Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zvuková karta  (Přečteno 1246 krát)

Deadly

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 280
Zvuková karta
« kdy: 27 Února 2012, 22:13:13 »
Všechny zdravím,
mám ve svém PC zvukovku Sound Blaster Live! 5.1 a chtěl bych ji použít jinde, ale jen pokud najdu stejně dobrou nebo lepší náhradu. Je mi celkem jedno jestli PCI nebo PCIe (mám oba porty), ale hlavně aby dobře fungovala v Ubuntu.
Dostala se mi do ruky SB Audigy Platinum, ale u ní mi nefunguje mikrofón.
Má někdo tip na nějakou zvukovku?
Na našem současném trhu jich moc není, ale líbila by se mi karta Asus Xonar DS. Má s ní někdo zkušenost? Nerad bych zbytečně vyplázl tisícovku.  :)
Vím, že se podobné otázky už tady řešily, ale odpověď jsem nenašel.  :(
̶I̶n̶t̶e̶l̶ ̶C̶o̶r̶e̶2̶ ̶Q̶u̶a̶d̶ ̶C̶P̶U̶ ̶Q̶9̶4̶0̶0̶ ̶2̶.̶6̶6̶G̶H̶z̶ ̶I̶n̶t̶e̶l̶,̶ ̶4̶ ̶G̶B̶ ̶R̶A̶M̶,̶ ̶G̶e̶F̶o̶r̶c̶e̶ ̶G̶T̶X̶ ̶7̶5̶0̶ ̶T̶i̶,̶ ̶A̶S̶U̶S̶ ̶X̶o̶n̶a̶r̶ ̶D̶S̶,̶ ̶U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶4.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶
Intel Core i5-4690K 3.50GHz, 16 GB RAM, GeForce GTX 1060 6GB, ASUS Xonar DGX, U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶8̶.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶,̶ Ubuntu 22.04 64bit

geblina

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 326
  • Bez pivka a metalu si svět nedovedu představit.:-)
Re:Zvuková karta
« Odpověď #1 kdy: 27 Února 2012, 22:20:02 »
Jo SB Live 5.1 je vážně pod Ubuntu skvělá.Mám ji taky a maká výborně.Bohužel jinou jsem pod Ubuntu nezkoušel a tak Ti víc neporadím.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Zvuková karta
« Odpověď #2 kdy: 27 Února 2012, 23:07:50 »
SB Live 5.1 mám taky, pořád je lepší než integrovaný audio karty. Ve windows nepoužitelná, v linuxu ano, krom efektů v reálném čase. Taky jsem přemýšlel o novější kartě, ale asi bych šel maximálně do nějaké audigy, kvůli latency. Něco výrazně dražšího asi nemá pod linuxem smysl.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Deadly

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 280
Re:Zvuková karta
« Odpověď #3 kdy: 28 Února 2012, 12:48:13 »
Díky za odpovědi.
Asi to udělám tak, že si seženu ještě jednu SB Live! (do druhého kompu s Ubuntu), protože jsem s ní moc spokojený.  ;)
̶I̶n̶t̶e̶l̶ ̶C̶o̶r̶e̶2̶ ̶Q̶u̶a̶d̶ ̶C̶P̶U̶ ̶Q̶9̶4̶0̶0̶ ̶2̶.̶6̶6̶G̶H̶z̶ ̶I̶n̶t̶e̶l̶,̶ ̶4̶ ̶G̶B̶ ̶R̶A̶M̶,̶ ̶G̶e̶F̶o̶r̶c̶e̶ ̶G̶T̶X̶ ̶7̶5̶0̶ ̶T̶i̶,̶ ̶A̶S̶U̶S̶ ̶X̶o̶n̶a̶r̶ ̶D̶S̶,̶ ̶U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶4.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶
Intel Core i5-4690K 3.50GHz, 16 GB RAM, GeForce GTX 1060 6GB, ASUS Xonar DGX, U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶8̶.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶,̶ Ubuntu 22.04 64bit

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.