj OS je Ubuntu 10.10 Beta !!!

Michael2009

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 156
Inac co keby sme davali taketo stretko kazdy tyzden vo stvrtok???Raz mesacne sa mi zda dost malo.
Moj OS je Ubuntu 10.10 Beta !!!

ajtak69

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
taky se přimlouvám za každej tejden, nebo aspoň jednou za 14 dní

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Log ze čtvrtečního setkání -- http://wiki.ubuntu.cz/IRC%20setk%C3%A1n%C3%AD/Log

Na blog připravuju nějakou psanou "zprávu", vyjde nejspíše zítra k večeru.

Michael2009

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 156
Som velmi rad ze si spravil log a mohol som si precitat co sa tam dialo ked som si dosral comp.Uplne som citil akoby som bol svami.Aj ked som nemohol rozpravat.No a dufam teda ze to nakoniec nejak dohodneme na kazdy stvrtok.Cauko
Moj OS je Ubuntu 10.10 Beta !!!

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote

Kamil Hanus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 221
    • kamilhanus.cz
Musím si rejpnout :)
Citace
Aktivita komunity - rozjely se tu diskuse o aktivitě naší komunity, je to docela dlouhodobá "problém", kdy aktivních uživatelů není nikdy dost (Vojtěch Trefný)
Ale jinak pěkný článek...
Only wimps use tape backup: _real_ men just upload their important stuff on ftp, and let the rest of the world mirror it ;)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Já to psal včera v noci a radši jsem to odložil na dnešek, abych právě ty chyby vychytal, ale jak vidno moc se mi to nepovedlo... :)

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
No hlavní je výsledek a myslím, že nás všechny úspěch IRC celkem překvapil, tak doufám, že to takhle bude pokračovat i dál...  :)
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Kamil Hanus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 221
    • kamilhanus.cz
Jak to vypadá s tímto čtvrtkem (7.4.)? Je to 14 dní od předchozího setkání, tak doufám že něco bude :)
Only wimps use tape backup: _real_ men just upload their important stuff on ftp, and let the rest of the world mirror it ;)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Abysme si zachovali nějakou pravidelnost -- tj. aby se to taky dobře počítalo a pamatovalo, tak srazy budeme dělat každý druhý a čtvrtý čtvrtek (s těmi 14 dny by se to podle mě špatně udržovalo a takhle to bude úplně jasné kdy přesně).

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Tak tedy, oznamuji další setkání na tento čtvrtek -- 14. dubna od 20:00, opět na IRC, opět v místnosti #ubuntu-cz-meeting

Témata:
  • Ubuntu Global Jam - ohlédnutí
  • LinuxExpo/OSCon - pozvánka na akci
  • Ubuntu Release Party Natty - plán akce
  • Slogany a hesla na plakát - shrnutí minulé diskuse a diskuse na fóru
  • Český videocast o Ubuntu/Linuxu - diskuse - http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,55266.0.html
  • uvidíme, co dál :)

Pozn.: Místnost #ubuntu-cz-meeting je nyní oficiálně logována na irclogs.ubuntu.com, takže nebude možné cenzurovat logy, tak pozor na to!

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Tak nezapomeňte, už dnes večer.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Právě teď začínáme, opozdilci nechť si pospíší!

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.