Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nové Ubuntu.cz -- obsah  (Přečteno 8583 krát)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Nové Ubuntu.cz -- obsah
« kdy: 17 Května 2010, 14:05:36 »
Zdravím, pokud jste to ještě nezaznamenali tak už nějaký ten pátek se potýkáme s aktualizací hlavní stránky Ubuntu.cz. Na vzhledu právě pracuje Quaker, ale velmi důležitou součástí je i obsah. Ten by již měl být téměř hotov a dostupný na http://beta.ubuntu.cz, ale je třeba to ještě celé projít a zkontrolovat (pravopis, překlepy, stylistika, faktická stránka atd.). Ke všem textům se dostanete z nabídky v levém sloupci.

Drobné chyby můžete hlásit přímo sem, pokud chcete pomoci ve "větším rozsahu" napište a já vám (rád) udělám správcovský účet.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Nové Ubuntu.cz -- obsah
« Odpověď #1 kdy: 17 Května 2010, 15:43:18 »
Já bych opravdu ocenil kdyby na první stránce byl odkaz na Týdeník pač to že existuje jsem se dozvěděl teprve nedávno a opravdu se mi líbí. Troufám si říct že tu většina nemá ani tušení že něco takového tady je. A navíc to na první pohled pro občasného návštěvníka vypadá že se tu nic krom fóra neděje. Hlavně nové návody na Wiki je možné zjistit pouze přes Týdeník. Kdo by také každý měsíc procházel všechny položky na Wiki.  :-\
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Nové Ubuntu.cz -- obsah
« Odpověď #2 kdy: 17 Května 2010, 15:53:26 »
Ad wiki... stačí se podívat na nedávné změny...
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Nové Ubuntu.cz -- obsah
« Odpověď #3 kdy: 17 Května 2010, 16:11:43 »
Ad wiki... stačí se podívat na nedávné změny...
:D Tak to jsem opravdu přehlídl a určitě to budu používat. A že jsem se podíval než jsem poslal předešlý příspěvek (marně) :P
Každopádně odkaz na týdeník na hlavní stránce by se hodil.  ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Nové Ubuntu.cz -- obsah
« Odpověď #4 kdy: 17 Května 2010, 16:20:04 »
Co se Wiki týče, tak na hl. stránce bude výpis různých RSS a mj. i z wiki. Ten odkaz na týdeník je zajímavý nápad, popřemýšlím, kam ho zakomponovat.

pomec

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 161
  • Go2Africa!!!
Re: Nové Ubuntu.cz -- obsah
« Odpověď #5 kdy: 17 Května 2010, 17:11:58 »
RSS správy by mohli obsahovať aj správy zo zahraničných webov týkajúcich sa Ubuntu (napr. www.markshuttleworth.com, www.omgubuntu.co.uk, planet.ubuntulinux.org) Myslím, že by to veľa ľudí ocenilo, čo sa zaujímajú prevažne o Ubuntu.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Nové Ubuntu.cz -- obsah
« Odpověď #6 kdy: 17 Května 2010, 17:15:36 »
RSS správy by mohli obsahovať aj správy zo zahraničných webov týkajúcich sa Ubuntu (napr. www.markshuttleworth.com, www.omgubuntu.co.uk, planet.ubuntulinux.org) Myslím, že by to veľa ľudí ocenilo, čo sa zaujímajú prevažne o Ubuntu.

Bude tam místo pro čtyři RSSk, a protože české zdroje RSS jsou v podstatě jen dva (wiki a fórum), tak tam určitě na něco "cizího" taky zbyde místo ;)

mido0258

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
Re: Nové Ubuntu.cz -- obsah
« Odpověď #7 kdy: 17 Května 2010, 21:01:17 »
dobrý už se těšim na to jak se web zpracuje graficky jistě to bude zajímavé
ubuntu 10.4 az na to ze mi nejde 3d je to dobrý... vlastně víc než to

Übermensch

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 498
Re: Nové Ubuntu.cz -- obsah
« Odpověď #8 kdy: 17 Května 2010, 23:50:29 »
Proč zrovna Drupal?
^\-(o)_(o)-/^

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Nové Ubuntu.cz -- obsah
« Odpověď #9 kdy: 18 Května 2010, 06:22:52 »
Proč zrovna Drupal?

Protože Drupal. Máme s ním zkušenosti a víceméně vyhovuje.

zubozrout

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
    • zubozrout.cz
Re: Nové Ubuntu.cz -- obsah
« Odpověď #10 kdy: 22 Května 2010, 09:01:37 »
Na stránce, kde je možnost stáhnout Ubuntu, konkrétně zde: http://beta.ubuntu.cz/ziskejte/stahnout se mi nelíbí anglický text, tedy:
Citace
This is the latest version, released in October of 2009 and maintained until 2011
Chtělo by to nahradit.

A ještě jsem objevil špatně vedoucí odkaz ke stažení zde: http://beta.ubuntu.cz/cojeubuntu/server dole na stránce. Ten vede na stránku jinou: http://beta.ubuntu.cz/ziskejte/stahnout, kde však možnost server zcela chybí.

Ale jinak chválím. Vypadá to skvěle.
« Poslední změna: 22 Května 2010, 09:08:26 od zubozrout »
Windows jsou jako dobré víno. Čím starší, tím lepší.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Nové Ubuntu.cz -- obsah
« Odpověď #11 kdy: 22 Května 2010, 09:43:43 »
Stránka pro stažení se bude ještě předělávat. Odkaz na stažení serveru jsem upravil (ale stránka na jeho stažení taky ještě není, bude to na /ziskejte/stahnout/server). Díky.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Nové Ubuntu.cz -- obsah
« Odpověď #12 kdy: 25 Května 2010, 20:23:41 »
Nic dalšího? Netvrďte mi, že jsou ty texty tak moc dobrý :)

mido0258

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
Re: Nové Ubuntu.cz -- obsah
« Odpověď #13 kdy: 27 Května 2010, 20:04:01 »
sou dobrý
ubuntu 10.4 az na to ze mi nejde 3d je to dobrý... vlastně víc než to

Tom Fryzelka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 176
  • Buď zdráv příteli.
Re: Nové Ubuntu.cz -- obsah
« Odpověď #14 kdy: 31 Května 2010, 19:16:11 »
Čau, mám připomínky k sekci Licence... je to strašně složité!

Občas je to aj dost podivě přeložené, třeba toto:

Ve zdroji universe naleznete téměř každý kousek software, který si dovedete představit, pod velkou škálou licencí - opravdu úplný softwarový vesmír (universe). Pokud instalujete software z universe, prosím zajistěte si, že se osobně s danou licencí seznámíte.

A ty Časté dotazy... Postrádám tam dotazy typu: Pojede mi v Ubuntu MS Office, Photoshop a kamarádův cracklý Autocad? Připojím se s Ubuntu do domácí Wi-Fi sítě? Proč nemůžu najít v Ubuntu antivir? Pojedou mi v Ubuntu moje nová tiskárna za 2080Kč i se skenerem a salámem k tomu zdarma? Kde se instalují programy a kde najdu svoje dokumenty? Jaký souborový systém Ubuntu používá? Funguje v Ubuntu Skype a ICQ? Proč není Ubuntu po instalaci kompletně česky, nesnáším angličtinu!? Možu nahrát ten program aj vedle vá teho Vindooosu, prý to de..? Nemůžu najít nabídku start, vždycky byla dole v rohu a teď tam není, kde jste mi ji schovali? ....

« Poslední změna: 31 Května 2010, 19:19:39 od Fryza »

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Nové Ubuntu.cz -- obsah
« Odpověď #15 kdy: 31 Května 2010, 19:45:51 »
S licencí souhlasím -- tu stránku jsem překopíroval ze "starého" webu aniž bych ji moc četl, takže si poznačím, že je třeba s tím něco udělat.

S FAQ souhlasím i nesouhlasím -- na stránkách je to myšleno jako opravdové základy, většina věcí co popisuješ je spíš už praktické používání a k tomu by měly sloužit FAQ na Wiki (jo z popisovaných věcí tam něco chybí, ale to je zase jiná pohádka). Myslím, že by to mohlo (mělo) stačit prolinkovat.

Tom Fryzelka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 176
  • Buď zdráv příteli.
Re: Nové Ubuntu.cz -- obsah
« Odpověď #16 kdy: 31 Května 2010, 20:49:07 »
Jojo, ale aspoň základní obecné otázky kolem softwaru a hardwaru by tam byt mohly.

Jo a jak to vypadá s tím témátkem pro Drupal? Tento týden mám čas, tak si říkám, že bych to mohl dat nějak do kopy, nech to konečně spláchnem. Sice s Drupalem nemám žádné zkušenosti, ale znám trochu Joomlu! a WordPress a u nich sem dělal design tak, že sem si našel šablonu, co nejvíc odpovídala mojim představám a jenom sem vyměnil a poupravil grafické prvky. Myslím, že tak by to šlo udělat rychle a jednoduše aj s Ubuntu.cz... evidentně sa totiž k tomu nikdo moc nemá.

Jako galerii screenshotů na titulní straně bysme mohli použit toto http://finnrudolph.de/ImageFlow - je to bez Flashe, přizpůsobitelné a existuje to aj jako plugin pro Drupal.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Nové Ubuntu.cz -- obsah
« Odpověď #17 kdy: 31 Května 2010, 21:17:04 »
ad FAQ: Nějak to ještě zkusím vymyslet. Možná by se spíš daly ty otázky, co tam jsou teď hodit na Wiki a udělat prostě jen link...

ad Drupal: Já nevím, Quaker mi už třetí týden tvrdí, že finišuje a nahraje to tam už o víkendu (přístup na server má). Zkusím do něj zase trochu "kopnout".

ad Galerie: Vypadá pěkně. Nevím, jestli quejky něco vymyslel, ale když je to jako plugin pro drupal, tak to kdyžtak bude otázka chvíle.
« Poslední změna: 31 Května 2010, 21:18:56 od Vojtěch Trefný »

partner56041680

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 44
Re: Nové Ubuntu.cz -- obsah
« Odpověď #18 kdy: 01 Června 2010, 07:47:40 »
Ještě drobnost - v kategorii O Ubuntu by se mohla změnit fotka s notebookem, na jehož displayi je přihlašovací obrazovka s nějakou starší verzi ubuntu. když změna, tak kompletní - v tomto případě do fialova :). Další věc - kategorie Snímky obrazovky - screenshot Správce souborů Nautilus - taktéž screenshot je z nějaké RC verze, kde ikonky mají ještě původní žlutou barvu. Dnes jsou laděné do oranžova. No a nakonec sekce Zakoupit - tam je zase logo Canonicalu, které má již dnes nový vzhled, zbarvený do fialova. Berte to spíše jako připomínku ke kosmetickým změnám. Pokud se to nezmění, svět se nezboří :). Jinak stránky se mi jako celek libí.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Nové Ubuntu.cz -- obsah
« Odpověď #19 kdy: 01 Června 2010, 07:56:27 »
Díky, poznamenám si (ve čtvrtek mám zkoušku, takže zatím se budu učit a ne opravovat :)). Jinak - určitě se nebojte hlásit i sebemenší detaily - často jsou to věci, které jsou hodně vidět.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.